details sport 37 Wilma Salm pakt de draad op met zege in Stal de Kroo Ongeplaatste Bart Ovaa verrassend langs favoriet Dmitri van Hoof Eén keer vreemd gegaan Secondenspel in Heinkenszand zaterdag 9 juli 2011 Dennis Bergkamp heeft als trainer al diverse teams on der zijn hoede gehad. Het waren allemaal teams van Ajax, op één na. In 2008 werd hij aangesteld als assis tent-trainer van Johan Neeskens (foto) bij het B-elftal van Nederland. Dat team bestond slechts één seizoen. een het hoogste diploma proberen te halen. Tijdens de cursus zou wel blijken waar zijn plafond ligt. „Want aan mijn voetbalverstand twijfel ik niet, maar er komen zo veel andere zaken bij kijken om lei ding te geven aan. een groep." Bergkamp (41) haalde zijn papier tje en begeleidde de afgelopen twee jaar de D-pupillen en de Ai van Ajax. In januari werd hij ge polst door Frank de Boer om van af dit seizoen assistent te worden bij het eerste elftal. „De kennis en ervaring die Dennis in het topvoet bal heeft opgedaan kunnen vooral voor jonge spelers van onschatba re waarde zijn," vindt De Boer. Robin van Persie zegt dat hij bij Ar senal ook veel te danken heeft ge had aan Bergkamp. Wenger onder schreef dat: „Toen Van Persie bij ons kwam, was Bergkamp een jaar of 33 en in de herfst van zijn loop baan. Van Persie was niet echt een concurrent voor hem, er was eer der sprake van een relatie mees- ter-leerling. Bergkamp was eraan toe zijn kennis over te dragen. Daar heeft Robin veel profijt van gehad." De rolverdeling in de huidige tech nische staf van Ajax is duidelijk. De Boer is de baas, Hennie Spijker man opereert als veldtrainer en Bergkamp neemt af en toe "eens een speler apart. Gisteren, op de velden van SV De Lutte, kwamen de verhoudingen duidelijk aan het licht. Miralem Sulejmani kreeg een schop, scheidsrechter Spijker man zag er geen overtreding in en De Boer vond dat zijn spits niet moest zeuren. De lichaamstaal van Sulejmani sprak daarna minuten lang boekdelen. In de korte drinkpauze bracht Bergkamp vervolgens een bezoek je aan de verongelijkte Sulejmani. De gebaren die de assistent ge uit - BRIDGE Koudekerke. A lijn: 1. Adri Kooman - Mark de Meer 66,52% 2. Jenny Berends - Tanny de Ruiter 57,14% 3. Tonny Klopmeyer - Jeroen Tromp 56,92% 4. Tom Hagenaars - Marcel Schoof 56,47% 5. Frank Reijnen Rik van de Corput 56,25%. B lijn: 1Joke Bergsma Joop van de Berg 60,77% 2. Arie van Hoven Albert Verburg 60,77% 3. Nel van der Laan Christien Hurkmans 60,69% 4. Eric Schute Roeland Maat 58,65% 5. Boudewijn Breedveld Emiel Duits 53,93%. DUIVENSPORT Bordeaux. Inkorfcentrum Fondclub Terneu- zen met 306 oude duiven, 830,74 mpm: 1. H. Calon (Hoofdplaat), 2. B. Liplijn (Spui), 3. en 10. gebroeders Van Beveren (Nieuw-Namen), 4. P. Pladdet (Hoek), 5. en 9. W. Kooreman (Kloosterzande), 6. en 7. J. van de Bosch (Hengstdijk), 8. F. Calon (Clinge). Met 521 jaarlingen, 833,88 mpm: 1gebroe ders Van Beveren (Nieuw-Namen), 2,6,8. en 10. J. van de Bosch (Hengstdijk), 3. H. Calon (Hoofdplaat), 4. H. van Schilt (Axel), 5. R. Wit te (Spui), 7. J. Hageman (Vogelwaarde), 9. L. van der Cucht (Hulst). PAARDENSPORT Nieuw- en Sint joosland. Dressuur Zeeland Outdoor. Paarden Z2: 1. Wilma Salm, Zazou (Yerseke) 224; 2. Dinja van Liere, Hexagon's Adonie (Kapelle) 218; 3. Jorg Michielse, Vola- no Eersel) en Wilma Salm, Uranta," 213. M2: I. Kees op 't Hoog, Werlia (Moergestel) 216; 2. Stephanie de Frel, Bromel.