Zeeland PZC Brand Houtkade kostte Goes vijf ton Budget BEVELANDEN-THOLEN 22 en 23 24 Hekken en camera langs berucht spoorvak in Kloetinge Geld voor starters is op almanak Zaterdag 9 juli 2011 Handboogvereniging in Ovezande heeft een keizer in haar midden 21 Directeur Goese Mytylschool vindt dwangsom overdreven Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl ASBEST Gemeente voelt niets voor SP-voorstel om gemeentelijk asbest te inventariseren en saneren door Luc Oggel GOES - De brand in het Nijver heidscentrum aan de Houtkade in Goes heeft de gemeente meer dan een half miljoen euro gekost. Daar naast hebben drie bedrijven scha declaims ingediend. Dat ant woordt het college op vragen van de SP. Eén van de loodsen van het ge meentelijk re-integratiecentrum ging op 15 februari in vlammen op. Bij de brand kwam veel asbest vrij, dat verspreid lag in de omge ving. De Houtkade was geruime tijd afgesloten, omdat het oprui men ervan langer duurde dan ge dacht. Haringman Betonwaren, Ha ringman Betoncentrale en IHC Fundex waren daardoor niet of moeilijk bereikbaar. Een maand eerder werd het hoofd gebouw van de Betho door brand verwoest en ook daar kwam as best bij vrij. De twee incidenten waren voor de SP-fractie aanlei ding om te pleiten voor sanering van al het gemeentelijk asbest. De partij stelde vorige maand vragen over de branden en wilde onder meer weten welke kosten de ge meente aan deze twee gevallen heeft gehad en of de gemeente nog claims boven het hoofd han gen. Dat is het geval, blijkt uit de antwoorden van het college. De to tale kosten voor de loods aan de Houtkade bedroegen 555.652 euro. De gemeente wil dat bedrag via de verzekering terugvorderen. Ook schadeclaims van drie bedrijven in de omgeving zijn in behandeling bij de verzekering. Het gebouw van de Betho was geen gemeente lijk eigendom. Hoewel Goes slechts een klein deel van de gebouwen op haar grondgebied in bezit heeft, ziet de gemeente niets in.een inventarisa tie en sanering van die panden. Een deel is namelijk strategisch vastgoed dat op termijn zal wor den gesloopt. Voortijdige sanering brengt extra kosten met zich mee en dat is niet gewenst, aldus B en W. Verder is in veel nieuwe gebou wen zoals schouwburg, parkeerga rage en stadskantoor geen asbest gebruikt. Wel wil de gemeente bij aankoop van nieuwe panden nog meer aandacht besteden aan het aspect asbest. 'Bij verbouwingen wordt al standaard een asbestin- ventarisatie uitgevoerd, om te anti ciperen op regelgeving die moge lijk in 2012 voor schoolgebouwen en in 2025 voor alle gebouwen gaat gelden', meldt het college. KLOETINGE - Spoorwegbeheerder Prorail heeft deze week hekken en een camera langs het spoorvak ter hoogte van de Oostmolenweg in Kloetinge geplaatst. Het zijn preventiemaatre gelen om het aantal zelfdodingen terug te dringen. De spoorwegovergang zelf is niet af gesloten. Doel van de maatregelen, onderdeel van het vorig jaar opgestarte preventieprogramma van Prorail, is om de impuls om voor de trein te springen te doorbreken. De overgang in de Oostmolenweg behoort tot de zestig hotspots wat betreft zelfdodin gen. De nabijheid van de instelling voor gees telijke gezondheidszorg Emergis heeft daar mee te maken. foto Willem Mieras esses - HSHüBWMBM THOLEN - De starterslening van de gemeente Tholen is zo'n succes, dat de gemeente nu al door z'n budget van 2011 heen zit. In totaal heeft de gemeente dit jaar al 200.000 euro uitgegeven aan startersleningen. „Dit houdt in dat er in 2011 geetr nieuwe lenin gen meer toegewezen kunnen wor den", stelt een woordvoerder. Bur gemeester en wethouders gaan be kijken hoe ze met de ontstane si tuatie om moeten gaan. aaasga&BaBSHraBBBBSii 5^gssss5Bggaw?gagasaa Tip? redactie@pzc.nl Naarmate zijn leeftijd stijgt, wordt zijn kijk op het leven zwartgalliger. De geboren Goesenaar woont al de cennialang in het Zeeuws-Vlaamse Temeuzen. Vroeger deed hij met veel succes in verzekeringen, sinds zijn pensioen vult hij zijn dagen op joyeuze wijze met een ritje in zijn prachtmobiel, een praatje hier, een praatje daar en wekelijks enkele malen een goed glas alcohol met vrienden. Deze week ech ter lieten zijn vrienden het afweten. Met de ziel onder de arm stapte hij een ander horeca-etablissement in de stad in, waar het ook akelig leeg was. Hij bestelde een lekkere borrel en voegde de kastelein van de kroeg toe: „Het heeft allemaal te maken met diePGB." Het Persoonsgebonden Budget? „Nee", zei de man somber: „Depersoonsgebonden borrel."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 45