zeeland 113 40.000 Dans bijenvolken is fascinerend Valpartijen fietspad geen Hor}<\ do.or aanleiding extra actie auto gehaaid Man aangehouden na belediging agent Paard beslaan nieuw op Ringpromotiedag Concert sopraan en organist Nieuwe Kerk Oostbuis tunnel twee keer afgesloten Justitie haalt bakzeil in kinderpornozaak maandag 11 juli 2011 s Een bijeenvolk telt al snel zo'n 40.000 bijen. Het meerendeel ervan bestaat uitwerkstersDe darren - die alleen voor de voortplanting moeten zorgen - zijn in de minderheid, zo'n 200 op een populatie van 40.000. Bijen vliegen niet zomaar in het wilde weg. 'Speurbijen' gaan op zoek naar nectar en stuifmeel. Is dat gevonden dan worden de andere bijen daarvan via dans - waarbij bepaalde figuren worden gevlogen - doorgegeven. foto Dirk-Jan Gjeltema Imker Jac. Rens bij zijn bijenkasten. AutoVermeulen Goes 0113-5618121 kia-goes.ni Autohuis Terneuzen 01 5-622722 j kia-terne-uzenni Kia Melse Vlissingen a'f JAAR GARANT* OP Al t. MQDaiEN DÓE ONS DAT MAAR EENS NA door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Het feit dat er al meerdere fietsers onderuit zijn gegaan op het fietspad Duinhoeve pad is voor het Schouwen-Duive- landse college van burgemeester en wethouders geen aanleiding om aanvullende maatregelen te ne men. Dat blijkt uit antwoorden van het college op vragen van de SGP-fractie. Volgens de SGP zijn op genoemd pad de laatste tijd door losse schel pen en zand op het pad meerdere ongelukken gebeurd waarbij ook mensen gewond zouden zijn ge raakt. De gemeente zegt alleen te weten dat er zich-valpartijen heb ben voorgedaan, maar weet geen aantallen. Het college van B en W geeft aan dat het pad in kwestie re gelmatig geveegd wordt. „Maar het is verklaarbaar dat op een pad als dit snel weer zand en schelpdelen waaien." Het college voert aan dat er bor den staan waarop gewaarschuwd wordt voor een steile helling. De bebording zou volgens het college ook duidelijk aangeven welk pad voor wie bedoeld is. Er wordt re gelmatig gecontroleerd en, zo ver zekert het college de SGP, als er verboden worden genegeerd ook handhavend opgetreden. RENESSE - De politie heeft zaterdag aan de Kromme Reke in Renesse een hond uit een hete auto ge haald. De hond zat in de auto zon der water en zag er suf uit* Een agent sloeg een portierruit in, bevrijdde de hond en koelde het dier met natte doeken die door omstanders/bewoners werden ge bracht. Kennelijk was de hond hier zo van geschrokken dat hij wegrende. Een zoektocht in de om geving leverde niets op. Later werd met de baas van de hond en zijn familie verder gezocht. Pas rond 20.30 uur kwam het bericht dat de hond in de Laone was teruggevon den en herenigd met zijn baasje. GOES Op de Grote Markt in Goes is gister ochtend rond 04.30 uur een 24-jari- ge man uit Arnemuiden aangehou den wegens belediging van een po litieagent. Agenten hadden een persoon aan gesproken en bekeurd omdat hij met het bord van een horecabedrijf rond liep te sjouwen. De Arnemui- denaar bemoeide zich met het ge sprek en wilde zich toen hij daar toe gesommeerd werd niet verwij deren. Hij werd aangehouden toen hij één van de agenten uitschold, en beledigde. BURGH-HAAMSTEDE De jaarlijkse Ringpromotiedagen zijn weer begonnen en dit jaar is er een nieuw element aan toege voegd. Op de compleet gerestau reerde travalje in Burgh-Haamste- de worden elke donderdag tijdens de Ringpromotie paarden besla gen. Dat gebeurt steeds om 13.30 uur. De travalje in Burgh-Haamste- de is eigendom van Stichting Mo numenten Schouwen-Duiveland, een dochter van Stichting Renesse. De stichting heeft ook travaljes in Kerkwerve, Noordgouwe en Dreischor in bezit. ZIERIKZEE Sopraan Marianne Boer en organist/pianist Wim Boer geven zaterdag 16 juli een matinee-con cert in de Nieuwe Kerk in Zierik- zee. Het programma bestaat uit Franse orgelwerken uit de 19e en 20e eeuw. Het centrale deel omvat liederen voor zang en piano van Schubert en Schumann. Bijzonder onderdeel van het concert wordt de 'Vier Maria-antiphonen' van de Nederlandse componist Herman Strategier. Het concert in de Nieu we Kerk begint om 16.30 uur. TERNEUZEN De oostbuis van de Westerschelde- tunnel, tussen Terneuzen en Borse- le, is zaterdag twee keer afgesloten geweest voor het verwijderen van asfalt. Een vrachtwagen had dit ge morst. De eerste afsluiting was tussen 10.30 en 11.00 uur en de tweede van 11.45 tot 12.25 uur. De vrachtwa gen was betrokken bij werkzaam heden afgelopen weekeinde op de Tractaatweg van Terneuzen rich ting Zelzate. WESTDORPE Justitie heeft bakzeil gehaald in een zaak tegen een 49-jarige inwo ner van Westdorpe bij wie in mei 2008 225 kinderpornografische af beeldingen werden aangetroffen op zijn computer. Slechts vijf foto's waren op de dagvaarding volledig omschreven. De rechtbank in Mid delburg veroordeelde de man daar om tot 'slechts' twee weken cel straf waarvan de helft voorwaarde lijk. Het Openbaar Ministerie ging in beroep, maar het Haags gerechts hof heeft het Middelburgse vonnis eind vorige week bevestigd.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23