Zeeland PZC Nieuwe functies ziekenhuis Zierikzee SCHOUWEN-DUIVELAND 22 en 23 24 en 25 GEZONDHEIDSZORG Zelfstandig behandelcentrum krijgt naam Victoria Kliniek Opgevers in zwaarste etappe Strandvijfdaagse Telefoonstoring in 's-Gravenpolder almanak mBBÊÊÊKtt^ Zelfde shirt Vrijdag 8 juli 2011 Reddingspost is kroon op project kustkwaliteit 21 Werk aan Vissershaven Bruinisse begint na bouwvakvakantie Tip? schouwen-duiveland@pzc.nl door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Het ziekenhuis in Zie rikzee krijgt nieuwe functies als kaakchirurgie, plastische chirurgie, KNO, pijnbestrijding en de behan deling van spataderen. Dat gebeurt onder de naam Victoria Kliniek. De kliniek gaat in oktober van start en biedt op termijn werk aan zeventien mensen. De huidige functies van het ADRZ in Zierik zee blijven gehandhaafd. De Victo ria Kliniek is een zelfstandig be handelcentrum dat niet - zoals een privékliniek doet -. concur reert met een ziekenhuis. De Victo ria Kliniek zal per jaar 4000 behan delingen verrichten. Daarvoor wor den de operatiekamers weer in ge bruik genomen. Een andere doel stelling is het terugwinnen van de 20 procent ADRZ-patiënten die zich na sluiting van Zierikzee in Dirksland lieten behandelen. Op de tweede etage van het zieken huis begint thuiszorgorganisatie Buurtzorg een buurtpension. Het gaat om 24 bedden voor patiënten die in de Victoria zijn geopereerd of die zijn behandeld in de huisart senpost. De Victoria is onderdeel van Zeeland Care bv. Daaronder vallen ook het Medisch Wellness Centrum Zeeland en de vakan tie-dialysecentra van Roompot Re creatie. Het ADRZ en Zorginvest Zeeland van Roompot-eigenaar Henk van Koeveringen zijn de aandeelhou ders van Zeeland Care. Ex-ADRZ-managers Rutger Baten burg en Charles Versluijs zullen de Victoria leiden. Het ziekenhuisge bouw is zo goed als verkocht. Wan neer in het najaar het College Sa nering Zorginstellingen toestem ming verleent, zegt het ADRZ wie de koper is. Daarna wordt het ge bouw gerenoveerd. Op verzoek van het Schouwen-Duivelandse ge meentebestuur kreeg de kliniek een Zweedse naam. Victoria is kroonprinses van Zweden SCHARENDIJKE - Vier van de 360 wandelaars zijn gisteren niet begonnen aan etappe vier van de Strandvijfdaagse. Die ging over 31 kilo meter van Renesse naar Stellendam. „Het is de zwaarste etappe", vertelt Peer Klaessens van de organisatie. „De deelnemers zijn ge wend na het strand meteen naar de overnach tingsplaats te lopen. Nu volgen na het strand van Goedereede - dat al zwaar is - nog de tocht door natuurgebied de Kwade Hoek en zes saaie kilometers van het Havenhoofd naar Stellendam." De Vijfdaagse ging maandag in Vlissingen van start. Gisteren werd overnacht bij sportvereniging Renesse. De finishvlag van de 115 kilometer lange wandeltocht valt van middag in Rockanje. foto Ronald den Dekker S-GRAVENPOLDER - Veel inwoners van 's-Gravenpolder hebben giste ren zo'n beetje de hele dag niet kunnen bellen, internetten en pin nen in winkels vanwege een sto ring in het ADSL-netwerk van KPN. De storing trad om 8.00 uur in. Rond 16.00 uur was het euvel verholpen, de oorzaak is onbe kend. Heb jij wel eens een echte zeeleeuwenzoen gehad? Ga op de foto mel de zeeleeuwen! Deitapark Neeltje Jans, daar steek je wat van op! www.neeltjejans.nl Tip? redactie@pzc.nl Die inwoner van Schareniijke achter volgde een overvaller. Dankzij zijn goede conditie kon hij al rennend 112 bellen en een signalement van de da dergeven. De achtervolging eindig- de in de struiken bij het strand. Daar had de verdachte zich klemgelo pen. De dappere inwoner was dicht bij. Nog even en hij zou de dader grijpen. Tot zijn stomme verbazing voelde hij iets zwaars op zijn rug. Hij werd tegen de grond gesmeten en door een agent gekneveld. Tja, het was een goed signalement. Alleen had ik hetzelfde shirt aan als de overvaller, verklaarde hij later toen de verdachten waren afgevoerd en de rust was weergekeerd. De agent maakte uitgebreid excuus.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 65