221 zeeland Directeur Sprienke: T i dwangsom overdreven Jan Rentmeester keizer O Ommetje van Ovezande is in de maak 'Na zomer duidelijkheid spoorproject' Rabobank doet in Kapelle proef met Safety Spot KINDERCENTRUM JUUITJE Prokino SCHOOL COLLEGE REC-4 school voor s.o. en v.s.o. Het OdyZee College feliciteert al haar geslaagden! Porsches kijken Orgelconcerten Schinkel de Weerd zaterdag 9 juli 2011 UNICUM Handboogvereniging Willem Teil Ovezande heeft voor de eerste ovezande - Wandelliefhebbers kunnen binnenkort het 'ommetje van Ovezande' maken. Deze route wordt aangegeven met informatieborden en bewegwijze ring. De gemeente Borsele heeft inge stemd met het verzoek van de dorpsraad om dit ommetje te reali seren. Dat gebeurt in het kader van 'maak werk van je idee'. Dit project is bedoeld om de leef baarheid van dorpen door middel van concrete ideeën te verhogen. De dorpsraad krijgt duizend euro van de gemeente om het 'omme tje van Ovezande' te realiseren. goes - Burgemeester en wethou ders van Goes verwachten in sep tember meer duidelijkheid te heb ben over het al dan niet aanleggen van een spoorbak in de stad. Dat schrijft het college in een voort gangsrapportage aan de raad. Eén en ander is afhankelijk van de uitkomsten van een nieuw tril- lingsonderzoek, maar die laten nog op zich wachten. Goederentreinen mogen sinds 1 juli weer 8o kilometer per uur rij den. Goes overweegt daartegen ju ridische stappen te nemen, meldt het college. kapelle - De pinautomaat van de Rabobank in Kapelle krijgt volgen de week woensdag een zogeheten Safety Spot. Dat is een gele halve cirkel recht voor de geldautomaat die de privacy en het veiligheidsge voel van de gebruiker moet vergro ten. Eerdere proeven met de Safe ty Spot in Amsterdam bleken zeer effectief Rabobank Oosterschelde is de eerste bank in Zeeland die de ze manier van privacybescher ming invoert. De automaat in Kapelle wordt ge bruikt als proeflocatie. Bij positief resultaat worden ook andere Ra- bo-geldautomaten voorzien van de Safety Spot. Locaties in: Zeeuws-Vlaanderen Zuid-Beveland Walcheren dagopvang buitenschoolse opvang zorgopvang gezinsbegeleiding tel: 0115-686100 www.proklno.nl H Span Mü Oostmolenweg 79 4481 PM Kloetinge www.odyzee.nl door Luc Oggel goes - De dwangsom die de pro vincie aan Mytylschool de Sprien ke in Goes heeft opgelegd vanwe ge overtreding van de Wet hygië ne en veiligheid badinrichtingen en zwemgelegenheden (WHVBZ) is buiten proporties. Dat vindt di recteur Peter Hofstede. De directeur zegt dat door de pu bliciteit naar aanleiding van de dwangsom onrust is ontstaan on der ouders, maar volgens hem ging het puur om een administra tieve overtreding en is de veilig heid niet in het geding. Toezicht houders constateerden vorige maand dat het op dat moment in het zwembad van De Sprienke aanwezige personeel niet kon aan tonen over geldige EHBO- en re- animatiediploma's en de vaardig- goes - De Porsche Club Holland komt morgen naar Zeeland voor een oriëntatierit. De auto's kun nen op verschillende plaatsen wor den bekeken. De Porsches komen rond 11.00 uur aan bij ProTech in Goes, waarna ze rond 12.00 vertrekken voor de oriëntatierit. Na een aantal tussen stops eindigt de rit rond 16.00 uur in Wemeldinge op het parkeerter rein onderaan de dijk bij Residen ce Weumelinge. Daar zijn de Por sches weer te bewonderen. Bij goed weer is er vanaf 17.30 uur een concours de elegans. Jan Rentmeester is de eerste keizer op de staande wip van handboogvereniging Willem Teil in Ovezande. Hij slaagde goes - De Stichting Muziek in de Grote Kerk Goes houdt in juli en augustus marktconcerten in de Grote of Maria Magdalenakerk én de rooms-katholieke Maria Magda lenakerk. Vandaag spelen zeven orgelleerlin gen van Arno van Wijk op het Marcussenorgel in de Grote of Ma ria Magdalenakerk. Ze spelen on der meer werk van Böhm, Bach en Dubois. Het concert begint om 13.00 uur. Op dinsdag 5 augustus speelt Joop de Jonge vanaf 11.00 uur op het orgel van de katholieke kerk. De toegang is steeds gratis. heid reddend zwemmen te be schikken. Daarop werd een last on- door Frank van Cooten der dwangsom van 2000 euro per elke volgende overtreding met een maximum van 10.000 euro opge- "^T" ~y at J.B. Thomas legd. Hofstede vindt echter dat de jk in 1888 en 1889 provincie nogal hoog van de toren niet lukte, lukte blaast. „Ons personeel heeft die di- dat Jan Rent- ploma's wel, ze lagen alleen op de J j meester onlangs verkeerde plek. Daarnaast hebben wel. Rentmeester is keizer op de we ons logboek niet elke dag bijge- staande wip van handboogvereni- houden. Die fout erken ik en daar ging Willem Teil in Ovezande. zullen we ook verbetering in aan- De schutter uit Roosendaal is de brengen." Verder was volgens Hof stede nog sprake van 'minuscule dingen' als kalkaanslag. De Sprienke had recent nog een te genvaller. Door een defect aan een veiligheidsklep liep het zwembad leeg en moest het opnieuw wor den gevuld. „Het is een langdurig proces om de waterkwaliteit weer goed te krijgen", zegt Hofstede. eerste keizer in het 137-jarig be staan van de Ovezandse handboog vereniging. Hij slaagde erin drie keer de koningsvogel te schieten en dat is nog nooit iemand binnen de vereniging gelukt. „Drie keer achter elkaar de koningsvogel schieten is echt heel bijzonder hoor. Weinig schutters is dat ge lukt." Sinds de oprichting van Willem Teil Ovezande in 1874 is er nog geen schutter geweest die drie keer achter elkaar koning is gewor den van de vereniging. In het verle den zijn er diverse schutters ge weest die twee keer de titel kon den prolongeren maar er niet in slaagden het keizerschap te be machtigen. Schutters als J.B. Thomas in 1888 en 1889, Marien de Jonge in 1949 en 1950, Leo van den Bogaert in 1990 en 1991, Piet de Jonge in 1992 Verkoop bij inschrijving Burg. Stemerding- laan 29 Te Oost Souburg 0118 - 460300 - Inschrijvingsvoorwaarden: www.schinkeldeweerd.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46