st thuiswedstrijd sport 131 Boehlé baalt van uitschakeling Voetbalkalender houdt geen rekening met ramp deruit maandag 11 juli 2011 nder. Samen met Bart Bolsterlee zou de inwoner van Dishoek de eindzege in Vlissingen mislopen. foto Izaak Verkeste Vries uit. „Die passie, die'inzet heb ben we allebei van nature, maar we moésten ook wel vanaf het be gin zo fel spelen, want een derde set zou voor mij funest zijn." An derhalfjaar geleden liep ze een zware enkelblessure op, terwijl in de winter een scheenbeenvliesont- steking haar parten speelde. Ook Meertens was fysiek nog niet hele maal hersteld (schouderblessure) en in dat opzicht was het een ver rassende zege van de twee, die am per trainingsuren in de benen had den. Meertens: „Na vier tweede plaatsen was het mijn doelstelling om dit seizoen wél eens op het bo venste podium te eindigen." VLISSINGEN - De verwachtingen waren hooggespan nen. Beachvolleyballer Dirk Boehlé wilde samen met zijn partner Erik Nijland uit Etten-Leur dolgraag vlammen op het strand van Vlissingen. De Hulsten aar kwam echter van een koude kermis thuis. Twee verliespartijen zorgden zaterdag voor een vroegtijdige uitschakeling tijdens het jaarlijkse eredivisietoernooi in de nationale beachvolleybalcompetitie op het Bad- strand. „Echt balen. Vooral omdat je in je eigen pro vincie graag iets moois wilt laten zien. We haalden al lebei ons niveau niet. Een gemiste kans", somberde Boehlé. In de eerste wedstrijd gingen Boehlé (18) en Nijland (19), die tegenwoordig deel uitmaken van het Beach- team Den Haag waaraan ook Timko Lokerse uit Dis hoek is verbonden, met 2-1 (16-12, 21-14 en 10-15 on deruit tegen de broers Tomas Willem en Menno Gar rett, een duo dat op papier minder sterk was. Daarna verloor de Zeeuws-Brabantse tandem met 2-0 (14-21, 19-21) van Jeffrey van Wijk en Steven van de Velde. Dit tweetal zat Boehlé en Nijland ook al dwars in de finale van het open NK voor jeugd onder twintig jaar. Boehlé: „Normaal gesproken behoren we daar door Leon ten Voorde HENGELO - FC Twente moet door. In de schaduw van de tragedie in de Grolsch Veste heeft de selectie van FC Twente de draad weer op gepakt De kalender houdt ner gens rekening mee: de eerste grote wedstrijden komen in zicht. Het is de dag dat FC Twente een laatste groet aan Zeeland had wil len brengen, met een duel tegen de Zeeuwse amateurs. Daarmee was de ansichtkaart compleet ge weest. Maar in plaats daarvan staan de spelers voor een lange ses sie op het veld van het trainings complex in Hengelo. Want hoe cru het in deze periode van rouw ook klinkt: het voetbalbedrijf van de club moet verder. De kalender wacht niet en kent geen ruimte voor mededogen. „Het is goed ge weest dat we meteen terug zijn ge gaan", zegt trainer Co Adriaanse na afloop van de training. Zo werd er niet alleen een krachtig signaal afgegeven, maar konden Sander Boschker, Peter Wisgerhof en Wout Brama vrijdagmiddag ook bij de bijeenkomst voor de getrof fenen zijn. Thuis in Hengelo heeft de selectie tussen alle ellende door het dage lijkse werk weer opgepakt. De ver wachting was dat het langs het veld wel eens hectisch zou kun nen zijn, maar zowel op vrijdag als op zaterdag is op het opvallend rustig bij de training. Er wordt goed en intensief ge traind door de spelers. „Het afbre ken van het trainingskamp heeft verder geen invloed op onze voor bereiding", aldus Adriaanse. „We hebben hier dezelfde arbeid kun nen verrichten en ik denk dat we kwalitatief zelfs beter hebben kun nen werken. De onderlinge weer stand was vandaag in de partij gro ter dan in een wedstrijd tegen de amateurs. En ik had nu ook veel meer ruimte voor coachmomen- ten." De boodschap van de nieuwe trai ner wordt goed begrepen door de leergierige groep. Adriaanse heeft na twee weken ook een indruk ge kregen van de beloften die hij laat meedoen. Zijn eerste conclusie na het doorlichten van alle