PZC Protest verbouwing weverij vergeefs 'Tahiiiiii en dan todo totototon' SCHOUWEN-DUIVELAND 12 en 13 14 en 15 almanak Baard in de keel Complexe wereld nijvere bijenvolken is fascinerend Maandag 11 juli 2011 Een bouwkeet als concertzaal Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl STOREND Stad en Lande teleurgesteld over besluit gemeente door Piet Kleemans ZIERIKZEE - De gemeente Schou- wen-Duiveland legt de kritiek van heemkundige kring Stad en Lande op de plannen voor de verbou wing van een voormalige katoen weverij in Zierikzee naast zich neer en verleent een omgevings vergunning. Stad en Lande is te leurgesteld. Het is de bedoeling dat het pand aan het Kerkhof waarin ooit de ka toenweverij van de gebroeders Sa- lomonson gevestigd was ver bouwd wordt tot theater annex bioscoop. Stad en Lande vindt dat door de voorgelegde bouwplan nen het aanzicht van het gebouw onnodig geweld wordt aangedaan. Het stoort de vereniging dat de vier kozijnen en ramen in de voor gevel geen roedeverdeling meer krijgen en het hout wordt vervan gen door aluminium. Er ontstaat hierdoor in de visie van Stad en Lande eën doodse aanblik. De ver eniging zegt het vreemd te vinden dat de welstands- en monumen tencommissie akkoord is gegaan met het ontwerp. De gemeente stelt in reactie op de bezwaren van Stad en Lande aller eerst vast dat het gebouw in kwes tie geen monument is. Verder wijst de gemeente er op dat de hoofdvorm van het gebouw even als de karakteristieke 'emy-span- ten' bewaard blijven. „Het huidige ontwerp kan worden gezien als een compromis tussen oude en nieuwe waarden, waarbij het histo risch straatbeeld van het Kerkhof behouden blijft en er letterlijk een opening is gemaakt naar het nieu we gebruik; uitnodigend, transpar ent en een tikkeltje uitdagend.", al dus het college van burgemeester en wethouders in een brief aan de raad. Stad en Lande is een andere mening toegedaan. Voorzitter Hans Erbrink: „Het wordt er echt niet mooier op. Aize Meintema van de monumentencommissie van Stad en Lande sluit zich daar bij aan. Het gevelbeeld wordt naar de stellige overtuiging van Stad en Lande wel degelijk aangetast. „lam mer", zegt Meintema. Het bestuur van Stad en Lande zegt officieel overigens nog geen bericht te heb ben ontvangen van de gemeente. „Maar de raadsbrief is volstrekt duidelijk", zegt Meintema. Stad en Lande beraadt zich nog een op reactie op het besluit van de ge meente om een omgevingsvergun ning te verlenen voor de verbou wing van de voormalige weverij. BROUWERSHAVEN - Hij was onver biddelijk, dirigent Jaap Knuist. „Nee, nee, nee. Er wordt niet goed geteld. Het moet van Tahiiiii, tado totototon', onderwees hij zaterdag de leden van het gelegenheidsor kest tijdens de Muziek Play In op de Brouwse Dag. Naar schatting 10.000 toeristen, re creanten en eilanders brachten za terdag een bezoek aan de jaarlijkse Brouwse Dag. Tijdens de repetities van het uit ruim 250 muzikanten bestaande gelegenheidsorkest stond het Vorenomme stampvol, maar ook elders in de Smalstad was het schuifelen geblazen tij dens de editie 2011 van het evene ment. Op het 'museumplein ronkten oude stationaire motoren en werden old-timers - auto's, brommers, motoren en trucks - nog even liefdevol opgewreven. In het Tonnenmagazijn was men creatief bezig en voor kinderen was op de Markt een spelletjes plein ingericht. Om alles in goede banen te leiden liepen zo'n 50 vrij willigers rond, zetten-koffie, smeer den broodjes en beantwoordden vragen van bezoekers. Voorzitter van Stichting Brouwse Dag Joop van der Werve is tevreden. „En uit eindelijk werd het toch weer mooi weer." Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De zorgen van een tiener zijn soms moeilijk te volgen voor ouders en an dere volwassenen. Tegen de tijd dat de basisschool moet worden verruild voor het middel baar onderwijs, komen er allerlei geestelijke en lichamelijke processen opgang. Zo meldde de li-jarige Simeon zich onlangs bij zijn moeder met een bezorgd gezicht. Bovendien liet hij af en toe een vervelend hoestje ho ren. Tip? redactie@pzc.nl Moeder vroeg zich af of zoonlief wel licht een verkoudheid had opgelopen of speelde er soms weer hooikoorts op? Maar niets van dat alles. Navraag bracht een heel ander probleem aan het licht. „Ik denk dat ik de baard in de keel krijg", meldde de jongen. „Oh, waar merkje dat aan?", wilde zijn moeder weten. „Ik heb de laatste tijd allemaal haar in mijn mond." De twee openbare repetities van het Muziek Play In-gelegenheidsorkest trokken veel belangstelling. foto Dirk-Jan Cjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21