341 sport Marianne Vos in de voetsporen van Contador FC Twente pakt draad weer op SlCITICrink dllbt Stekelenburg denkt dat hij bij Ajax blijft Geringe belangstelling voor Spelen 2020 Fatale vangbal in honkbalwedstrijd Kafelnikov wil als golfer naar Spelen Roeiers maken indruk in Luzern zaterdag 9 juli 2011 AMSTERDAM Maarten Stekelenburg gaat ervan uit dat hij komend seizoen het doel van Ajax verdedigt. AS Roma zou interesse voor de keeper heb ben getoond, maar Stekelenburg re kent vooralsnog niet op een trans fer. „Het is afwachten of ik dit sei zoen hier of ergens anders zal spe len. Ik weet het op dit moment niet. Ik ga er vanuit dat het hier is", aldus Stekelenburg. Hij maakte woensdag zijn rentree na een afwe zigheid van vier maanden. „Het was lekker om weer mensen in een Ajax-shirt voor me te zien." DURBAN Het Internationaal Olympisch Co mité heeft moeite met het vinden van kandidaten voor het organise ren van de Olympische Spelen in 2020. De belangstelling is matig. Tot nog toe heeft alleen Rome zich officieel gemeld. De deadline voor kandidaatsteden is september. Istanbul zou ook een gooi willen doen. Een hooggeplaatst lid van het IOC zei gisteren dat de Turkse stad zich kandidaat gaat stellen. Vier keer eerder greep Istanbul naast de hoofdprijs. Ook Tokio is nog in beeld. ARLINGTON Een vangbal is een honkbalsuppor ter van Texas Rangers fataal gewor den. De man raakte zijn evenwicht kwijt en viel over de reling zes me ter naar beneden. Hij overleed aan zijn verwondingen, meldde de club uit de Major League Baseball (MLB). Buitenvelder Josh Hamilton wierp in de tweede inning van het duel met Oakland Athletics een bal de tribunes in van het Rangers Ball park in Arlington. De man strekte zich uit om de bal te pakken, dui kelde over de reling en stortte naar beneden. MOSKOU Voormalig toptennisser Jevgeni Ka felnikov heeft grote ambities als golfer. De Rus hoopt over vijf jaar in Rio de Janeiro aan de start te staan op de Olympische Spelen. In 2016 staat golf voor het eerst op het olympische programma. „Ik heb tijd zat om mijn niveau te verbeteren. Ik zal elke dag uren moeten trainen, maar ik geniet heel erg van de sport", aldus de 37-jarige Kafelnikov die de beslis sing nam nadat hij onlangs natio naal kampioen werd. door Ad Pertijs CANCANO - Ook op de dag na haar flitsende uithaal op de Mortirolo regeerde rozetruidraagster Marian ne Vos de vrouwen-Giro, zoals Al berto Contador in mei de Ronde van Italië heerste (en verdeelde). Op de flanken van de slotklim naar Cancano gunde de kopvrouw van Nederland Bloeit haar enige overgebleven concurrente Emma Pooley de ritzege. „Bergop zijn die twee aan elkaar gewaagd", zag Jeroen Blijlevens, de ploegleider van Vos. De Britse klimgeit pakte met haar winnende sprintje vier seconden terug op Vos en verklein de daarmee haar achterstand in het eindklassement naar 2 minu ten en 32 seconden. Vandaag staat in de Giro Donne de laatste bergrit op het program ma, opnieuw met een aankomst bergop. Zondag wordt de voor de vrouwen belangrijkste etappekoers van het jaar afgesloten met een tijdrit in Turijn. Pooley kreeg vooral donderdag een mentale tik van Vos. Ze had haar slag willen slaan op de Morti rolo, maar in plaats daarvan ver loor ze anderhalve minuut op de Nederlandse. In de rit van gisteren probeerde Pooley op de slotklim terug te slaan, maar ook nu kreeg ze Vos niet gelost. De wereldkampioene tijdrijden heeft nog twee dagen om de Nederlandse kampioene uit de roze trui te rijden. Birgit Lavrijsen uit Kapelle finishte gisteren als 87e op bijna veertig mi nuten achterstand. LUZERN - De Hollandse achten hebben op de eerste dag van de wereldbekerfinale roeien in Luzern indruk ge maakt. Zowel de vrouwenploeg als het mannenteam ze gevierde gisteren op de befaamde Rotsee in de serie. Daarmee plaatsten de twee vlaggenschepen van de Ne derlandse selectie zich rechtstreeks voor de A-finale, die