ïa M (Koewacht) 212; 3. Christina Labudzik, Zaro (Domburg) door Lucien Roelandt bruikte om zijn verhaal aan de spe ler over te brengen, lieten aan dui delijkheid niets te wensen over: niet mokken na tegenslag, maar borst vooruit en kin omhoog. Berg kamp sloeg ook nog twee keer ste vig met zijn rechtervuist in zijn lin kerhandpalm. Sulejmani knikte en lachte, Bergkamp gaf hem een be moedigend tikje op de kont. Inhoudelijk zal Bergkamp zich vooral toeleggen op het verfijnen van de aanvalsvormen. „Dan praat je over details," zegt De Boer. „Die kunnen je nog een paar procent beter maken." In grote lijnen is de trainer tevreden over het posi tiespel van zijn ploeg. „Als je dit trainingskamp vergelijkt met dat van een halfjaar geleden in Turkije dan zie ik een groot verschil. Onze basis is veel beter. Dat kon je heel duidelijk zien in de kampioens wedstrijd tegen FC Twente." Met de komst van spits Kolbeinn Sigthórsson is de selectie van Ajax volgens De Boer op sterkte. „Al leen een late transfer van een of meer van onze belangrijke spelers zou ons nog kunnen terugwerpen. En dan neem ik Jan Vertonghen maar even als voorbeeld: hij is zo wel fysiek als mentaal in staat om vijftig wedstrijden per seizoen op een hoog niveau te spelen. Zo'n voetballer vervang je niet zomaar." De Boer heeft: Vertonghen, maar ook doelman Maarten Stekelen burg en Gregory van der Wiel, ge vraagd open kaart te spelen over de mogelijke interesse van andere clubs. „Ajax wil op de hoogte blij ven van wat er speelt rond die jon gens. Ik word liever niet op de laat ste dag van de transfertermijn ge confronteerd met het vertrek van een speler. Maar aan de andere kant weet ik hoe raar deze wereld soms in elkaar steekt. Dat heb ik zelf als speler ook meegemaakt." NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Na een rustperiode van zes weken pakte Wilma Salm gisteren op Zeeland Outdoor Dressuur in Nieuw- en Sint Joosland de draad op uitste kende wijze weer op. De amazone uit Yerseke reed in de klasse Z2 de merrie Zazou naar de overwin ning. En in de vier te rijden proe ven stuurde ze de vosmerrie Col- trane SP met twee overwinningen, een vierde en een zevende plaats op overtuigende wijze naar de fina le van Li. Evenals op de eerste dag kon de ju ry bij Stal de Kroo weer veel winst punten kwijt. In Z2 reed Wilma Salm de mooi in balans en bergop waarts lopende San Remo-dochter Zazou met 65,88 procent naar de zege. Dinja van Liere uit Kapelle eiste met de Rubiquil-dochter Hexagon's Adoni met 64,11 pro cent de tweede stek op. Met de Po- laris-dochter Uranta eindigde Wil ma Salm met 62,64 procent ook nog op de derde plaats. Een plaats die ze wel moest delen met Jorg Michels uit Eersel met de Fer- ro-zoon Volano. „De rust heeft mij goed gedaan", vertelde Wilma Salm. „Ik ben niet ontevreden. Wilma Salm Maar het had nog beter gekund. Met Zazou maakte ik een paar on nodige foutjes. Met Contrane ben ik hier voor de tweede keer ge start. En heb ik me geplaatst voor de finale in Li. Het is een fijn paard met goede basisgangen. Maar ze mist nog wedstrijderva ring. Een kwestie van kilometers maken. Ik heb er hoge verwachtin gen van." Eline van Belzen maakte met vos- merrie Bonita in Ml de hoog ge spannen verwachtingen waar. Na een overwinning en een tweede plaats op de eerste dag, had de amazone uit Arnemuiden met de Tenerife VDL-dochter gisteren aan een derde en vierde plaats voldoen de voor een ticket voor de finale. „Ik rij Bonita nog niet zo lang op dit niveau. En het was spannend. Daardoor maakte ik ook een paar foutjes. Maar het is gelukt en daar ben ik erg blij om", vertelde Eline van Belzen. Zoals verwacht plaats te de Brabander Kees op 't Hoog met Warina VZ en Marina Kuzee uit Yerseke met Nynke van de Breesendiek zich voor de eind strijd. Linda Siereveld pakte met de merrie verrassend het vierde tic ket. De amazone uit Colijnsplaat stuurde de expressief bewegende Gribaldi-dochter in de warmloop ronde met 65,66 procent naar een nipte zege. Zij bleef de Middelburg se Jessica Nijpjes met de merrie Zanta Zinzy