Een bouwkeet Huize Lindenbergh 141 zeeland Nieuwe expositie in Muzeeum Alecto digitale schakelklok pzc.nl/webwinkei zeeland in de vorige eeuw Voorpremière van Sarkozy-film Automatisch in- en uitschakelen maandag 11 juli 2011 categorie/diversen Een nieuwe opgave uit de collectie kaarten en foto's van Hans Linden- bergh. Onze vraag: waar is deze foto genomen? We zijn nieuwsgierig naar de locatie en lezen graag anekdotes of verha len over deze plek. Stuur uw oplossingen naar: redactie@pzc.nl of stuur een brief naar de PZC, postbus 91, 4330 AB Middelburg. Drie inzenders van goede antwoorden ontvangen een waardebon. vlissingen - In de Pakhuizen van het Muzeeum in Vlissingen is een tentoonstelling geopend met werk van de kunstenaars Leendert van de Pool en Jan Sanders. De wer ken zijn afkomstig uit de eigen col lectie Van het maritiem museum. Sinds 1994 woont Leendert van de Pool (1945) afwisselend in Middel burg, New York en Parijs. Hij is au todidact en gespecialiseerd in teke ningen, pastel en olieverfschilde rijen, waarbij de invloed van zijn eigen jarenlange werkervaringen op de koopvaardij onmiskenbaar is. De afgelopen dertig jaar is zijn werk in musea en galerieën in heel Europa en de Verenigde Sta ten te zien geweest. In het Mu zeeum wordt nu zowel het oude werk van Van de Pool als zijn re centste werk getoond, geordend per land. Jan Sanders (1919-2000) geldt als 'de grootmeester van de zeemans humor'. Zijn tekeningen laten chaotische taferelen zien die zich afspelen rond de bemanning van een schip op de grote vaart. Zijn eerste tekeningen waren in zwart-wit uitgevoerd en bevatten vaak maar één grap. In de jaren er na ontwikkelde Jan Sanders zijn bekende eigen stijl met als terugke rende elementen onder meer de kleine norse kapitein, zijn weinig volgzame bemanningsleden en een hondje. vlissingen - 'Film by the Sea door het jaar' presenteert deze week de voorpremière van La conquête van regisseur Xavier Durringer. De film is morgen om 14.00 en 19.30 uur te zien in CineCity Vlissingen en woensdag om 20.00 uur in CineCity Temeuzen. La conquête vertelt het verhaal van Nicolas Sarkozy in zijn strijd om het presidentschap. Achter de schermen vinden allerlei vuile trucs en conflicten plaats. Sarkozy wint zijn machtsstrijd maar ver liest daarbij zijn vrouw Cécilia. Zangeres Micheline en gitarist Frank van Kleer tijdens hun optreden in de keet door Luc Oggel nisse - Dat een bouwkeet ook pri ma dienst kan doen als mini-con certzaal, werd zaterdag bewezen tij dens muziekfestival Patorale in Nisse. De 'concerten op schoot' waren een nieuw element op de zestien de editie van het evenement. Het principe is dat de optredende ar tiesten naast hun 'gewone' optre den ook korte sessies verzorgden in één van de drie keten die op het Dorpsplein waren neergezet. Daar in was plaats voor hooguit tien man publiek, maar een bijzondere ervaring is het zonder meer. De artiesten laten zich van hun puurste kant - want onversterkt - horen en daarnaast is de interactie met het publiek heel direct. „We hebben nog foto's nodig", lachte de Vlaamse zangeres Micheline (van Hautem), nadat de verslagge ver en fotograaf zich in de krappe ruimte hadden gewurmd. Samen met gitarist Frank van Kleer bracht zij onder meer fraaie uitvoe ringen van Jacques Brels 'Mathil- de' en 'Ne me quitte pas'. Het leek haar ook niet uit te maken of ze Met de Alecto DTS-744 digitale schakelklok kunt u elek trische apparaten en verlichting automatisch laten in- en uitschakelen. Inbraakpreventief en energiebesparend. U kunt maximaal 6 schakeltijden per dag tot op de minuut programmeren, welke naar wens per dag, per week of per deel van een week herhaald kunnen worden. Lezersprijs: 20,00* Inclusief verzendkosten kinderen en een hondje met de naam Robbie." J. Kloet uit Heinkenszand denkt dat de foto genomen is omstreeks 1910. Hij herkent de personen op de foto. „Links op de foto staat me vrouw Lindenbergh-Koole, de grootmoeder van Hans, met vier dochters en zoon Adrie. Helemaal rechts staat zijn grootvader, Johan nes." Herman Timmerman uit Kat- tendijke weet dat Johannes' zoon Piet, de vader van Hans, later ook met zijn gezin in het huis heeft ge woond. Timmerman vond in zijn familiearchief precies dezelfde kaart, gericht aan zijn grootvader in 1913. De kaart is afkomstig van de neef van zijn opa, J. Linden bergh, de grootvader van Hans. De winnaars van de waardebon nen zijn: C. Steendijk- Geluk uit Kruiningen, M. Puyenbroek-Lo- kerse uit Aardenburg en H. Tim merman uit Kattendijke. De Raadkaart van deze week is een makkie, tenminste als je wat meer weet over Hans' familie", vertelt Hans Koert uit Heinkenszand ons. „Op de foto staat het geboortehuis van Hans Lindenbergh. Het is gelegen in de Westkerkepolder bij Oud-Sabbin- ge." Dit is in de voormalige ge meente Wolphaartsdijk. Tegen woordig behoren beide dorpen tot de gemeente Goes. Het huis hoort volgens J. Walhout uit Goes bij de boerderij van de familie Linden bergh. „Wij hebben aan dezelfde weg gewoond, de Westerlandpol- derweg." J. Eggebeen uit 's Gravenpolder heeft een aantal jaren voor de fami lie Lindenbergh gewerkt als agra risch assistent. Ook mevrouw Leendertse-Dekker uit Oost-Sou burg is vanaf 1941 een paar jaar dienstmeisje geweest bij de familie Lindenbergh. „Ze hadden toen zes

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 14