Boodschappen fors duurder illiiiiig j kan veiliger' 'Barbecuen PZC Amadore; Hoogerland geniet van bolletjestrui Stadiondrama FC Twente eist tweede leven Optimaal genieten van Zeeland! Dennis Bergkamp bij Ajax aan de slag als assistent van De Boer 36 en 37 ZATERDAG 9 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 163 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 SUPERMARKTPRIJZEN Klant betaalt in juni drie procent meer voor voedsel, stijging loopt nog verder op WALCHEREN den haag - De dagelijkse bood schappen worden snel duurder. In juni stegen de voedselprijzen in Nederland met gemiddeld drie procent, de verwachting is dat die prijsstijging als gevolg van duurde re grondstoffen de komende tijd verder doorzet. Volgens de wereldvoedselorganisa tie FAO nadert de wereldvoedselin- dex opnieuw de recordhoogte die begin dit jaar werd bereikt. Vooral de suikerprijs loopt hard op, maar ook voor graan en melk moet meer betaald worden. In de Nederlandse supermarkten kost koffie inmiddels ruim 25 procent meer dan een jaar geleden. Het gaat daarbij om alle koffie die in de supermarkt wordt verkocht, dus die in pak, maar ook pads en cupjes. Aardappelen werden 16,6 procent duurder. Ook producten als groen te en fruit, vlees en vis, en frisdran ken kregen een hoger prijskaartje, het komende halfjaar zullen onder meer rijst, brood en deegwaren volgen. Supermarktklanten merken de prijsverhoging nog niet direct in de portemonnee, omdat de grootgrutters uit concurrentieover- wegingen wachten met doorbere kenen. Voor de consument zijn de stijgen de supermarktprijzen een nieuwe tegenvaller, na onder meer de op lopende gasprijs en de hoge brand stoftarieven. beverwijk - Nederlanders worden steeds nonchalanter met barbe cuen. Dit jaar, tot juni, zijn al bijna 50 mensen opgenomen met ernsti ge brandwonden na ongelukken met brandbare vloeistoffen. De drie Nederlandse brandwonden centra hebben het gevoel dat het aantal stijgt. De Nederlandse Brandwonden Stichting begon daarom gisteren een campagne om Nederlanders op te roepen de barbecue alleen aan te steken met aanmaakblokjes. Spiritus en brand- gel zijn taboe, benadrukken ze. Uit eigen onderzoek van de Neder landse Brandwonden Stichting blijkt dat Nederlanders steeds min der vaak afspraken maken over vei lig barbecuen, dus over hoe het vuur wordt aangestoken en over een veilige plek voor de kinderen. Juist die kinderen zijn vaak de du pe. Ze lopen vaker brandwonden op dan oudere mensen, aldus de stichting. Volgens de Nederlandse Brandwonden Stichting zijn brand wonden veroorzaakt door barbe cue-ongelukken vaak zeer ernstig. le mans - Vacansoleil-renner Johnny Hoogerland mocht gisteren met de bolletjestrui om zijn lijf aan de zevende etappe van de Tour de France be ginnen. De inwoner van Yerseke werd de afgelo pen 24 uur overspoeld met felicitaties. Hij ge noot ervan, liet hij weten. Ook vandaag start Hoo gerland in de bollentrui die hoort bij de beste klimmer van de Tour. foto Koen van Weel/ANP Johnny Hoogerland verhaalt iedere dag in een column op de sportpagina's (31) van de PZC over zijn belevenissen in de Tour. Op www.pzc.nl zijn zijn columns terug te lezen. enschede - Een bouwvakker (24) uit Oldenzaal is overleden als ge volg van de verwondingen die hij opliep bij het stadiondrama van FC TLvente. Daarmee komt het aantal doden op twee. Donderdag stortte een deel van het dak van het stadion in Enschede in. Het slachtoffer verkeerde sinds het on geluk in kritieke toestand. „Vrese lijk dat we opnieuw een dode moe ten betreuren", zei burgemeester Peter den Oudsten van Enschede. Van de gewonden liggen er nog zes in het ziekenhuis. pagina 4: politie zoekt beelden van bouw rampstadion algemeen klassement 1. Hushovd 2. Evans 3. Frank Schleck 10. Gesink 28.29.27 0.01 0.04 I 0.20 Voor meer tournieuws zie pagina's 30 t/m 33 en 38 www.pzc.nl/tourdefrance Bij het boodschappen doen let ik op de kleintjes reageer op www.pzc.nl SW'lHEËf reacties: 370 Afgelasten oefenwedstrijd Zeeuws elftal-FC Twente is terecht WÊËÊÊKÊÊÊÊÊlÊÊÊUÊÊÊ&w i oneens 11% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 gf bel 088-013 99 10 8"711688 3 555547'! Ervaar het NIEUWE HANGTERRAS bij Amadore Grand Hotel Arion aan de Boulevard in Vlissingen! Iedere zaterdag LIVEMUZIEK! www.hotelarion.nl Kijk op www.arhadore.nl voor de speciale zomer arrangementen en aanbiedingen!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1