:<s media Lauren wil nog meer verslaan zomerhit toen 33 Bandieten, schietpartijen, branden: Lauren Verster staat er voor Lauren Verslaat met haar neus bovenop. Na de zomer volgen voor Veronica nog twee programma's, door Anneke Wijsman dnalban it's my life It's my life (1992) media@wegener.nl 024-3650570 Zaterdag 9 juli 2011 Ze rent met brandweermannen mee langs uitslaande vlammen en duikt weg voor rondvliegen de kogels. In haar tv-programma Lauren Verslaat trekt ze de we reld over op zoek naar gevaarlijke en bizarre situaties. Niet voor de kick, maar om het verhaal erachter te laten zien. Lauren Ver ster (31) wil er altijd op uit. „Daar ben ik on rustig in. Nee, ik denk niet dat ik op de vlucht ben voor mezel£ Het is eerder de we tenschap dat het allemaal in dit leven moet gebeuren. Daarachter schuilt de angst iets te missen, iets wat waardevol is, niet te doen." Ze weet dat haar programma's veel ogen openen voor onrecht en misstanden. Toch, echt trots voelt ze zich niet. Daarvoor ziet ze teveel dingen die misgingen of beter had den gekund. Maar toch, als ze dan van een marechaussee op Schiphol hoort dat hij an ders naar Nigeriaanse vrouwen kijkt nu hij meer van hun achtergronden weet, dan is ze wel tevreden. „Ik ben trots op het type programma en wat het teweegbrengt." Voor haar werk is het haar niet gauw te gek. Maar als ze zelf op vakantie gaat, zoekt ze wat meer luxe. „Dan wil ik een goed bed en een ijskast en niet een zweterige nachttrein zonder stoel. Met haar nieuwe lief Jort Kel der toerde ze in een oldtimer door Italië, van hotel naar hotel. Daar geniet ze meer van dan van een tentje en een gezamenlijk washok. „Mijn werk is pittig qua reizen. Een toerist gaat niet naar sloppenwijken in Nigeria. Ik ga er wel heen om het verhaal te halen over de Nigeriaanse vrouwen die in Europa als prostituee gaan werken. Ze krij gen een rotleven, toch blijven ze komen. Hoe zit dat? Ik reis trouwens altijd met foto grafen mee die het gebied goed kennen." Twee seizoenen zitten er op. „Ik zou best nog een seizoen willen maken. Ook al is het een zware uitputtingsslag. Ik weet nog zo veel onderwerpen. Zoals een beautyschool in Venezuela waar meisjes zes uur per dag bezig zijn om schoonheidskoningin te wor den. Met operaties, nepborsten en al. Wat als je het nou niet wordt, denk ik dan." Het idee om met fotografen mee te reizen naar bijzondere plekken en daar een tv-pro- gramma van te maken, bedacht ze zelf Ze had het format aan tig landen kunnen ver kopen. Maar Verster deed er niets mee. „Ik ben nu eenmaal niet zakelijk, wel creatief Wat ik leuk vind, is verhalen vertellen in een mix van entertainment en inhoud. Daar ben ik denk ik het best in. Mijn toe komstdroom is programma's maken zoals Frans Bromet en Louis Theroux." Dat levenslustige en reislustige kent Verster maar al te goed van thuis.. Ze groeide op in Brabant als enig kind van twee biologielera ren. „Ze spaarden ervoor om in de lange zo mervakanties verre exotische reizen met me te maken en voor mijn geboorte trokken ze met een jeep door Zuid-Amerika." Aan die reizen kwam een einde toen haar vader vijfjaar geleden een herseninfarct kreeg. „Tot dan toe wist je dat alle proble men zich ooit wel zouden oplossen, ook al voelde je je verschrikkelijk. Maar toen wist ik: oei, dit is niet op te lossen. Hier moeten we allemaal mee leren leven, ook hij. „Mijn moeder verzorgt hem, want hij is halfzijdig verlamd en zit in een rolstoel. Ook als persoon is hij veranderd. Elke dag denk ik eraan. Hoe kan het leven zo wreed zijn. Het probleem is dat ik vaak bij hen wil zijn, maar ook andere dingen wil doen. In dit geval zou ik vijf oudere broers willen hebben. Dan kon ik het delen." Maar naast het constante verdriet zijn er zo veel goede dingen. „Verliefdheid, het lekker ste