361 sport Bergkamp is voor aanvallende Van der Hooft springt naar brons met record Hij was het niet van plan, maar is het toch geworden: trainer. Dennis Bergkamp kan niet zonder voetbal. Via de jeugd en het tweede werkt hij zich op naar het eerste elftal van Ajax. Quantum Racing klopt New Frontier in Veronicarace Engels trainingskamp Feyenoord geschrapt Semenya wint, Hak wordt laatste Kriete en Hank gaat biljartcompetitie in Driebandentoernooi in beslissende fase zaterdag 9 juli 2011 AJAX Dennis Bergkamp is met 37 goals nog altijd nummer twee op de Oranje-topscorerslijst aller tijden. „De kennis en ervaring die Dennis in het topvoetbal heeft opgedaan kunnen vooral voor jonge spelers van onschatbare waarde zijn," vindt Ajax' hoofdtrai- foto Robin van Lonkhuijsen/ANP ner Frank de Boer. Frank de Boer heeft een nieuwe assistent: Dennis Bergkamp. De voormalige aanvaller van Ajax, Interna- zionale en Arsenal is nog een beetje zoekende naar zijn rol. „Hij zal zijn weg wel gaan vinden", zegt De Boer. door Dick Sintenie Het zou een schande zijn als jij na je carrière niets teruggeeft aan het voetbal, zei Arsenal-ma- nager Arsène Wenger tegen Den nis Bergkamp in de nadagen van diens actieve loopbaan. Ik moet egoïstisch zijn, had Bergkamp ge antwoord. Genieten van wat ik heb gedaan en ontspannen. Gol fen en de kinderen naar school brengen. Een leven als dat van Wenger zag de spits niet zitten. Vierentwintig uur per dag met voetbal bezig zijn; het idee alleen al deed hem huive ren. Toch besloot Bergkamp twee jaar geleden de cursus coach be taald voetbal te volgen. Hij miste het spel en de dynamiek van de kleedkamer en het was de laatste keer dat ex-internationals met meer dan veertig interlands achter hun naam bij de KNVB de verkor te opleiding konden volgen. Bovendien wist Bergkamp dat hij vroeg of laat toch weer in het voet bal terecht zou komen. Niet op de voorgrond, eerder als spitsentrai- ner of jeugdtrainer, maar ook voor die functies had je een diploma no dig. Dan kon hij maar beter met- COLIJNSPLAAT - Het duurde even, maar gisteren wist Quantum Ra cing van schipper Van der Velden de eeuwige nummer één New Frontier van Jan Bart in de Veroni carace van de Deltaweek te ver slaan. Voor de ORC-jachten stond een zeezeilwedstrijd op het program ma. De rond- en platbodems, on gemeten boten en de First 31.7-ldas- se bleven op de Oosterschelde bij Colijnsplaat. Daar stond een wind kracht vijf en op zee ging er nog een schepje bovenop. In totaal wa ren er vier uitvallers. „Het was een mooie wedstrijd met perfect zeil- weer", aldus organisator Kees van dpr Velde. Winnaars per klasse. ORC 1slechts 2 starters en alleen Sjamrock finishte. ORC 2: Quantum Racing. ORC 3: Whi te Hawk. ORC 4: Impuls. Ongemeten: Gang is alles. R P: Nieuwe Maen. ROTTERDAM Het trainingskamp dat Feyenoord over twee weken in Engeland zou houden, gaat niet door. Volgens de Rotterdamse club heeft de organi sator de uitnodiging ingetrokken. Bij nader inzien vonden de Engelse autoriteiten dat geen goed idee van wege een mogelijke confrontatie tussen Nederlandse en Britse hooli gans. De clubleiding beraadt zich op een alternatieve trainingsstage. PARIJS Yvonne Hak heeft zich gisteravond tijdens de 800 meter van de Dia mond League-ontmoeting in Parijs niet kunnen mengen in de strijd om de medailles. De Nederlandse atlete eindigde als negende en laat ste in een tijd van 2.08,09. De over winning ging naar de Zuid-Afri kaanse atlete Caster Semenya, die na 2.00,18 de finish bereikte. OUDELANDE In Dorpshuis D'n Ostpit in Oude- lande is een nieuwe biljartclub op gericht die vanaf september gaat deelnemen aan de teamcompetitie van het district Delta Zuid West. Initiatiefnemers Cees Vlemmix en André Schouwenaar stelden de nieuwe biljartclub voor: Kriete en Hank. De vereniging begint voor zichtig met één C3-team in de com petitie. KWADENDAMME In Tapperij 's Lands Welvaren in Kwadendamme worden vanavond en morgen de finales van het Kees Verbeek driebandenkoppeltoer- nooi gespeeld. Er wordt gespeeld op de grote en kleine tafel. De finales beginnen vanavond om 19.00 uur. Zondag starten de wed strijden om 13.00 uur. door Sjaak Sinks ALPHEN AAN DEN RIJN - Joeri van der Hooft van De Wielingen uit Oostburg heeft op het NK junio ren in Alphen aan den Rijn zijn eerste plak binnen. Bij het ver springen werd hij gisteren derde. Na de eerste poging ongeldig te hebben gesprongen was de twee de poging van 6.55 meter al goed voor de bronzen plaats achter Mark Jacobs (7.38 meter) en Stefan de Vries (7.18 meter). Met pogingen van 6.64, 6.80 en 6.60 verbeterde hij zich steeds om in de zesde poging uit te komen op 6.98 meter met een rugwind van 0,6 m/s een verbetering van zijn pr met vijf centimeter. Mor gen doet Van der Hooft mee aan het hinkstapspringen. Marijke de Visser van Dynamica en Esther Platteeuw van Schelde- sport haalden beiden de finale van de 800 meter bij de meisjes A. Qua eindtijd ontliepen ze elkaar weinig: Platteeuw liep 2.21,38. De Visser 2.22,35. De eindstrijd wordt vanmiddag gelopen. Op de 800 meter jongens A mis ten de Dynamica-atleten Willem de Korte en Pieter Verhulst de fina le. De Korte werd achtste in de der de serie met 2.09,11 en Verhulst werd gediskwalificeerd in de vier de serie. Tommy Staal (AV'56) kon zijn goe de prestaties van de laatste weken niet omzetten in eremetaal. Op de 3000 meter jongens B finishte hij op de achtste plaats in 9.16,56, ter wijl hij onlangs nog 9.03,14 op de klokken bracht. Op de 5000 meter jongens A bleef Neal Bouterse (AV'56) vijf seconden boven zijn beste tijd. Zijn tijd van 15.56.33 bracht hem de zesde plaats.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 36