spelers, is ronduit positief. Daarom mag er op dit moment ook niemand weg. Dat betekent bijvoorbeeld dat de overgang van Thilo Leugers naar Energie Cottbus van de baan is. Cottbus wil de Duitser graag heb ben, maar Adriaanse denkt de linkspoot nog goed te kunnen ge bruiken. Adriaanse heeft inmiddels Steven Berghuis vanuit de kleedkamer van de beloften overgeheveld naar 'boven', het domein van de A-se lectie. Berghuis is daarmee be loond voor zijn goede spel in de voorbije weken. Door die promo tie is de kans groot dat de aanval ler binnenkort zijn handtekening zet onder een 4-jarig contract bij Twente. Het is nog afwachten of Leroy Fer de selectie komt verster ken. De multifunctionele midden velder van Feyenoord wil per se naar TWente. Daar is ze dus in geslaagd. En nog wel zo'n beetje op de grond waar ze opgroeide. Dat geeft de zege toch wat extra glans. „Mijn ouders wonen hier nog en ik ben hier op gegroeid. Ik voel me dus nog wel Zeeuws." Michiel Bouwman ook niet van te verliezen, maar het gebeurt toch weer. Die twee lijken ondertussen een beetje angstge- gners voor ons te worden." Een zege op Sander en Hidde Uittenbosch (23-21, 21-17) zorgden er voor dat de dag niet volledig in mi neur eindigde. Het leverde Boëhlé en Nijland de 13/I4e plaats op. Na hun goede prestaties vorig jaar in de eerste divisie zijn de twee beachvolleybalvrienden inmiddels vaste waarden in de eredivisie. Ze kijken te rug op een bevredigend seizoen, waarin hun klasse ringen op hoogste niveau schommelen tussen de ne gende en veertiende plek. Ook komt het duo nog re gelmatig uit in de eerste divisie. „Dat doen we om punten te verdienen, want die tellen ook mee voor onze ranking. In Lelystad hebben we al een keer ge wonnen. Dat tikte dus aardig aan. We staan nu lande lijk zo rond de negende plaats", vertelt Boehlé De eerste missie van het seizoen, vaste waarden wor den in de eredivisie, is volbracht. Het vizier van Boe hlé en Nijland is nu gericht op het EK onder twintig jaar dat van 27 tot en met 30 juli in Tel Aviv wordt gehouden. Daar hopen zij minimaal de poulefase door te komen. De trui past bij hem. Wit met rode rondjes: het is een kruising van Pipo de Clown en Marco Pantani. Net als Sjonnie." Oud-wielrenner en columnist Thijs Zonneveld over wiel renner Johnny Hoogerland, die twee dagen lang in de bol letjestrui reed. In De Pers. „Mensen vragen zich af wat ik in Moskou ga doen, maar zij ken nen de stad niet. Ik heb enorm veel zin in dit avontuur. Ik was toe aan iets nieuws en dat heb ik nu gevonden. Het buitenland blijft trekken." Demy de Zeeuw vertrok deze zomer uit Amsterdam om in Moskou te gaan wonen. In het AD. „Nee, het was niet de ploeg. Het was de directie van Rabobank die dat besluit nam." Michael Rasmussen in De Telegraaf. Hij werd in 2007 uit de Tour de France gehaald door de Rabobank. „Iedereen van de ploeg stond in die Tour achter me, tot het mo ment dat Theo (de Rooij) zodanig onder druk kwam te staan dat hij die beslissing moest nemen. Een week later werd ook hij ontsla gen. Of beter gezegd, tekende hij een contract met de bank. Hij kreeg in ieder geval een som geld mee." Opnieuw Michael Rasmussen in De Telegraaf. „Van den Brom: ik ben dom en naïef geweest. Maak daar maar uitgekookt en genadeloos van." Nico Dijkshoorn via Twitter. Trainer John van den Brom maakte deze zomer de overstap van ADO Den Haag naar Vitesse. „Theo Janssen vind ik een mooie gozer. Die staat er als het moet. Ik herken wel iets van mezelf in hem." Piet Keur in VI. Hij wordt spitsentrainer bij AZ. „Vanuit mijn perspectief als bondscoach van het Nederlands elftal ben ik blij dat Wijnaldum en Strootman deze keuze hebben ge maakt. Voor het buitenland was het nog te vroeg, maar nu kun nen ze toch een flinke stap omhoog zetten." Bondscoach Bert van Marwijk in Voetbal International.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25