een half procentje voor. In de herkansing reed Siere veld Barona S met 67 procent naar de derde stek. Net voldoende voor de felbegeerde finaleplaats. Sharon Piket uit Leiden eiste in de tweede manche met de Norway-dochter Udallist MH met 70,66 procent de zege op. OOST-SOUBURG - Bart Ovaa heeft bij het Arkema Open Souburgtoer- nooi favoriet Dmitri van Hoof ver slagen. De ongeplaatste tennisser uit Ritthem was in de 3-categorie van het enkelspel met tweemaal 6-4 de meerdere van Van Hoof uit Vrouwenpolder. Ovaa staat door zijn zege morgen in de finale te genover de winnaar van de partij tussen de als tweede geplaatste Kir- sten Deij en Paul van Hoeve. In de vierde categorie van het dubbel spel sloegen de als eerste inge- schaalden Erik van den Hoff en Jos Wiggers zich naar hun eerste twee zeges in de poulefase. Van den Hoff en Wiggers wonnen op het terrein van hun thuisclub in Oost-Souburg eerst van Paul van Hoeve en Sjoerd Inja (6-3 6-2) en versloegen daarna ook Mark Ka- thmann en Rolf van Stee in drie sets: 3-6 6-0 7"5-In de 3-categorie bij de vrouwen drong Laurelle van Tilburg door tot de halve finales door met 6-1 6-3 van Kimberly Goudt te winnen. Van Tilburg speelt vandaag tegen Brigith de Waele om een plek in de finale. Bovenin gaat de strijd om de fina- leplek tussen Mandy Wolfert en Stephanie Vermeulen. Uitslagen. Mannenenkelspel. ME6: M. de Kroo-R. van der Heijden 7-5 7-6. Vrouwenenkelspel. VE4: A. Hoogeste- ger-K. Houmes 6-4 6-1. Gemengddub- belspel. GD5: L. de Lange/J. Smit-E. Petrignani/P. Petrignani 6-7 6-1 6-4. 204. M2: 1. Linda Mater, Zaro, 198; 2. Jeanine Nieuwenhuis, Hexagon's Baldacci, 196; 3. Deb bie Offermans, Avec Espoir, 192. M11 1. Sharon Piket, Udallisto MH (Leiden) 204; 2. Arianne Francke, Winston (Grijpskerke) 202; 3. Linda Siereveld, Barona S (Colijnsplaat) 201. M1: 1. Linda Siereveld, Barona S, 197; 2. Jessi ca Nijpjes, ZantaZinzy (Middelburg) 195; 3. Eli ne van Belzen, Bonita, 192. L2: 1. Arianne Kod de, Burano K (Yerseke) 211; 2. Margo Timmer mans, Catch Me (Venhorst) en Kees op 't Hoog, 209. L2: 1. Stephanie de Frel, Carsten- waard, 200; 2. Arianne Kopdde, Burano K, 200; 3. Kees op 't Hoog, Arame, 197. L2: 1. Kees op 't Hoog, 189; 2. Margo Timmermans, Catch Me, 187; 3. Peter Klaasse, Bentley (Arne muiden) 185. L2: 1Margo Timmerman, Catch Me, 205; 2. Stephanie de Frel, Carstenwaard, 204; 3. Renee Weststrate, Orviel, 196. L1: 1. Wilma Salm, Coltrane SP (Yerseke) 204; 2. Va- leska Lefeber, Arizona (Koudekerke) 202; 3. Nadine de Koeyer (Arnemuiden) 199. Pony's Z2 cat. DE: 1Zoe de Booij, Kantje's Renaldo BB (Axel) 242. Z1 cat. DE: 1Kimberley Mank, Molenwiel's Staysie (Hellevoetsluis) 217. WIELRENNEN Heinkenszand. TMZ-wedstrijd. Amateurs A: 1Stefan Borsboom (Hellevoetsluis), 2. Dennis Raadtgever (Kapelle), 3. Kevin Gideonse (Nij megen), 4. Roelof Tolman (Lewedorp). Ama teurs B: 1. Erwin Mesu (Middelburg), 2. Mi- guel Verhage (Öss), 3. Jan Wouter Roos (Stad aan 't Haringvliet), 4. Alex de Haan (Heinkens zand). S/P: 1. Mario Roegiest (Sas van Gent), 2. Johan Moerdijk ('s-Heer Abtskerke), 3. Fon- ny Kint (Driewegen). HEINKENSZAND - De straten van Heinkenszand werden gisteren bevolkt door wielrenners. De plaatselijke TMZ-koers bij de amateurs A werd gewonnen Stefan Borsboom uit Hellevoetsluis. Hij ging drie ronden voor het einde alleen op avontuur en hield stand in een se condenspel. Dennis Raddtgever (Kapelle) won de sprint van de achtervolgers, vóór de plaatselijke favoriet Kevin Gideonse. De fietsende skeeleraar/schaatser Erwin Mesu uit Mid delburg won bij de amateurs B, terwijl Mario Roegiest (Sas van Gent) de S/P-klasse won. Johan Peemen (Rijs- bergen) was de snelste 40+-er. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37