binnen sport 131 Afkloppen Tom Boonen geeft op versluis willeboer zaterdag 9 juli 2011 gekomen en kan hij vandaag in Frankrijk starten op de 'bolletjes' fiets van Ridley!!", twitterde ploegmaat Rob Ruijgh gisteren. Ridley ging donderdag meteen aan de slag en om 22.30 uur was het frame klaar voor de reis naar Le Mans. De bolletjesfïets werd gisteren in alle vroegte in elkaar ge zet en helemaal op maat afgesteld voor de 28-jarige Hoogerland. Inmiddels loopt de Johnny Hooger- land-koorts in Yerseke flink op. Bij Bakker Filius zijn sinds gisteren tompouces in de kleuren van de bolle tjestrui te krijgen (foto rechtsboven). foto's ANP en Willem Mieras Meer over de sfeer in Yerseke morgenavond om 18.00 uur in het Z2-journaal Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Tour de France. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. En weer zorgde een grote valpartij voor veel ellen de. Ik zat er middenin, redelijk voorin trou wens. En weer bleef ik overeind. Een enorme opluchting. Want het ongeluk zit deze week echt in een heel klein hoekje. Af kloppen dus. Toen ik Bradley Wig gins zag liggen, wist ik meteen dat hij klaar was. Wat een pijn had die jongen. Net als Tom Boonen na een eerdere valpartij. Hij kwam gis teren nog naast me rijden. 'Ik voel me zó slecht', vertelde hij. Hij zag er grauw van. Doodjammer dat ook hij noodgedwongen de strijd moet staken. De verovering van de bolletjestrui is niet onopgemerkt gebleven. Wat een vrienden heb je dan op eens. Op Yerseke zijn ze ook hele maal los, heb ik begrepen. Bij de bakker zijn nu zelfs bolletjes- tompoucen te koop. Buitenge woon grappig vind ik zoiets. Ze zullen ook vast heerlijk smaken. Dat van die bolletjesfïets was een mooie stunt. Natuurlijk wist ik er van, maar ik dacht: laat ik de men sen maar eens verrassen. Een bolle tjesbroek of een helm met bolle tjes erop is ook aardig, maar zo'n fiets is natuurlijk het summum. En gelukkig rij ik er nu op. Want stel je toch voor dat hij de hele Tour werkeloos aan de kant had moeten blijven staan. Behalve die valpartij was de etap pe van gisteren niet al te lastig. Vandaag en morgen is het weer vólle bak. Ik ga er alles aan doen om de bolletjestrui nog een poosje langer in m'n bezit te houden. Na een week fietsen heeft Vacanso leil-DCM een prima indruk achter gelaten. Ik ben er diktevreden over. Rob Ruijgh fietst constant voorin mee. Hij staat ook vierde in het jongerenklassement. Het zou voor hem eens mooi zijn als hij eens een korte uitslag zou rijden. En we gaan zeker iets van hem zien in de cols, want Rob is dik in orde. Net zoals Romain Feillu. Die is goed bezig met een tweede en twee vier de plaatsen in de massasprints. Ook gisteren zat hij er weer dicht- bij. Voor mij heeft hij bewezen dat hij tot de absolute topsprinters van de wereld behoort. En Romain kan bergop ook iets. Daarom zou het mij niet verbazen dat hij nog eens een mooie prestatie levert in een etappe waarin niet per se sprinters voorin worden verwacht. CHATEAUROUX - Tom Boonen heeft gisteren in de zevende etap pe van de Ronde van Frankrijk op gegeven. De Belgische renner van Quick-Step hield het na 90 kilome ter voor gezien. Boonen was in de rit van woens dag gevallen en had schaafwonden over zijn hele lichaam en een pijn lijke nek. Na die val was het zijn Nederland se ploeggenoot Addy Engels die Boonen hielp op tijd de streep in Cap-Fréhel te bereiken. Het duo fi nishte op ruim 13 minuten van rit winnaar Mark Cavendish maar bleef wel binnen de tijdslimiet. Boonen had bij de start van de rit al een sombere voorspelling ge daan. Voor de winnaar van de groene trui in 2007 is het zijn vier de opgave in de Tour. Gesink moet nog even aan het idee wennen. „Maar dat komt ook door de manier waarop ik deze trui nu pak." De Sky-renners Tho mas en Boasson Hagen wachtten (tevergeefs) tot hun kopman Brad ley Wiggins weer zou opstappen en konden nooit meer aansluiten. „Al is het zeker een verdienste van onze ploeg dat ik deze trui nu heb, ze hebben me de hele dag uit de problemen gehouden." Bijkomend nadeel voor Gesink, wiens rug hem nog behoorlijk hinderde, is wel dat hij nu dagelijks naar het podium moet De huldiging en het verplichte rondje langs de in ternationale media zal hem aan de streep dagelijks bijna een uur extra gaan kosten. „Maar ja, moet ik dan zeggen dat ik 'm niet wil? Ik kan moeilijk ex pres tijd gaan verspelen. Boven dien, aan zaken als deze zal ik toch ook moeten wennen", nam de Ra- bo-kopman alvast een voorschot op een gelauwerde carrière. Arnesteinweg 27, Middelburg Tel.: 01 18 - 62 90 56 info@versluisenwilleboer.nl www.versluisenwilleboer.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31