261 zeeland Onderzoek botsing schepen Dringend advies over besparingen in de zorg Challenger Zeeland Makelaar NVM: Zeeuwse woningmarkt is dieptepunt voorbij te gast Thermphos wil graag de deelnemerstoeschouwers vrijwilligers en sponsors bedanken voor het mogelijk maken van dit internationale topevenement! vrijdag 8 juli 2011 door G. R. i. Slock, huisarts te Sluis Graag wil ik als huisarts enige toe lichting geven bij de 'bezuinigin gen' die minister Schippers aan kondigt. Deze zijn eerder een ver fraaiing van de boekhouding dan eigenlijke bezuinigingen, sterker nog, deze be zuinigingen kosten geld. Vaag herinner ik mij dat dit kabinet twaalfdui zend extra verzorgenden/verpleegkundigen be loofde, helaas lijkt deze verkiezingsbelofte steeds meer op volksverlakkerij want in de praktijk gebeurt het tegenovergestelde, er wordt namelijk 314 miljoen euro gekort op ge budgetteerde instellingen, dit leidt tot ontslag van vele ervaren verpleegkundigen. De GGZ-bezuinigingen zijn regelrechte waan zin. GGZ-instellingen zijn inderdaad te duur want ze hebben een veel te hoge overhead, er lopen te veel dure managers en directeuren rond waar de patiënt niks aan heeft. Zij wor den ongemoeid gelaten en de besparingen gaan ten koste van patiënt en zorgverlener. De bezuiniging op huisartsenzorg is minstens even duur als de eerder genoemde bezuinigin gen. Deze staat lijnrecht op de versterking van de eerste lijn die door de minister is beloofd. Door de spotgoedkope huisartsen kaal te pluk ken en een hoge financiële drempel op te wer pen voor eerstelijnspsychologen en fysiothera peuten zal de druk op de ziekenhuiszorg en de arbeidsongeschiktheid verder toenemen. Als u zich afvraagt waarop dan wel bezuinigd kan worden, moeten we teruggaan naar de kern van de gezondheidszorg en even naar de buurlanden kijken, welke bureaucratie ze daar (als kiespijn) kunnen missen. De kern van de gezondheidszorg is de interac tie tussen patiënt en hulpverlener, omdat de patiënt de zorgverlener niet direct betaalt. Maar dankzij een dikke laag instellingen zijn beiden de regie helemaal kwijt. Het zorgmanagement is intussen uitgegroeid tot een moderne religie en is qua riante positie te vergelijken met de clerus in de middeleeu wen. Ze zitten hoog en droog op hun bureau/vergaderzaal, maken de handen niet vuil aan patiëntencontact, worden geacht de waarheid in pacht te hebben en mogen alle geldstromen beheren. Natuurlijk maken ze van deze positie gebruik door zichzelf 'marktconform' te betalen en wel een veelvoud van wat de zorgverleners on der hun regie verdienen, de Balkenende-norm is namelijk nog steeds niet hard gemaakt. Het aantal instellingen en personen in Neder land dat zorg aanstuurt, optimaliseert, advi seert zonder ooit een patiënt van dichtbij te zien, is alarmerend hoog en neemt toe. Deze sector van zorgbeheer is natuurlijk nauw ver weven met VWS en de verzekeraars die de cen ten uitdelen. Kijk maar naar het het onderlinge verloop in de bijzonder leuke directiefuncties. Deze instellingen zoals NZa, CIZ, ZN, ZonMw et cetera hebben zonder uitzondering de imple mentatie van veilige en patiëntgericht zorg in de 'mission statement' staan en publiceren jaar verslagen en toekomstvisies waar de Sovjet- Unie jaloers op zou zijn. Deze handel in gebak ken lucht neemt dus ook elk jaar toe. Door de marktwerking betaalt de patiënt elk jaar meer voor minder zorg. Dankzij excessieve macht van verzekeraars, bij gestaan door NZa wordt de zorgverlener steeds harder uitgeknepen, terwijl de overhead verder toeneemt. Deze evoluties staan lijnrecht op de politieke beloften van patiëntgerichte zorg, 'handen aan het bed' en minder bureaucratie in de zorg en zijn ondemocratisch. De Tweede Kamer heeft de bevoegdheid het ca tastrofale besparen met de kaasschaaf dan wel de hakbijl van dit kabinet tegen te houden. Maak hier alstublieft gebruik van om de af braak van de zorg te stoppen. rilland - Het Korps Landelijke Po litiediensten (KLPD) onderzoekt samen met de Belgische politie een frontale aanvaring tussen een Nederlandse en Belgische tanker op de Schelde-Rijnverbinding. Door de aanvaring, die woensdag avond plaatsvond, raakte de 59-jari- ge Duitse schipper van het Neder landse schip gewond. Ondanks grote schade aan beide schepen is er geen lading weggelekt. De 110 meter lange Nederlandse tanker met 1000 ton gasolie aan boord voer komende vanuit België in de richting van Nederland. Van uit Nederland naar België voer een 96 meter lange Belgische tanker ge laden met 2400 ton stookolie. Ter hoogte van de Nederlands-Bel gische grens op de Schelde-Rijnver binding zijn beide schepen rond half negen frontaal met elkaar in aanvaring gekomen. Door de klap liep de Duitse schipper een flinke hoofdwond op. Het Belgische schip is op eigen kracht naar België gevaren waar de Belgische politie onderzoek doet naar het schip. Het vermoeden be staat dat het Belgische schip door nog onbekende reden uit het roer is gelopen. Het Nederlandse schip is doorgevaren naar de Kreekrak- sluizen waar de lading wordt over geladen. middelburg - De Zeeuwse woning markt is volgens makelaarsorgani satie NVM uit het dal gekropen. Het aantal transacties neemt weer toe en er worden meer dure wo ningen verkocht. Ook worden er substantieel meer vrijstaande wo ningen verkocht. Zeeland deed het relatief goed als één van de provin cies waar meer huizen verkocht werden. De woningmarkt als ge heel is echter maar 60 procent van wat deze voor de crisis was. Het prijsverschil tussen Zeeuws-Vlaan- deren en de rest van Zeeland blijft onverminderd grooL International Tennis Tournament 'fff E MLTC Middelburg en LTC DOS, 25 juni 3 juii 2013.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 70