Gemengde reacties op Vissers binnenland 17 Politiechef Vissers is man van de regio na de ontbering Lopers Vierdaagse kunnen buik meten www.interieur-paauwe.nl zomer .opruiming KORPSCHEF Zijn manier van communiceren bevalt niet iedereen n~~ ROLF klassiek ^ENZ modern Poliform 5L auping mmm hülstaE! vrijdag 8 juli 2011 door Marcel Modde MIDDELBURG - De Zeeuwse burge meesters hebben gemengde gevoe lens over de terugkeer van Hans Vissers als hoogste politiebaas. Met name zijn manier van com municeren ligt bij de bestuurders niet allemaal even lekker. Ook speelt mee dat onder Vissers korte leiding het complete manage- mentsteam het veld moesten rui men. Aan zijn kwaliteiten als poli tieman wordt niet gewijfeld. De plaatsvervangend korpschef van Rotterdam-Rijnmond was van sep tember 2008 tot mei 2009 waarne mend hoofdcommissaris bij de po litie Zeeland, na het gedwongen vertrek van Fup Goudswaard. Met de uitkomsten van de onderzoeks commissie Boele Staal als leidraad, haalde Vissers de bezem door het Zeeuwse korps. De huidige korps chef Letty Demmers zag zich ver volgens tot belangrijkste taak ge steld de rust in de organisatie te rug te brengen en de onderlinge verhoudingen, ook met de bestuur ders, te herstellen. Daarin is zo, zo liet de ondernemingsraad onlangs weten, geslaagd. Dat minister Ivo Opstelten die verdienste niet heeft meegewogen en voor Zeeland 'een zittend korpschef passeert voor een plaatsvervanger', is eveneens op onbegrip bij burgemeesters ge stuit. Demmers zegt in een reactie op de aanstelling van Vissers nog niet te weten wat haar nieuwe functie wordt na de samenvoe ging. Onduidelijk is of dat een posi tie zou kunnen zijn onder de nieu we baas. Demmers geeft aan dat we ze wel graag 'op de één of ande re manier bij Zeeland betrokken wil blijven'. Vissers laat weten niet te willen reageren op de kritiek uit Zeeland en verwijst voor woord voering naar het ministerie. NIJMEGEN - Op de eerste wandel dag krijgen 30.000 Vierdaagselo- pers dit jaar een 'buikomvangme- ter'. Daarmee kunnen zij hun buik- omvang bepalen en het resultaat doorgeven aan het team van het Universitair Medisch Centrum St Radboud (UMC) in Nijmegen, dat onderzoek doet naar de gezond heid van de deelnemers. Een ge zonde buikomvang voor vrouwen bedraagt maximaal 88 centimeter, voor mannen maximaal 102 centi meter. Wie daar boven zit, heeft overgewicht en loopt meer risico op welvaartsziekten als hoge bloed druk en diabetes. Gisteren werd ook bekend dat duurzaamheid het motto is van de 95ste Vierdaagse, die op 19 juli van start gaat. Ook de bijbehorende Vierdaagsefees- ten, een evenement met 1,5 mil joen bezoekers, gaan voor duur zaam. Papieren puntzakjes in plaats van plastic frietbakjes, led verlichting en fietstaxi's moeten zorgen voor het groene imago dat de Vierdaagse nastreeft. Een water taxi vervoert feestgangers naar de overkant van de Waal en langs de wandelroutes staan veel meer prul lenbakken dan voorheen. door Geert Nijland BREDA - De toekomstige baas van de samen te voegen politiekorpsen Zeeland en Midden- en West-Bra bant is een man van de regio. Hans Vissers (57), nu plaatsvervan gend korpschef van de politie Rot terdam-Rijnmond, groeide op in Oosteind en ging in Dongen naar school. Hij woont in Etten-Leur. Vissers begint op 1 augustus, voor uitlopend op de hervorming van de politie, als kwartiermaker. Hij moet de fusie van de zuidelijke korpsen in goede banen leiden. Per 1 januari 2012 zal hij het nieu we 'ZeBra-korps' officieel leiden. Van 2008 op 2009 werkte Hans Vissers als waarnemend korpschef van de politie in Zeeland. Op de vraag of Zeeland en Brabant wel onder één dak te verenigen zijn, antwoordt Vissers terughoudend. „Het is geografisch gezien inder- Hans Vissers foto Ruben Oreel daad een uitgestrekt gebied. Ik ga mij de komende tijd dan ook in tensief verdiepen in het gebied en in beide korpsen. Zo bekijk ik in beide gevallen de historie en ga ik praten met de betrokken burge meesters", zegt hij. Volgens Vissers is bij de reorganisatie van de poli tie voorzien in een nieuw 'regio