kroon op project kustkwaliteit zeeland i 23 Werk aan Vissershaven Bruinisse gaat na de bouwvakantie van start Elektrische strandrolstoel Strandzones, strandregels en strandpaviljoens Badgasten kunnen gratis douchen in 2012 Eerste fietstocht ASD en VeKaBo vrijdag 8 juli 2011 JPk 21 kilometer De strandreddingsbrigade staat voor de taak om 21 ki lometer strand te bewaken. De brigade krijgt in 2012 de beschikking over vier vaste posten. De reddingspost aan de Brouwersdam is een - lang verbeide - nieuwe aanwinst Verdeeld over meerdere strandpaviljoens aan de Schouwse kust staan strandrolstoelen. Het enige elektrische exemplaar -voorzien van ballonbanden met een grof profiel - wordt gestationeerd bij strand paviljoen Blasa Bloesa. Verseput van overtuigd. „Ik be schouw de strandreddingsbrigade als een paradepaardje met een be langrijke rol voor wat betreft de veiligheid van onze badgasten. Daar kun je nooit genoeg in inves teren.", aldus een trotse wethou der. Ambtenaar René Dekker - zelf lichamelijk gehandicapt - van de afdeling recreatie en toerisme van de gemeente Veere maakte van de gelegenheid gebruik om de nieuw ste aanwinst, een elektrische strandrolstoel, uit te proberen. Hij kwam enthousiast terug van een probleemloze rit door het rulle zand van het strand bij de Brou- wersdam. Enthousiast was ook Charlotte Martens, voorzitter van de strandreddingsbrigade Wester- schouwen, over de nieuwe red- dingspost. „Het is hier een heel druk stuk strand geworden. Tot nu toe gingen we bij gebrek aan een post hier staan met een van onze voertuigen. Zo'n post als de ze is natuurlijk veel beter." Overi gens is de post nog niet helemaal klaar. Er moeten nog wat puntjes op de i gezet worden voor wat be treft de inrichting. De reddings- post is voorzien van toilet en doucheruimte en wordt uitgerust met de nieuwste communicatie middelen. De post krijgt een be manning van drie personen. de nieuwe reddingspost aan de Brou.wersdam. foto Ronald den Dekker Het Westerschouwse strand is verdeeld in zones. Liefheb bers van extreme sporten moeten richting Watergat (Renesse). Bij surfers is het watersportstrand bij de Brouwersdam populair en voor gezinnen met kinderen is het het familiestrand bij de overgangen Rotonde en De Punt (Westen- schouwen). Bij de strandzones ho ren specifieke strandregels. Op het natuurstrand - onder meer bij Ver klikkerpad en Vuurtorenpad - zijn paardrijders welkom maar moun- tainbikers en kite-buggyers taboe. Van 15 mei tot en met 15 septem ber mogen honden op alle stran den los lopen. Op de website van de gemeente Schouwen-Duive- land (www.schouwen-duive- land.nl) staat een handig overzicht je van wat waar wel en niet mag. Ook de strandpaviljoens aan de Westerschouwse kust zijn daar op' in kaart gebracht. Om de badgasten te plezieren plaatst de gemeente volgend jaar vijftien gratis te gebruiken douches bij de drukste duinover gangen. Dat kost eenmalig 22.500 euro en dan nog 7500 euro per jaar. De gemeente reageert daar mee op de uitkomsten van een eer der onder bezoekers van het Wes terschouwse strand gehouden en quête. Een van de zaken waar bad gasten zich aan storen is gebrek aan douchefaciliteiten op het Wes terschouwse strand. Andere erger nissen: honden- en paardenpoep, loslopende honden en geen ver dwaalpalen of speelvoorzieningen voor kinderen. In 2013 herhaalt de gemeente het tevredenheidsonderzoek. Naast de ergernissen is het algemene oor deel over de onderzochte stranden wel goed. Gemiddeld scoort het strand een kleine acht. BWMMBMMHBBMMBBMIIW HiWI'lliliHll' ELLEMEET - Bij minicamping De Zwenk aan de Groeneweg 1 in Èlle- meet gaat maandag de eerste ASD/VeKaBo-fietstocht van dit sei zoen van start. De circa tien kilo door Esme Soesman bruinisse - De herinrichting van de Vissershaven en het Havenpla teau in Bruinisse begint maandag 15 augustus. Uiterlijk eind van dit jaar moet het werk zijn afgerond. Aanvankelijk stonden de werk zaamheden voor mei gepland. De afspraak was wel dat de Visserijda- gen Bruinisse niet gehinderd mochten worden. Vanaf een week voor tot een week na het driedaag se festijn (dat 14 juli begint) wordt het Havenplateau dan ook volgens afspraak leeg gehouden. Deze week is in overleg met de aanne mer besloten het karwei pas na de bouwvakantie op te pakken, licht Leen van den Boogert van de ge meente Schouwen-Duiveland de nieuwe planning toe. Wat einddatum betreft, moet reke ning worden gehouden met storm seizoen en subsidieregels. Het pro ject wordt voor een groot deel be taald met geld van het Europees Fonds voor Regionale Ontwikke ling (in totaal 1,9 miljoen euro), be doeld om het toerisme te stimule ren. Daar vallen activiteiten onder die te maken hebben met het ont wikkelen van duurzame (toeris tische) nevenactiviteiten voor de mosselsector. Maar ook de herin richting van de haven maakt deel uit van het project. Haven en Ha venplateau moeten een 'prettig en veilig onthaal- en verblijfsgebied' worden. „Goed toegankelijk en up-to-date", aldus Van den Boo gert. Dat houdt onder meer in dat de nu her en der verspreid liggen de mosselkotters aanmeervoorzie- ningen aan de loswal krijgen en dat in de westhoek drijvende stei gers voor particulieren worden aangelegd. Het Havenplateau krijgt een nieuwe asfaltverharding en er komen zitplaatsen in het dijkta- lud. De klus wordt gecombineerd met werk van Projectbureau Zee weringen, dat met dijkversterking bezig is. meter lange tocht gaat via Seroos- kerke naar Prunjehil. Ook wordt een bezoek gebracht aan het visse rijbedrijf van familie Van den Hoek. Vertrek om 19.00 uur. ERASMUS PARK |I APPAHTEMl'.NTKV WWW.ERASMUSPARK-GOES.NL

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 67