het zand sport33 Jong en oud maken er mooie strijd van in vierde clubcross Vlissingen Kouwenberg en Payet winnen tennistoernooi in Bruinisse maandag 11 juli 2011 'FC Canaria heeft hier nog nooit gewonnen, dus dit is wel leuk voor ze.' Kasimier Snoek, verliezend finalist door Klaas Verspoor SCHARENDIjKE - Ze hadden nog net hun geel-zwarte tenue niet aan, maar spelers van SV Duiveland schreven zaterdag de negende edi tie van het beachsoccer toernooi Kantje la Vantje op hun naam. On der het pseudoniem FC Canaria klopten ze in de finale Hefty/Jonker met duidelijke cij fers: 6-0. FC Canaria sloeg zijn tent op aan de Brouwersdam, want tussen de duels door waren de Oosterlan- ders bij hun onderkomen te be speuren. Schuilen voor de buien hoefde niet, want de weergoden waren Kantje la Vantje gunstig ge zind. „We hebben een beetje maz zel met het weer", vond ook Kasi mier Snoek. Zelfs de straffe wind kon de pret niet drukken. „We hebben geen vervelende blessures gehad. Een paar keer moest de ijs- zak er even aan te pas komen, maar voor de rest gaat alles goed. We zijn al om acht uur vanmor gen begonnen met het opbou wen", vertelde Edgar Louwerse tij dens de pouleduels. In één van de twee halve finales deed zich het enige incident van de dag voor, toen het Roosendaal- se team van de Tullepetaoners zich niet kon vinden in een beslis sing van arbiter Gerard de Voogd en tegen Hefty/Jonker bij een 2-0 achterstand van het veld stapte. „Die gasten zijn fanatiek. Het zijn allemaal sportmannen. Ze willen allemaal heel graag winnen", zei De Voogd die in alle edities als scheidsrechter actief was. „Heel ge makkelijk om dan direct weg te lo pen", viel Snoek de vrijwilliger bij. Zelf opende Snoek in die halve fi nale de score. Lars Holm maakte de 2-0. FC Canaria klopte in de an dere halve finale het Ouddorpse team Echte bakker Akershoek. Op aangeven van Lex Zwang, voor één keer teruggekeerd bij zijn ex-ploeggenoten, zorgde Dennie le Comte voor de enige treffer. In de finale tegen tweevoudig win naar Hefty/Jonker was FC Canaria duidelijk een maatje te groot. Bar ry Dorreman, Martin van der Schee, Kevin Veerhoek, Lars Holm, Robbie Stoutjesdijk, Freek Torensma, Snoek en Wesley Goud waren niet opgewassen tegen Zwang, Ronald en Marcel Zwager, Wilmar van der Sande, Barry Steenpoorte, Dennie le Comte, Leen IJzelenberg en Simon, Marcel en Robbert de Bruine. Zo waren er nogal wat kruisver- stuivingen. Duiveland-speler Goud trof zijn ploeggenoten en één van de scheidsrechters was Duiveland-keeper Léon Weeda. En ook Snoek speelde tegen zijn toekomstige ploeggenoten. Door twee goals van Ronald Zwager stond het na de eerste helft al 2-0. Robert de Bruine, opnieuw Zwa ger, Le Comte en Marcel de Bruine tilden de stand naar 6-0. Snoek: „Zij speelden slimmer. Wij ston den niet goed te dekken. Ze heb ben hier nog nooit gewonnen, dus dit is wel leuk voor ze." Ook Goud legde zich bij de neder laag neer. „In de poule speelden we nog 4-4 tegen ze. Maar bij ons is het daarna een klein beetje weg geëbd." „Zo, die prijs is ook weer binnen", liet Ronald Zwager zich na de zege ontvallen. ,Maar dit is echt zwaar", besloot Steenpoorte. Bij de vrouwen prolongeerde Zie rikzee zijn titel. Het team moest in de openingswedstrijd tegen GSC nog wel even op gang komen. Het duel eindigde in 2-2, maar door ze ges op Mevo (2-0), Brouwershaven (3-2), WFB (3-1) en Nieuwdorp (4-0) prolongeerde Zierikzee de in 2009 verworven titel. Ron Bos wordt op de huid gezeten door Leo van der Cingel. foto Izaak Verkeste door Herman Heuvink VLISSINGEN - De vierde clubcross van MSV de Uitlaat op het Sloeha- vencircuit in Vlissingen-Oost lever de spannende wedstrijden op. Het aantal deelnemers viel wat tegen. Om er toch aantrekkelijke wedstrij den van te maken werden er klas sen samengevoegd en dat pakte goed uit. Zo ontstond er bij "de samenge voegde klasse junioren MX 1, se nioren en veteranen een prachtige wedstrijd tussen de jonge garde en de ervaren rijders. In beide man ches ging de strijd aan de kop tus sen Steven Ovaa uit Oost-Souburg en de meer ervaren Erik van der Wekken uit Zierikzee. Beiden be haalden hetzelfde resultaat. Ovaa won de MX 2 en Van der Wekken de MX 1. In beide manches werd Bart Kuzee uit Waarde derde. San- der Weug uit Borssele werd twee maal vierde en won bij de junio ren MX 1. Bij de veteranen, die onderling veel strijd leverden, had favoriet Mykel van de Goor uit Vlissingen aanvankelijk de beste positie. Al in het begin van de