gevoel dat er is. En dat ik verhalen kan vertellen in mijn werk. Maar ook dat ik heel goede vrienden heb. We zijn al heel lang bij elkaar. Daardoor hebben ze me heel goed le ren kennen. Niemand is weggelopen. Dat dat kan, dat dat blijft. Dat vind ik mooi." Reageren? media@wegener.nl door Rivka Groenier WIE? Alban Nwapa, beter bekend als Dr. Alban, de zin gende tandarts. HOE HOOG EN HOE LANG IN DE HITLIJSTEN? It's my life stond zeven weken op de eerste plek in de Nederlandse Top 40 en bleef daarna nog tien weken in de muzieklijst hangen. Het was een hit in bijna alle landen waar de single werd uitgebracht en haalde de nummer 1-positie, be halve in Nederland ook in Duitsland en Israël en bereikte de tweede plaats in het Verenigd Ko ninkrijk. In totaal werden er wereldwijd 1,6 mil joen singles van verkocht. In Frankrijk maakte het nummer irr 1993 nog een stevige doorstart toen het werd gebruikt in een tamponreclame. GING HET NOG ERGENS OVER? Bij Dr. Alban gaat het altijd ergens over, althans dat vindt hij zelf. „Ik schrijf over mijn prioritei ten: liefde, vrijheid en gelijke rechten voor ieder een." Naar die mooie uitgangspunten kun je ech ter lang zoeken in de tekst van It's my life. Laat me met rust, ik doe lekker wat ik zelf wil, dekt de lading aardig. In de duistere, zwart met paar se videoclip zien we Dr. Alban omringd door dan seressen in leren sm-pakjes, zijn blote bast slechts bedekt door een openhangend, leren giletje en een enorm gouden kruis. Ultracoole jarennegentigstijl en heel wat anders dan een tandartsjas. NOG BIJZONDERHEDEN? Zijn route richting wereldfaam is op zijn minst opmerkelijk te noemen. Dr. Alban groeide op in Nigeria in een gezin met tien kinderen. Zijn va der was tandarts en jonge Alban trad aanvanke lijk braaf in de voetsporen van paps. In de jaren tachtig verhuisde hij zelfs naar Zweden om tand? heelkunde te studeren. Die studie moest natuur lijk wel ergens van worden betaald, dus werkte hij als dj in een nachtclub in Stockholm. Doordat hij vaak meezong met de plaatjes op zijn draaita fel, werd zijn zangtalent ontdekt. In het jaar waar in hij afstudeerde, kwam zijn eerste single Hello Africa uit en twee jaar later had hij zijn megahit It's my life te pakken. Dankzij die plotselinge roem heeft hij uiteindelijk maar drie jaar in open gesperde monden hoeven wroeten. EENDAGSVLIEG OF BLIJVERTJE? Het is maar hoe je het bekijkt. It's my life was wel zijn allergrootste knaller, maar Dr. Alban scoorde nog een paar aardige hits als Sing Hallelujah! en de anti-drugssong No Coke. Sinds 1994 verkopen zijn albums wat minder goed. WAT DOET HIJ NU? Dr. Alban woont in Zweden met zijn Zweedse vrouw en hun twee dochters. Op zijn website www.dralban.com verkoopt de muzikant niet al leen T-shirts met 'I love 90's'-opdruk, maar ook heren- en damesonderbroeken met 'It's my life' ingeweven in de broekband. Hoewel hij nog steeds staat ingeschreven als tandarts, hoefje njet met kiespijn bij hem aan te kloppen. Dr. Al ban leeft nog steeds voor de muziek, hij heeft een eigen platenmaatschappij (Dr Records) en is een graag geziene gast op jarennegentigmuziek- festivals. Hij is zijn geboorteland ondertussen niet vergeten. In aanloop naar de laatste verkie zingen in Nigeria voerde hij actie met zijn Dr. Al ban Awareness Foundation (DAAF) om jongeren goed geïnformeerd naar de stembus te krijgen. KUN JE NOG ZINGEN, ZING DAN MEE Stop bugging me stop bothering me Stop bugging me stop forcing me Stop fighting me stop yelling me It's my life ZIEN EN LUISTEREN www.youtube.com/watch7v-X_zjN0kY8A Lauren Verster reist met fotografen langs gevaarlijke en trots op het type programma en wat het teweegbrengt. bizarre plaatsen in de wereld: „Ik ben foto Elvin Boer/GPD

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 87