D66 wil einde coffeeshopdiscussie Zeeland Frietkopers verrast door sfeer, zang en muziek van festival Baard in de keel KRAS.NL WALCHEREN 12 en 13 14 en 15 almanak door Emile Calon MIDDELBURG - D66 komt na de zo mervakantie met een initiatief voorstel om een einde te maken aan de discussie over de vestiging van een coffeeshop in Middelburg. Fractievoorzitter Rob van Eijkelen- burg wil dan of een voorstel of een motie indienen waarin gezegd wordt dat er tijdens deze raadspe riode niet langer gezocht wordt naar een coffeeshop. Hij liet afgelopen weekeinde we ten dat hij vindt dat de inwoners recht hebben op duidelijkheid. Een meerderheid in de gemeente raad is voor de komst van een nieuwe coffeeshop. „Het lukt ech ter niet om overeenstemming te krijgen over de plaats waar die moet komen." Een deel van die voorstanders wil namelijk een cof feeshop in de binnenstad. Een an der deel vindt juist dat een dergelij ke shop noch in de binnenstad noch in een woonwijk gevestigd mag worden. „Zodat er een patstel ling is ontstaan." Van Eijkelen- burg: „De coalitie komt er niet uit want verschillende partijen weige ren te bewegen en gunnen elkaar niets waardoor er geen enkel be sluit wordt genomen." Hij stelt dat dat zo niet langer kan en dat de inwoners van Middel burg recht hebben op duidelijk heid. „De inwoners hebben geen gemeentebestuur gekozen om geen besluiten te nemen." Ook vindt hij dat belangstellende on dernemers niet langer aan het lijn tje mogen worden gehouden. Sinds de sluiting van de coffees hops Roxy (2007) en Sixty Two (2008) zijn er in Middelburg geen gedoogde coffeeshops meer. De ge meenteraad bepaalde aanvanke lijk, ondanks verzet vanuit Arne- muiden en het Calvijncollege, dat er een nieuwe shop mag komen aan de Kleverskerkseweg. Die locatie is niet meer in beeld omdat de regering bepaalde dat er niet zo dicht bij een middelbare school een verkooppunt van softd rugs mag komen. Binnen de coali tie zijn vele locaties besproken maar eensgezindheid ontbreekt tot nu toe. Het voornemen van Van Eikelen burg is opmerkelijk omdat zijn fractie voorstander is van een cof feeshop in Middelburg. Dat is hij nog steeds maar de democraat vindt dat er bestuurd moet wor den en dat de inwoners recht heb ben op duidelijkheid. „Om die re den bewegen wij wel." Maandag 11 juli 2011 Ontwarren verkeers- kluwen Middelburg is geduldig werkje MIDDELBURG 'De coalitie komt er niet uit want verschillende partijen gunnen elkaar niets' Een bouwkeet als concertzaal Tip? walcheren@pzc.nl MIDDELBURG - Frank de Ruiter en zijn dochter Iris (13) vinden dat het singer-songwritersfestival Mill- stock aan het Molenwater in Mid delburg volgend jaar weer mag plaatsvinden. De twee kwamen zaterdag tegen de avond naar het Molenwater om friet te halen en hoorden tot hun verrassing de geluiden van het fes tival. Na een korte verkenning belden ze naar huis dat het wat later werd voor ze terug zouden keren met friet en kroketten. Daarop beslo ten moeder Corine en haar jong ste dochter dat ze met de slakom, een fles wijn en een fles cola, maar ook op de fietsten moesten stap pen richting het Molenwater om samen met de andere familieleden te gemeten van de zon, het pu bliek, de zang en de muziek. Frank de Ruiter vertelde dat hij aangenaam verrast was door de ontspannen en gezellige sfeer rond om de muziektent. Het deed hem denken aan zijn studententijd in Amsterdam toen hij vaak te vin den was in het Vondelpark en daar met enige regelmaat een mu- ziekfeestje werd gehouden waarbij mensen spontaan optraden. Het was de eerste keer dat het festi val werd gehouden. Ook Corine de Ruiter pleitte na het eten van de friet en een halve kroket voor een herhaling volgend jaar. „Zo'n festival moet vaker in Middelburg worden gehouden." Tijdens het singer-songwritersfestiva! bij de muziektent aan het Molenwater in Middelburg traden verschillende artiesten op. Het festival is een idee van Marsha de Nooijer. foto Izaak Verkeste Executieverkoop Voor alle executieverkopen van de Belastingdienst regio Zuidwest Zie Veilingdeurwaarder.nl Belastingdienst De zorgen van een tiener zijn soms moeilijk te volgen voor ouders en an dere volwassenen. Tegen de tijd dat de basisschool moet worden verruild voor het middel baar onderwijs, komen er allerlei geestelijke.en lichamelijke processen opgang. Zo meldde de u-jarige Simeon zich onlangs bij zijn moeder met een bezorgd gezicht. Bovendien liet hij af en toe een vervelend hoestje ho ren. Moeder vroeg zich af of zoonlief wel lichteen verkoudheid had opgelopen of speelde er soms weer hooikoorts op? Maar niets van dat alles. Navraag bracht een heel ander probleem aan het licht. „Ik denk dat ik de baard in de keel krijg", meldde de jongen. „Oh, waar merk je dat aan?", wilde zijn moeder weten. „Ik heb de laatste tijd allemaal haar in mijn mond."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 11