morgen in Zwitserland wordt afgewerkt. Vooral de overwinning van Oranje bij de mannen sprak tot de verbeelding. De ploeg van kopman Diederik Si mon (41) was met Groot-Brittannië in een fel gevecht verwikkeld om de eerste plaats, die als enige klassering meteen toegang gaf tot de eindstrijd. Na een boeiende eindsprint en een fotofinish bleek Nederland 0,01 se conde sneller: 5.27,83 tegen 5.27,84. Wereldkampioen Duitsland won de andere serie bij de mannen in een tijd van 5.25,20. Bij het WK vorig jaar in door Leon ten Voorde HENGELO - Het was aanvankelijk de bedoeling dat ze na thuiskomst achter gesloten deuren zouden trai nen. Maar de spelers van FC Twen te lieten hun gezicht gisteren, op de ochtend na de terugkeer uit Zeeland gewoon op het trainings veld zien. Verstoppen op dit moment zou niet gepast zijn, zo oordeelde ieder een bij de club. „De gebeurtenis in het stadion heeft diepe indruk op de spelersgroep gemaakt. Het is nauwelijks te beseffen", gaf aan voerder Peter Wisgerhof later op de dag in een verklaring aan. Vanmorgen staat er nog een trai ning op de rol, waarna de spelers de rest van het weekend vrij zijn. Aanvankelijk zou Twente vandaag als afsluiting van het trainings kamp in Zeeland een oefenduel met het Zeeuws elftal spelen. Nu wacht donderdag in België de eer ste wedstrijd na de stadiontrage die, tegenstander is dan de Turkse kampioen Fenerbaht;e. „Voor de se lectie en de technische staf komt er een moment dat wij ons in de ze voorbereiding op het nieuwe seizoen weer volledig moeten con centreren en richten op het voet bal, hoe moeilijk dit ook al zijn", aldus Wisgerhof. Het is nog onduidelijk of FC Twen te de wedstrijden in de voorron des van de Champions League eind deze maand in het eigen sta dion kan spelen. De Enschedeërs wachten de uitkomsten van het onderzoek naar de ramp met het ingestorte dak af De transfer van Renato Ibarra naar Vitesse is rond. De Ecuadori- aan, die overkomt van EI Nacio- nal, zette gisteren zijn handteke ning onder een driejarig contract. Door een lucratieve deal met een luchtvaartmaatschappij is het stadion van Manchester City giste ren omgedoopt tot het Etihad Sta dium. De thuishaven van de club ging altijd door het leven als het City of Manchester Stadium. Owen Hargreaves kan zijn voet balcarrière mogelijk vervolgen bij Leicester City. De voormalig mid denvelder van Manchester United heeft de interesse gewekt van coach Sven Göran Eriksson. Har greaves kwam onder de aandacht van de trainer door YouTube-film- pjes waarin te zien is dat hij fana tiek traint in de sportschool. door Marco Knippen POTCHEFSTROOM - Als er één con clusie uit de tussenscore van het Davis Cuptreffen tegen Zuid-Afri- ka kan worden getroffen, dan is dat de gelijke stand (1-1) het Neder lands tennisteam nauwelijks aan knopingspunten biedt. De stelling dat het dubbelspel wel eens de sleutel tot het succes kan zijn, lijkt daarentegen niet meer dan logisch. En dus zal Oranje-captain Jan Sie- merink gisteravond lang hebben gedubd over de samenstelling, aan gezien hij in de wetenschap ver keert dat Zuid-Afrika in elk geval op één specialist kan terugvallen: Wesley Moodie. Dat Siemerink van het opgegeven duo ]esse Huta Galung/Igor Sijsling zal afwijken, lijkt daarom voor de hand te lig- gen. Iets wat hijzelf overigens ook beaamde. „Ik verwacht een wijzi ging aan te brengen, ja." Robin Haase kan wel eens als troef kaart worden uitgespeeld, aange zien hij dit jaar verreweg het beste van de geselecteerde Nederlanders in de dubbel presteerde. Haase won niet alleen op hardcourt het ATP-toernooi van Marseille, maar was bovendien ook verliezend fina list in Chennai (hardcourt) en Hal le (gras). Haase trad bij die gelegenheden niet met landgenoten aan, maar hetzelfde geldt voor Moodie. Waar Moodie al jaren een vast koppel vormt met de Belg Dick Norman,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 34