301 sport Robert Gesink heeft eerste knuffel U p* Steegmans Bolletjes, bolletjes en nog eens bolletjes zaterdag 9 juli 2011 door Mart Smeets De etappe ging naar Gent. Het was 2007 en de Koning der Belgen heette toen Tommetje Boonen. Een heel land liep weg met de stoere bink die sprint na sprint won en het kleine vorsten dom reden gaf gloeiend warme trots te tonen. Tot in Gent was Boonen onver slaanbaar. Uitgerekend meester knecht Gert Steegmans haalde de eerste hoeksteen uit Boonens be staan weg. In een tumultueuze en even fraaie sprint klopte de knecht de meester. België zweeg een etmaal, Boonen verbeet zich, Steegmans gniffelde en tekende (verstandig, zei men toen) een contract bij een andere (Russische) ploeg. Dit leek een natuurlijk proces en was het ook. Bij die nieuwe ploeg kwam Steeg mans, in de ogenschijnlijk kracht van zijn leven, niet aan groots win nen toe, op die ene bulkende krachtsexplosie na, op de Cham- ps-Elysées in 2008, toen hij ieder een magistraal het licht uit de ogen fietste. Daarna weigerde hij bij zijn Russi sche sponsor een geforceerd aan doende boeteclausule te tekenen, werd meteen 'kaltgestellt'verkas te voor een verloren seizoen naar de Amerikaanse ploeg van Lance Armstrong, raakte geblesseerd en keerde terug naar België om... weer ploeggenoot van Boonen te worden. Steegmans - trots, intelligent en sterk - ging bewijzen dat Gent 2007 geen toevalstreffer was ge weest. Boonen, zestien dagen jonger dan zijn ploegmaat, was inmiddels op de sukkel geraakt; zijn bijna onge geneerde populariteit nam sterk af na uitglijders met sociale drugs en ook een langzaam terugglijdend prestatieniveau. Zijn ondubbelzinnige nederlagen in 2010 tegen de Zwitser Fabian Cancellara werden door Vlaande ren als denderende oorwassingen gevoeld en Tommetje raakte zijn machtspositie kwijt. Afgelopen week vielen Boonen en Steegmans op exact dezelfde plaats. Boonen iets harder dan zijn ploeggenoot. Boonen bleef versuft op straat achter, Steegmans ver mande zich, zocht zijn fiets en stapte bloedend en bibberend op; tussen de twee: geen blik, geen woord, niets. Beiden waren bezig met overle ven. Beiden zwalkten later over de weg, niet ver van elkaar, maar Steegmans wachtte niet op Boo nen die later in Addy Engels een andere ploeggenoot als chaperon ne bij zich kreeg. Steegmans had kunnen wachten, had een handje kunnen toesteken, maar dat gebeurde niet. De weer klank van Gent 2007 en wat zich daarna tussen de twee afspeelde was hier voelbaar. Trots kent zijn uiterste grenzen, ook in de Tour. ■stmmmmmsi Carrefovif LE MANS - Johnny Hoogerland wacht samen met gele-truidrager Thor Hushovd op de start van de zevende etappe. De wielrenner uit Yerseke is overspoeld door reacties nadat hij donderdag in de Ronde van Frankrijk de bolletjestrui veroverde. „Ik heb enorm veel reacties en sms'jes binnengekregen. Dat was heel erg leuk. Ik ben er wel een beetje door overdonderd", zei de renner van Vacansoleii gisteren. Ook vandaag rijdt hij nog in de bolletjestrui in de Tour de France. Cisteren verscheen Hoogerland op een speciaal voor hem geprepareerde 'bolle- tjesfiets' aan de start. De Belgische fietsfabrikant Ridley heeft een frame in de kleuren van de bergtrui gemaakt. Hoogerland veroverde in de etappe van donder dag de bollentrui. In de vlakke rit van Le Mans naar Chateauroux waren geen punten voor het bergklassement te verdienen. „Gelukkig is de fiets van Johnny door de douane door Edward Swier CHATEAUROUX - De eerste knuffel voor- de babykamer is binnen. Ro bert Gesink ontving gistermiddag, wat onwennig, een trui, een bos bloemen, de zoenen én een mini- versie van de Yeti. Het verschrikkelijke sneeuwman netje gaat naar Daisy, zijn zwange re vriendin. Zelf zal hij de komen de dagen, en waarschijnlijk zelfs tot in Parijs, het wit voor de beste jongere'dragen. Heeft Rabo-renner Gesink de pril aangekondigde gezinsuitbreiding voor ogen, Johnny Hoogerland zag iets anders als hij ze sloot. Ook de coureur van Vacansoleil-DCM draagt een trui, die voor de beste klimmer. Bij de vele sms'jes die de Zeeuw ontving zat er één die hem extra prikkelde. „Mijn vriendin stuurde een berichtje dat ze haar lichaam met rode stippen zal bo- dypainten en langs de kant zal staan als ik in de rit naar Alpe d'Huez die trui nog heb." In 1989 waren voor het laatst twee of meer truien tegelijk in Neder landse handen. Erik Breukink kreeg destijds na winst in de pro loog groen en geel omgehangen. Peter Stevenhaagen eindigde als negende en ontving daarvoor de witte trui. Na de finish deelden Ge sink en Hoogerland hun verbazing in de camper achter het podium. Hoogerland kon Gesink bijpraten over wat hem onderweg allemaal was overkomen. „Ik hoorde best vaak mijn naam roepen. Heb nog Robert Gesink mocht gisteren de witte trui aantrekken. gedacht: is er nog een Johnny in het peloton?" Ook zijn status is veranderd. „Don derdag nog schold Cavendish me de huid vol, nu was hij de eerste om me te feliciteren." Soms werd het zelfs een beetje eng, leek het wel alsof hij aan de touwtjes trok. Hoogerland heeft er veel lol in met de bollen om zijn schouders,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 30