een geduldig werkje zeeland 113 Zomeractie! Direct leverbaar...! BELLEZA Aanhouding voor vernielen auto's Jeremiasse - APPARTEMENTEN VLISSINGEN <Eï5> Spelen op de imkerij Onderzoek naar inbraak camping bij Aagtekerke Kia Picanto v.a. 7.995, A label H dC&jteilirtg 1 7 |aar garantie Bussen, auto's en (brom)fietsen verdringen zich op de smalle Stationsbrug. Met uitzondering van lijnbussen mag zwaar verkeer niet over de brug. middelburg - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag enkele jongens aangehouden om dat ze auto's in de Nieuwe Vlissing- seweg hebben beschadigd. Zondag tussen 02.30 en 03.00 uur werden over de gehele Nieuwe Vlissingse- weg vernielingen gepleegd aan en kele tientallen auto's. Er werden onder meer spiegels van de auto's getrapt, auto's bekrast en een raak te beschadigd omdat één van de betrokkenen er met een fiets tegen aan klapte. In verband hiermee werden rond 03.00 uur in de Kerk- laan in Vlissingen, op aanwijzing van een getuige, enkele personen aangehouden. Drie jongens (zes tien) uit Middelburg werden naar Torentijd gebracht en gehoord. Eén van de drie bleek geen vernie lingen te hebben gepleegd; de an dere twee hebben een bekentenis afgelegd. De politie verzoekt alle gedupeer den, die nog geen aangifte hebben gedaan, dit alsnog bij het politiebu reau in Vlissingen te doen en zo mogelijk een foto te maken van de vernielingen. Let op! Inclusief twee jaar gratis service en onderhoud. Twee jaar lang zorgeloos rijden! Adie geidk) rot j 5*06-11 Infineon LWB 3 Revolutionair ontwerp LED Verlichting Zeer comfortabel veersysteem 15 km/h! Incl. accu's en oplader Opvouwbare Scooter Kwaliteit Betrouwbaarheid Optimaal meeneembaar! Incl. accu's en oplader Naast deze actiemodellen vindt u het uitgebreide assortiment in onze showroom station/Kanaalweg niet meteen na verderop op de Schroeweg keren. vraag naar de voorwaarden KMMIUJH t. 0118-413920 t. 0118-650575 Cc wegenbelasting BPM Haiio 7 jaar garantie! 006 ONS DAT MAAR 66NS NA maandag 11 juli 2011 w HiliWW'Wlll Autohuis Terneuzen 0115-6227221 kia-iernöuzen nl Kia Melse Vlissingen brug vallen binnen de opdracht. En dat allemaal getoetst op aspec ten als veiligheid, stimuleren fiets- verkeer, autoluwe binnenstad, be reikbare binnenstad en het voorzie ningenniveau openbaar vervoer. Het gaat lang niet alleen om de brug, al is die wel het symbool ge worden van de strijd tussen fietser en auto. De situatie voor het sta tion waar alles en iedereen elkaar kruist, is minstens zo gevaarlijk. Net als het onoverzichtelijke kruis punt bij de bibliotheek en de Kaaienroute, waar mensen over een smalle strook tussen geparkeer de en rijdende auto's moeten fiet-, sen. Het gaat uiteindelijk om de vraag of de politiek bereid is het voorne men van een autoluwe binnenstad in daden om te zetten. Het (groten deels) autovrij maken van de Sta tionsbrug is daar onderdeel van omdat het automobilisten lastiger maakt de Kaaienroute te kiezen. In die visie is het vervangen van de Stationsbrug door een brede brug waar fietsers én auto's vrij baan hebben ongewenst. Dan zet je de kraan voor gemotoriseerd verkeer naar de Kaaien letterlijk wagen wijd open. Een veilige Stationsbrug met als achterliggende gedachte een auto luwe, fietsvriendelijke binnenstad. Als met die intentie de uitkomsten van het onderzoek worden beoor deeld, is het verzamelen van verse cijfers en er met deskundige onder steuning lessen uittrekken geen verloren tijd. Integendeel, want als de brug nu zonder meer wordt af gesloten en dit tot chaos leidt op en tussen de bruggen, ben je als weggebruiker - op de fiets of in de auto - nog verder van huis. - - - - - Auto Vermeulen Goes 0113-S61S12IWa-gons.nl geweerd. Hoeveel veiliger wordt het dan nog? En bovendien is het helemaal niet meer zo druk op de brug, vond het WD-raadslid Ben- no Nieuwenhuis, die met succes de knuppel in het hoenderhok gooide. Hij kreeg een kleine meer derheid van de raad achter zich om de brug (nog) niet autovrij te maken. Eerst maar eens een jaartje tellen. Dit zeer tot ongenoegen van zijn partijgenoot en wethouder Frank Streng, die deze week de ambtsket ting van burgemeester van Medem- blik omgehangen kreeg. Zijn opvol ger Chris Simons zei dat het colle ge nog altijd uitgaat van autovrij- maken. Hij hield wel een slag om de arm. Het moet niet leiden tot 'schijnveiligheid'. Het onderzoek kreeg de steun van een meerderheid in de gemeente raad. Voorstanders van het auto vrijmaken waren verontwaardigd. Maar het ontrafelen van de ver- keerskluwen op en bij de twee Middelburgse bruggen moet met beleid gebeuren. Het is een gedul dig werkje. Met hard trekken aan één touwtje, komt de knoop nog strakker te zitten. Wie de opdracht aan de onderzoekers leest, mag de hoop koesteren dat ook de voorstanders van afslui ting er beter van worden. Immers, ook het weren van bussen en taxi's wordt bekeken. Dat zou pas echt winst zijn. Verplaatsing van het busstation naar de Schroebrug- zijde zou misschien een oplossing zijn. Ook de effecten op de Kaaien route, de Kanaalweg, de Blauwe- dijk en de wegen naar de Schroe- GRIJPSKERKE - Heel wat mensen bezochten afgelopen zaterdag een van de Walcherse imkerijen tijdens de open dag. Vorig jaar viel het bezoekersaan tal tegen omdat het toen zeer warm was en velen kozen voor een verblijf aan het strand. De familie Van Aarden uit Gouda, op bezoek bij familie in Oostkapelle, bezocht zaterdag Imkerij Poppendamme en had daar een goe de tijd. De jongste kinderen, dol op honing, zagen hoe dat produkt ge maakt wordt. Annelotte (links, in bijenpak) en Sophie (rechts, als imker) vermaken zich prima. foto Izaak Verkeste aagtekerke - De politie onder zoek een inbraak in een camping winkel bij Aagtekerke waarbij en kele tientallen sloffen sigaretten en shag en een kassalade met meer dan duizend euro zijn wegge nomen. De politie kreeg zondag de melding omstreeks 03.00 uur. Ter plaatse hoorde een agent iets verdachts, ging kijken en zag dat een scooter kwam aanrijden. Vlak voor de agent draaide de bestuur der de scooter en wilde wegrijden, maar hij viel. De bijrijder kwam vast te zitten onder de scooter en de bestuurder rende de bosjes in. De bijrijder is aangehouden. De politie zoekt nog de bestuurder. De verkeersstroom bij de bruggen N Donja Odijk Goes, Verrijn Stuartweg 43, tel. 0113-211274 Vlissingen, Dreesstraat 4, tel. 0118-617925 Open: maandag t/m vrijdag van 09.00-17.00 uur www.jeremiasse.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 13