maar lastig temmen zeeland 125 Weinig historisch besef over politie 25% korting op showroom modellen www.binnenuit.nl Brand Houtkade kostte Goes 5 ton Fluitist geeft concert in kerk 'Na zomer duidelijkheid spoorproject' zaterdag 9 juli 2011 Kia Venga Brooklyn Nu: 5.995,- MOTORKLEDINGOUTLET YERSEKE www.hartmanmotoren.nl Het overige bedrag betaald u pas in 2013, zonder rentekosten. AutoVermeulen Goes Autohuis Terneuzen 0115-622722 j kia-iarneiizen.ni Kia Melse Vlissingen GilS-4l5220ikia-viissipgsn.nl <S5> DOE ONS DAT MAAR EENS NA 1000 ton stortsteen was niet genoeg als ste vige bedding voor het wrak op het hel lende vlak voor De Kabbelaar. w GOES - De brand in het Nijver heidscentrum aan de Houtkade in Goes heeft de gemeente Goes meer dan een half miljoen euro ge kost. Daarnaast hebben drie bedrij ven schadeclaims ingediend. Dat antwoordt het Goese college op vragen van de SP. Eén van de loodsen van het ge meentelijk re-integratiecentrum ging op 15 februari in vlammen op. Bij de brand kwam veel asbest vrij, dat verspreid lag in de omge ving. De Houtkade was geruime tijd afgesloten, omdat het oprui men ervan langer duurde dan ge dacht. Een maand eerder werd het hoofdgebouw van de Betho door brand verwoest en ook daar kwam asbest bij vrij. VLISSINGEN - Fluitist Leendert de Jonge geeft vanmiddag een kort concert in de Sint Jacobskerk in Vlissingen. De Jonge zal op alt dwarsfluit delen uit Suite BWV 1007 van Bach en op fluit een selec tie uit de compositie Les Chants de Nectaire van Koechlin spelen. Aan vang 15.00 uur. Toegang gratis. twaalf meter diepte in het slik ligt een eerder uitgespreid bed van dui zend ton stortsteen als stevig fun dament te wachten. „We hebben het in het klein uitgeprobeerd en berekend", zegt Mathijssen. „Het wrak weegt de helft dus dat moet meer dan genoeg zijn." Klokslag 11.41 uur slaan de eerste golfjes in het midden over het dek van de Serpent. Twee minuten la ter verdwijnt de oude zwoeger on der luid getoeter van omliggende schepen onder de waterspiegel. In een fontein blaast de Fransman zijn laatste lucht uit het voorste ruim. Maar dan gaat het mis. De trossen van de Ri-Jos breken, de markeringsboei 'gaat lopen' en verdwijnt. Aan de bellenstroom rond het wrak is goed te zien dat het verder zakt dan de bedoeling was. Zodra het water tot rust is ge komen, gaan beroepsduikers naar beneden om de situatie op te ne men. De Serpent blijkt onvind baar, er moet sonarapparatuur aan te pas komen om het wrak op te sporen. Tegen vieren meldt Van Woudenberg dat de Serpent met zekerheid is gelokaliseerd: ter hoogte van de pier, op 26 meter diepte. Dik 60 meter van de eigen lijke plek en dubbel zo diep als ge pland, maar wel stabiel op z'n kiel. Gevorderde duikers op de dijk wrijven in hun handen. „Dit is ei genlijk wat we wilden, maar wat niet mocht. Veel mooier." Nog voor het invallen van de avond is de positie van het wrak met tonnen gemarkeerd. Klaar voor druk bezoek. „We hebben het in het klein geprobeerd en berekend. Het wrak weegt de helft dus dat moet meer dan genoeg zijn." Bastian Matijssen, duikondernemer in Scharendijke het schip prijs geven aan de gol ven. In krap twee uur tijd zakt de tien meter hoge Serpent steeds een stukje verder het water in. Eerst met z'n neus, maar zodra de aannemer de tros tussen het werk- schip Ri-Jos (dat langszij ligt) en het achterschip van de Serpent los gooit, zoekt het deel met het stuur huis als eerste de waterlijn op. In allerijl wordt midscheeps een extra kabel op het wrak vastge maakt, om het rustig naar'de bo dem te begeleiden. Op plaatselijk GOES - Burgemeester en wethou ders van de gemeente Goes ver wachten in september meer duide lijkheid te hebben over het al dan niet aanleggen van een spoorbak in de stad. Dat schrijft het college van B en W in een voortgangsrap portage aan de Goese gemeente raad. Eén en ander is afhankelijk van de uitkomsten van een nieuw tril- lingsonderzoek, maar die laten nog op zich wachten. Goederentreinen mogen sinds 1 juli weer tachtig kilometer per uur rijden. Goes overweegt daartegen juridi sche stappen te nemen, meldt het college van burgemeester en wet houders van Goes. Een gebrek aan historisch besef kan de Zeeuwse bur gemeesters meestal niet verweten worden. Deze week echter wel. In een reac tie op de benoeming van Hans Vis sers als nieuwe baas van de politie korpsen van West- en Midden-Bra bant en Zeeland verwijten ze hem dat onder zijn leiding het comple te managementteam van de Zeeuwse politie het veld moest rui men. Het klopt dat dat gebeurde. Maar dat was juist één van de be langrijkste aanbevelingen van Boe- Ie Staal nadat hij, na het gedwon gen vertrek van korpschef Fup Goudswaard, het korps doorlicht te. Die managers sanctioneerden het beleid van Goudswaard en spraken hem te weinig tegen. Ook waren zij er mede verantwoorde lijk voor dat er een enorme af stand was tussen de werkvloer en de top van het korps. De Zeeuwse burgemeesters gingen unaniem akkoord met het rapport van Boele Staal en zijn aanbevelin gen. Nu Vissers verwijten dat on der zijn negen maanden durende leiding het complete management team het veld moest ruimen, ge tuigt dan ook van een opmerkelijk gebrek aan historisch besef De burgemeesters uitten ook kri tiek op zijn manier van communi ceren. Tijdens zijn afscheidsinter- view met de PZC, begin mei 2009, liet Vissers zich kritisch uit over de samenwerking tussen de Zeeuwse gemeenten en de burgemeesters. Diplomatiek zei hij: „Ik vind dat de collectiviteit in het Regionaal College wat groter zou kunnen zijn." In dat college overleggen de dertien burgemeesters met de poli tietop en het Openbaar Ministerie over alles wat te maken heeft met veiligheid. Met die opmerking liet hij duidelijk blijken dat hij vond dat de burgemeesters meer het al gemeen belang voor ogen moeten houden. Die subtiele kritiek was niets vergeleken bij de harde woor den die hij regelmatig uitte buiten gehoorafstand van de pers over de samenwerking in het Zeeuwse en de opstelling van die burgemees ters. De Zeeuwse burgemeesters le zen zulke kritiek niet graag in de krant en proberen hem daar nu toch op terug te pakken door open lijk vraagtekens te zetten bij zijn manier van communiceren. Het zou echter netter van ze zijn om zelf eens in de spiegel te kijken en zich af te vragen of die kritiek van Vissers terecht is. ^verblijf In de tussenschotten van de ruimen zijn gaten gezaagd om een veilige door gang mogelijk te maken. foto Dirk-Jan Gjeltema De Zeeuwse burgemeesters uitten deze week kritiek op de benoeming van Hans Vis sers tot chef van het nieuwe politiekorps West-Brabant/ Zeeland. door Emile Calon

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 25