eerste manche kwam de KTM-rijder echter niet meer door. Een vastloper bezorgde hem een vrije maar sleutelrijke dag. Leo van der Cingel nam de leiders positie over maar kreeg al spoedig gezelschap van Ron Bos. Deze 44-jarige productiemedewerker nam daarna met zijn Honda het heft in handen en won bij de vete ranen voor Jacques van Putten. De laatste reed een sterke wed strijd, blijkbaar heeft de verhui zing van Wemeldinge naar Aagte- kerke hem goed gedaan. Van der Cingel werd toch nog derde. De tweede manche kende het zelfde resultaat. Bij de drukbezochte klasse de MX 2 junioren haalde Guido Boone uit Oost-Souburg het. In de eerste manche moest hij- Tommy van Wanrooij uit Vlissingen voor laten gaan. In de tweede manche waren de rollen omgedraaid. Boone werd dagwinnaar omdat het resultaat bij gelijke score in de tweede heat dan doorslaggevend is. Datzelfde gebeurde ook bij de 65CC grote wielen. Timo Dhanis uit Ter- neuzen en Jayden Hoek uit Oost-Souburg maakten er een prachtig duel van dat eerst op de streep werd beslist. Beiden won nen één keer en werden één keer tweede. Hoek kende een betere tweede heat en werd daardoor dagwin naar. Jonah Pijnen uit Arnemui- den won bij de kleine wielen. Carsten Goedegebure uit Yerseke is weer helemaal terug. Beide man ches in de 85 cc won de 12-jarige scholier afgetekend. Bart Klijn uit Ouddorp was de sterkste bij de kleine wielen. Bij de mini's won Collin van Well uit Lewedorp voor Levi Oreel uit Oost-Souburg. Angelo Kouwenberg strekt zich uit om een bal in de finale tegen Nicolette Klein en Lianne de Waal te pareren. Met Ellis Payet (achtergrond) won Kou wenberg het Mosseltoernooi in Bruinisse. foto Dirk-Jan Cjeltema door Sven Bakker BRUINISSE - Bij de 31e uitvoering van het Mosseltoernooi op de ten nisbanen van De Bru-Tèn in Brui nisse hebben Angela Kouwenberg en Ellis Payet de eindoverwinning gepakt in de vierde categorie van het vrouwendubbelspel. Kouwen berg van tennisvereniging Duive land uit Nieuwerkerk en Payet van tennisclub Zierikzee hadden giste ren tijdens de finaledag niet heel veel moeite om zich te ontdoen van Nicolette Klein en Lianne de Waal, beide van de organiserende vereniging. Het werd 6-2 6-4 voor Kouwenberg en Payet. Kouwenberg slaagde er in de vier de categorie van het gemengddub- belspel niet in om beslag te leggen op de eindzege. In een poule met drie koppels was het uitgerekend het niet-Zeeuwse koppel dat met de eindzege aan de haal ging: Cis- ka Kramer en Christiaan Huizer. Zij waren met 6-4 6-1 te sterk voor Kouwenberg en haar dubbel- en clubgenoot Peter van der Cingel. Kramer en Huizer wonnen ook al met 7-5 6-0 van Lianne de Waal en Jans Cees van der Stigchel (ten nisclub Duiveland). De Waal zei over die partij dat zij en Van der Cingel vrij kansloos waren tegen Kramer en Huizer. „In de eerste set konden wij nog aardig meeko men, maar daarna hadden we hele maal niets in te brengen", zei De Waal, die tevens in de wedstrijdlei ding zat van het Mosseltoernooi. „Ik hoorde achteraf ook dat Ciska Kramer vroeger een i-speelster is geweest. Dan zit er misschien wat roest op, maar tennissen verleer je dan natuurlijk nooit meer." Bovendien gaf De Waal ook aan dat het doorslaggevend was dat Huizer de enige mannelijke 4-spe- ler was in de poule; Van der Stig chel heeft als speelsterkte 5 en Van der Cingel speelsterkte 6. „Dat was goed te merken in de wedstrijden, omdat de mannen toch vaak door slaggevend zijn in het gemengd- dubbelspel", aldus De Waal. Het Mosseltoernooi, waar dit jaar zo'n 150 spelers aan meededen, had als hoogste categorie de 3-cate- gorie bij de mannen in het enkel en dubbelspel. De 3-finale in het enkelspel werd zaterdag reeds ge speeld en leverde een zege op voor Daniel Huising, woonachtig in Middelharnis en al jarenlang pre sent in Bruinisse. Huising klopte Yoram Hilkhuijsen uit Steenber gen met 6-4 7-5. In het dubbelspel waren de rollen omgedraaid. Hilk huijsen dubbelde samen met Chris Schoneman van tennisclub Westerschouwen (Burgh-Haamste- de) en zij wonnen van Huising die dubbelde met Ben Schroevers. Hilkhuijsen en Schoneman beslis te de wedstrijd pas in de tiebreak van de derde set: 2-6 6-4 en 7-6. In de vijfde categorie van het dub belspel was er een thuiszege voor Michel Maaskant en Rowdy van de Vlist. In de finale versloegen de nummers één van de plaatsings lijst het als tweede ingeschaalde koppel Jan Cees van der Stigchel/Ewald Volmer met 6-4 6-2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27