naal-bestuurlijk' overleg. De poli tie zal op districtsniveau regelma tig met justitie en gemeenten rond de tafel gaan zitten. Zo moet wor den voorkomen dat ontwikkelin gen, die bovenlokaal zijn maar niet de gehele politieregio raken, onvoldoende aandacht krijgen. Vis sers is sinds 1999 werkzaam bij de politie Rotterdam-Rijnmond en kreeg in die tijd te maken met spraakmakende gebeurtenissen als de Schiedammer Parkmoord en de strandrellen bij Hoek van Holland. Vissers over zijn toekomstige werk zaamheden: „Ik zie mij voorlopig voor één belangrijke taak gesteld: twee onafhankelijke korpsen sa menbrengen in de nationale poli tie. En dat zonder dat de burger er iets van merkt." Brabants korpsbe heerder Peter Noordanus, burge meester van Tilburg, is zeer te spre ken over Vissers: „Een tough guy, goed in stedelijke problematiek. Hij woont al lang in Brabant en hij kent Zeeland goed. Daar heeft hij een gevoelige reorganisatie ge daan toen er in dat korps proble men waren. Ik denk dat Brabant een geweldig duo heeft aan Vissers en Frans Heeres." (de huidige korpschef van de politie Midden- 'Hans Vissers is een tough guy, goed in stedelijke problematiek' en West-Brabant die naar het fu siekorps Oost-Brabant overstapt, red.). Het plan voor de nationale politie, bedoeld om de bureaucra tie te tackelen, werd aanvankelijk lauw ontvangen door de korps chefs. MALAGA - Drie kilo lichter, brand wonden op de schouders en uiter aard verzwakt. Maar geestelijk nog in goeden doen. Zo werd Mary-An- ne Goossens woensdag aangetroffen toen zij op duizend meter hoogte door reddingswerkers uit haar benar de positie werd bevrijd. „Het is een nuchtere, sterke vrouw", verklaart Peter van Wullffen Palthe, de Neder landse ambassadeur in Spanje die de Limburgse donderdagmorgen in het ziekenhuis van Vélez-Malaga komt opzoeken. Mary-Anne neemt op 17 juni tijdens een korte bergwandeling een ver keerde afslag. Na uren van wandelen moet zij in een bos overnachten. Een dag later loop zij verder, op nieuw in de verkeerde richting. Tot bij de bron van de rivier Chillar. „Daar had ze vers water waar ze zich mee in leven kon houden en op hulp kon wachten", vertellen haar kinderen. Ze durft geen kant meer op. Overdag is het heet. Een overhan gende rots biedt enige bescherming. s Nachts is het bitter koud. Ma- ry-Anne maakt een deken van gras. Ze eet een beetje van dat groene goedje, maar daar gaat de honger na tuurlijk niet van over. De Stramproy- se houdt zich op bijzondere wijze op de been. Door een groot deel van de dag te denken aan de gerechten die ze zou kunnen maken. Het ont bijt, de aardappelen met worteltjes en gehakt. In het begin stuurt ze sms'jes aan haar kinderen, totdat ze ontdekt dat ze op die hoogte geen bereik heeft. Daarna stuurt ze die boodschappen alleen nog in haar hoofd. „Moeder liet zich niet leiden naar de angst, ze keek naar de toe komst", verklaren Jantje en Fritz. Haar enige gezelschap zijn mieren en salamanders. „Moeder leest veel en kijkt veel naar films over dit soort situaties", vertellen haar kinde ren. „Zo wist ze goed wat ze moest doen." Jantje slaapt woensdagavond bij haar moeder in het ziekenhuis. „Vanochtend heb ik haar gedoucht, opgetut, verwend. Samen koffie en thee gedronken. Mijn broer heeft een boterham met hagelslag het zie kenhuis in gesmokkeld. Mijn moe der voelt zich een koningin." jantje en Fritz zeggen nooit de moed te hebben opgegeven, jantje: „Iedere dag voelde ik mijn moeder in mijn buik. 'Ik ben er nog, ik ben gezond, maar je moet wel blijven zoeken', was haar bood schap." 1,1:01.1.x yA De opruiming bij Interieur Paauwe is in uollegang! 'Te ueel'gaat uoor 'te weinig' weg. Stoelen, tafels, kasten, uerlichting en fauteuils. Kom of kijk op de site. zu\duieg 3°° Xormemal 0111 4°13 Profiteer uan fors afgeprijsde Hulsta design meubelen, in uerband met de uernieuwing uan het Hulsta Design Centrum. Betreft aangewezen showroommodellen, afname direct, contante betaling, ruilen niet mogelijk. Bezorgen mogelijk tegen berekening!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 7