FC Canaria krijgt vleugels in Elleboog van Bart Ovaa houdt het 321 sport In een eenzijdige finale wint FC Canaria, bestaand uit spelers van voetbalclub Duiveland, het Kantj e Na één jaar c,fwez'9heid keerde het la Vantj e beachsoccertoernooi. terug. Het was de negende editie. urr 222 - I mi Van Essen sloot winnend af Voorverkoop duel Jong Ajax start vandaag BEACHSOCCER r J Kantje la Vantjetoernooi dit jaar maandag 11 juli 2011 WSSSlS!S9tZWWi/ZI/«Si!S!/ieS6SieSlSeil!iSSSei^S!gSS!^^S3Si p. BEACHSOCCER Scharendijke. Negende editie Beachsoccer toernooi Kantje la Vantje. Mannen. Poule A: FC Canaria Beachboom/Sport2000 4-0, IFC - Biddinghui zen 2-5, Hefty/Jonker -Umdet ut Mot 3-3, Beachboom/Sport2000 - Hefty/Jonker 2-5, Bid dinghuizen - Umdet ut Mot 6-4, FC Canaria - IFC 3-1, FC Canaria - Biddinghuizen 3-2, Hefty/Jonker - IFC 2-1, Beachboom/Sport 2000 - Umdet ut Mot 5-3, IFC - Umdet ut Mot 1-4, FC Canaria - Hefty/Jonker 4-4, Beachboom/Sport 2000 - Biddinghuizen 4-3, Hefty/Jonker - Biddinghuizen 3-2, Beachboom/Sport 2000 - IFC 1-3, FC Canaria -Umdet ut Mot 4-2. Poule B: Tullepetaoners - Hou me teguh! 5-1, Pompebled - Souburgse Boys 4-1, Echte bak ker Akershoek - Surf-inn 3-2, Hou me teguh! - Echte bakker Akershoek 3-4, Souburgse Boys - Surf-inn 5-3, Tullepetaoners - Pompebled 4-0, Tullepetaoners - Souburgse Boys 3-2, Echte bakker Akershoek - Pompebled 4-3, Surf-inn - Hou me teguh! 6-1, Pompebled - Surf-inn 1-5, Tullepetaoners - Echte bakker Akershoek 3-3, Hou me teguh! - Souburgse Boys 1-5, Echte bakker Akershoek - Souburgse Boys 9-2, Hou me teguh! - Pompebled 5-6, Surf-inn - Tullepe taoners 3-6. Plaatsingswedstrijden. Om de elfde plaats: IFC - Hou me teguh! 3-2. Om de negende plaats: Umdet ut mot - Pompebled 2-3. Om de zevende plaats: Beachboom/Sport 2000 - Souburgse Boys 2-4. Om de vijfde plaats: Bid dinghuizen - Surf-inn 1-0. Halve finales: FC Canaria - Echte bakker Akershoek 1-0, Hefty/Jonker - Tullepetaoners 2-0. Finale: FC Canaria - Hefty Jonker 6-0. Eindstand: 1FC Canaria, 2. Hefty/Jonker, 3. Echte bakker Akers hoek, 4. Tullepetaoners, 5. Biddinghuizen, 6. Surf-inn, 7. Souburgse Boys, 8. Beachboom/Sport 2000, 9. Pompebled, 10. Umdet ut Mot, 11IFC, 12. Hou me teguh! Vrouwen: Zierikzee - GSC 2-2, Mevo - Brou wershaven 1-3, WFB - Nieuwdorp 2-2, Brou wershaven - Nieuwdorp 6-0, Zierikzee - Mevo 2-0, GSC - WFB 5-7, Mevo - WFB 0-3, Zierik zee - Brouwershaven 3-2, GSC - Nieuwdorp 3-3, GSC - Brouwershaven 0-3, Nieuwdorp - Mevo 1-2, WFB - Zierikzee 1-3, Brouwersha ven - WFB 4-1, GSC - Mevo 2-0, Nieuwdorp - Zierikzee 0-4. Eindstand: 1. Zierikzee 5-13, 2. Brouwersha ven 5-12, 3. WFB 5-7, 4, GSC 4-5, 5. Mevo 5-3, 6. Nieuwdorp 5-2. KWADENDAMME - Het Kees Ver beek driebandenkoppeltoernooi is op de matchtafel gewonnen door André Karelse/ Alfred van den Dries en op de kleine tafel door Piet van Essen/Peter Raas. De Goe- senaar Van Essen haalde als enige in beide disciplines de finale. Op de grote tafel werd hij met koppel- genoot Nico Peeters vierde en op de kleine tafel redde hij het op de valreep met Peter Raas. OOSTKAPELLE - De voorverkoop van de toegangskaarten voor de Oostkapelle-Jong Ajax gaat van daag van start. Met deze wedstrijd wordt op feestelijke wijze de af trap voor het zestigjarig jubileum van voetbalvereniging Oostkapelle gegeven. De wedstrijd wordt ge speeld op sportpark Duinhelm in Oostkapelle op donderdag 28 juli, aanvang 19.30 uur. Het team van Oostkapelle wordt aangevuld met enkele gastspelers, zoals doelman Joan van Belzen en oud-Oostkapelle-spelers Davy van Geersdaele en Matthijs Lugten- burg. De toegangskaarten kosten 7,50 euro voor volwassenen en 4,50 euro voor