1 Van de hemel in de hel vTÖ1^ Ongeluk eist twee levens Agent langer op straat bij Serooskerke (S) door smartphone U 1 1 I Meisjes belagen blinde bejaarde TOUR DE FRANCE Johnny Hoogerland van de weg gemaaid door auto BfflZBEHI reacties' 136 ACHTSTE ETAPPE 1. Costa 4.36.46 2. Gilbert 0.12 3. Evans 38. Ruijgh 0.15 I 0.29 Bfanii—i •-11 Ti» W it m NEGENDE ETAPPE 1. Sanchez 5.27.09 2. Voeckler 0.05 3. Casar 0.13 19. Ruijgh 3.59 ALGEMEEN KLASSEMENT i 1. Voeckler 38.35.11 2. Sanchez 1.49 3. Evans 2.26 15. Gesink 4.01 Voor meer tournieuws zie pagina's 21 t/m 25 en 35, en www.pzc.nl/tourdefrance SEROOSKERKE (S) - Bij een eenzij dig ongeluk op de Dorpsweg bij Serooskerke zijn gistermiddag twee mannen om het leven geko men. De toedracht van het ongeluk is nog niet bekend. Bij de politie is al leen bekend dat het gaat om een motorrijder en diens duopassagier. De motorrijder zou uit de bocht gevlogen zijn. De twee lichamen zijn om 14.10 uur in een weiland nabij de N57 ter hoogte van Serooskerke aangetroffen. In de sloot ernaast lag hun motorfiets. De hulpdiensten rukten - inclusief een traumahelikopter - massaal uit, maar dat mocht niet meer ba ten. De politie stelt een onderzoek in. AMSTERDAM - Alle geüniformeerde agenten en rechercheurs moeten een smartphone krijgen. Nu ge bruiken slechts enkele honderden (wijk)agenten zo'n slim mobieltje. Dat moeten er volgend jaar tien duizend zijn, de rest volgt later. De politie heeft daartoe een contract afgesloten met KPN. Met de telefoon kunnen agenten lieens 8% veilig foto's, e-mails en zware data bestanden verzenden. Daarnaast kan er informatie worden opge vraagd over personen, kentekens en adressen. De agent hoeft dan minder vaak naar het bureau om administratie bij te werken. pagina 4 en 5: agent krijgt kantoor in zijn broekzak Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8 "7 1688 555530" door Patrick Delait saint-flour - En plots hield ieder een in de Tourkaravaan zijn adem in. Johnny Hoogerland en Juan An tonio Flecha reden op weg naar Saint-Flour in een kopgroep van vijf toen een gastenwagen van de Franse televisie een bizarre ma noeuvre uithaalde in de negende etappe van de Tour de France. Met een ondoordachte ruk aan het stuur werd Hoogerland en Flecha de pas afgesneden. De klap kwam zo hard aan dat de Yersekenaar naast de weg in de' prikkeldraad werd gekatapulteerd. Dromen van etappewinst en twee seconden la ter kermend van de pijn in een Franse berm liggen: groter kon de anticlimax niet zijn voor Hooger land, die met snijwonden aan bei de benen zijn weg vervolgde. Toen de 28-jarige renner zich na ruim zestien minuten meldde bij de finish, lukte het hem niet meer om sterk te blijven. In de armen van vader Cees barstte hij in tra nen uit. Later bleek dat het vooral tranen van opluchting waren. „Ik ben niet boos. Die jongen van de televisie heeft ons niet met opzet van de weg gereden. Ik leef ten minste nog. Dat kan Wouter Wey- landt niet meer zeggen", sprak Hoogerland sereen, terwijl de Tourorganisatie hem naar een zie kenwagen bracht. Wat er precies was gebeurd, kon Hoogerland niet navertellen. Wel dat in twee secon den tijd zijn wereld veranderde. Van een beresterke renner die kans maakte op etappewinst, werd hij het zoveelste slachtoffer van een eerste Tourweek die bol stond van de incidenten. Toch was de dag niet helemaal ver loren voor Hoogerland. Na uitge breid verzorgd te zijn door de Tourartsen mocht de Vacanso- leil-renner op het podium op nieuw de bolletjestrui aantrekken die hij zaterdag was kwijtgespeeld aan Tejay van Garderen. pagina 21 tot en met 25 en 35: Tour de France video's en tweets op www.pzc.nl grave - De politie is op zoek naar getuigen van een straatroof zater dagavond rond zes uur in Grave. Twee meisjes van ongeveer zestien jaar oud hebben daar een 76-jarige blinde man uit Grave belaagd en mishandeld. De politie sprak giste ren van een 'zeer laffe straatroof. De man werd door twee meiden aangesproken die hem de weg vroe gen. Ze probeerden zijn tas met ge weld af te pakken waarna ze verder op zoek gingen naar buit, daarbij drukten zij een brandende sigaret tenpeuk uit in het gezicht van de man. Het slachtoffer riep om hulp en een passerende auto stopte, waarop de meisjes er zonder buit op een fiets vandoor gingen. Johnny Hoogerland ligt tegen een hek in het prikkeldraad langs de weg nadat hij in de negende etappe van de Tour de France zwaar ten val is gekomen. foto Lionel Bonaventure/AFP «im 11 .ïsmmmmmammmBKamsam Johnny Hoogerland gaat toch de bolletjestrui winnen reageer op www.pzc.nl Bij het boodschappen doen let ik op de kleintjes Droog en veel zon, MAANDAG 11 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 164" - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 'Je kan ook té tolerant zijn' 4 Teruglopen was •f geen optie voor Mary-Anne

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1