241 zeeland Beelden brengen kleur en vreugde Koegors dicht genieten van buitenkoken... www.binnenuit.nl Hulst sluit akkoord over komst van supermarkt in plan Nieuwe Bierkaai Kia Venga Brooklyn Nu: 5.995,- <HÏ5> Parochies in één vereniging zaterdag 9 juli 2011 Z DIVERSITEIT Werkgroep Nieuwe Beelden zorgt dat er niet alleen stenen beelden zijn te zien, maar ook kunstwerken van tes op en ook wandelaars mogen graag over de Scheldeboulevard struinen." Al die mensen strijken wel even neer op een terras of lopen een eta blissement binnen, weet Stoffels. De beelden hebben dan ook zeker toeristische aantrekkingskracht. De provincie zal dat effect ook zien, want ook 'Middelburg' draagt bij aan realisatie van de ten toonstelling. Gevarieerder aanbod als dit jaar, is er niet eerder ge weest, bevestigt Stoffels. De coördinator valt zelf vooral voor de kleurrijke kunst van Cle mens Briels. Fantasiefiguren in fel le kleuren met hoofden en li chaamsdelen op onverwachte, ana tomisch onverantwoorde plaatsen: Picasso in polyester. Ook het figuratieve werk van Niko van Stichel is wel aan Stoffels be steed. Een tent van gebogen staal platen met een steel waaraan een rookwolk 'drijft'; kleine tentjes en bomen, ook van staal. Een echte keus maakt de centrummanager overigens niet. Want juist de diver siteit maakt de tentoonstelling ver rassend en voor iedereen de moei te waard. Om mensen een beetje de weg te wijzen, is een boekje samenge steld, waarin de meeste kunstwer ken staan beschreven. Te krijgen bij Westbeer, de VW, het stads kantoor en CM in de Grote Kerk. door René Hoonhorst In de beginjaren twijfelden B en W van Terneuzen nog wel eens of het kunstzinnig heidsniveau van de Beelden op de Scheldeboulevard hoog genoeg was. Werk van inter nationale kwaliteit wilde het colle ge graag in de zomermaanden op de wandelpromenade langs de Westerschelde. Niet dat de elkaar opvolgende kunstwethouders de afgelopen twaalf jaar ontevreden waren over de kwaliteit van de tentoongestel de werken. Maar Chris Ferket, de initiatiefnemer van de beeldenrou te, en leden van zijn kunstenaars groep Art pro Art werken wel veel al met hetzelfde materiaal. Grote beelden van diverse soorten na tuursteen hadden daarom vaak de overhand tijdens de exposities. Diverse initiatieven om een meer gevarieerde tentoonstelling op po ten te zetten, leidden niet hele maal tot het gewenste resultaat. Nu naast het Vlaamse kunstenaars collectief - dat na overlijden van Ferket onder leiding van Joseph Pannecoucke staat - ook de Werk groep Nieuwe Beelden kunste naars aanwerft, hoor je geen be stuurder meer over de noodzaak van kwaliteitsimpulsen. Dat er de laatste jaren ook stalen (roestvrij óf uiterst geoxideerd) beelden op de Scheldeboulevard pronken, is daar waarschijnlijk niet vreemd aan. Ook kunstwerken van hout en polyester winnen terrein aan de Schelde. De kwaliteitsstijging moest be werkstelligen dat de zomerse beel denroute nationale en internatio nale bekendljeid krijgt, meldden diverse bestuurders de afgelopen jaren. Internationaal timmert de grote openluchtexpositie al be hoorlijk aan de weg stelt coördina tor Bram Stoffels van Centrum Ma nagement Terneuzen. „Veel Vla mingen hebben me de afgelopen weken weer gevraagd wanneer de beelden weer langs de Schelde staan. Een groot aantal toerclubs neemt Terneuzen in zomerse rou- Beeldenroute Wethouder Jaap Bos opent van avond de twaalfde editie van Beel den op de Scheldeboulevard. De beelden van kunstenaarscollec tief Joseph Pannecoucke (opvol ger van Chris Ferket) en Werk groep Nieuwe Beelden zijn tot en met 4 september te zien. Naast de grote beelden op de bou levard zijn schilderijen en fragieler beeldhouwwerk in de passarelle van het gemeentehuis te vinden. In.de 'kapperstent' op het plant soentje bij Westbeer zijn elk week end vijf kunstenaars bezig om uit natuurstenen beelden te kappen. Dochter Erna van Gentenaar Walter de Buck exposeert 'Volle Maan'. Beelden van Clemens Briels veroorzaken vaak verrassing en vrolijkheid. Peter Jacquemyn 'tekent beelden in drie dimensies' met de zaagmachine. Bustes van Vlaamse mensenrechtenactivisten flankeren het beeld van Zeeuws-Vlaamse Anny, het eerbewijs van Chris Ferket aan zijn vrouw. Caroline Callens' Doodgraag op de voorgrond symboliseert verlies en liefde. MOTORKLEDINGOUTLET YERSEKE www.hartmanmotoren.nl TERNEUZEN - Delta begint maan dag met aanpassingswerken aan het leidingnetwerk in de Koegors- straat in Terneuzen. Daardoor is, waarschijnlijk tot vrijdag 5 augus tus, er alleen eenrichtingsverkeer mogelijk. Vanuit Terneuzen is ver keer mogelijk richting Axelse Sas sing. In tegengestelde richting is al leen fietsverkeer mogelijk. Bedrij ven blijven bereikbaar. Het werk houdt verband met de aanleg van de Sluiskiltunnel. Het overige bedrag betaald u pas in 2013, zonder rentekosten. AutoVermeulen Goes Autohuis Terneuzen Kia Melse Vlissingen iM DOE ONS DAT MAAR EENS NA door Harmen van der Werf HULST - De vlag kan uit in de Hul ster binnenstad, vindt wethouder Diana van Damme. De gemeente is erin geslaagd een akkoord te slui ten met projectontwikkelaar MVS Projectrealisatie uit Amersfoort over de komst van onder meer een supermarkt in het plangebied Nieuwe Bierkaai. „De Albert Heijn verhuist half ok tober, begin november uit de Over- damstraat in de binnenstad naar het Stationsplein net buiten het centrum", geeft Van Damme aan. „Veel mensen wilden toch een su permarkt in de binnenstad hou den. Dat is nu gelukt." Het is de be doeling dat er al per 1 januari een tijdelijke supermarkt in het plange bied Nieuwe Bierkaai komt. Op het 's-Gravenhofplein moet vervol gens 1 juli 2012 de bouw beginnen van een permanente supermarkt met een oppervlakte van 750 vier kante meter. De supermarkt maakt deel uit een groter geheel, met dertig wooneenheden (huur en koop), een ondergrondse par keergarage en nieuwe parkeerplaat sen op het gerenoveerde 's-Graven- hofplein. Welke winkelketen zich vestigt, kon wethouder Van Dam me nog niet vertellen. Hulst heeft al een hele serie supermarkten in huis, C1000, Aldi, Lidl, EmTé en Albert Heijn. De grote supermarkt dichtheid is vooral te danken aan Belgen. Dagelijkse boodschappen zijn in Nederland veelal goedko per dan in België. HULST - De dertien parochies in Oost-Zeeuws-Vlaanderen gaan per 1 januari 2012 op in één nieuwe pa rochie. De Interparochiële Vereni ging houdt dan op te bestaan. Het IPV-bestuur, de parochiebesturen en de leden van de projectgroep beraden zich komend halfjaar over de te nemen stappen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 54