kinderen tot zes tien jaar. Kaarten zijn verkrijgbaar bij de VW's in Oostkapelle en Domburg en bij de trainingen van Jong Ajax in de kantine van Oost kapelle. door Sven Bakker OOST-SOUBURG - Het was in de zo mer van het vorige jaar bij 't Halve Maantje Open in Goes dat Bart Ovaa wat voelde in zijn elleboog. Zomaar, uit het niets. De elleboog- blessure hield hem lang aan de kant. De achttienjarige tennisser uit Ritthem moest zijn rackets een halfjaar aan de kant laten liggen eri begon pas afgelopen winter weer met tennissen. Ovaa moest echter vrijwel het gehele competi tieseizoen in het voorjaar aan zich voorbij laten gaan omdat steeds maar weer die vervelende elleboog opspeelde. Tot ongeveer drie weken geleden. „Het ging opeens erg lekker en ik kon weer zonder veel last tennis sen", zei Ovaa gisteren tijdens de fmaledag van het Arkema Open Souburgtoernooi. Uitgerekend op de tennisclub waar hij opgroeide vierde hij zijn comeback door de 3-categorie van het enkelspel te winnen. Op het 'centre court' van de tennisclub versloeg hij zijn ze ventienjarige trainingsgenoot Paul van Hoeve uit Kloetinge met twee maal 6-4. Ovaa gaf echter direct aan dat hij niet zonder last van zijn elleboog had gespeeld, maar hij was deson danks tevreden over de partij. „Vooral de eerste set was van hoog niveau", aldus Ovaa. „In de twee de set vielen er bij beide kanten wat meer fouten te noteren. Wat vooral opviel, was dat ik op de be slissende momenten wat beter was." Reeds in de halve finale had Ovaa de basis gelegd voor de eindzege in Oost-Souburg door de als eerste geplaatste favoriet Dmitri van Hoof met dezelfde cijfers (6-4 6-4) te verslaan. „Een partij waarin ik net wat beter met de hevige wind kon omgaan." Het verhaal van de elleboog van Bart Ovaa is na deze eindzege in Oost-Souburg nog niet ten einde. Het vele tennissen in de afgelopen drie weken eiste zijn tol, waardoor Ovaa in de fmale ook nog last had van de elleboog. „Daarom ga ik ook niet veel toernooien meer spe len deze zomer. Eerst maar eens zien of m'n elleboog het houdt", sprak Ovaa. Bij de vrouwen in de 3-categorie was het Mandy Wolfert die met de eindzege pronkte. De twintigja rige speelster uit Sluiskil was tot en met vorig jaar competitiege- noot van Ovaa bij de organise rende tennisclub, totdat Ovaa be sloot dit seizoen voor De Boskreek uit Breskens te gaan spelen. Wol fert bleef voor Souburg uitkomen, won al haar zeven enkelspelpar tijen in straight sets en zette die lijn verder door gisteren de eindze ge in Oost-Souburg op haar naam te schrijven. In de fmale stond Wolfert tegen over de vijftienjarige Laurelle van Tilburg uit Arnemuiden, als twee de geplaatst en afgelopen competi tieseizoen uitkomend in dezelfde competitie als Wolfert. De finale tussen Wolfert (speel- sterkte 2,3) en Van Tilburg (2,7) was een boeiende die lang gelijkop ging, totdat Wolfert in de tiebreak van de eerste set met 8-6 toesloeg. De tweede set ging vervolgens met 6-4 naar Wolfert. Het was gis teren dubbel prijs voor Wolfert, want samen met Rogier van Hous- selt legde ze ook in het gemengd- dubbelspel 3 beslag op de eindover winning. De 4-categorie in het enkelspel bij de mannen ging naar Jos Wiggers, die met 6-3 6-1 te sterk was voor Eddy Sprinkhuizen. Bij de vrou wen in de vierde categorie was het Kimberly Goudt die de eindzege pakte door in drie sets van Anne Flohil te winnen. Het werd 6-4 4-6 6-4- Ronald Zwager zet in de fimale een tegenstander van Hefty/Jonker in wind. Zwager won met FC Canaria het beachsoccertoernooi in Scharendijke door een 6-0-zege. Zwager scoorde drie keer in de finale. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 26