Van Sprundel scoort altijd en overal, maar niet tegen AZ successen sport 135 Vettel rekent zich niet rijk spoitagenda Voor Sebastian Vettel is winnen niet vanzelfsprekend. „Het is duidelijk dat ik vertrouwen heb en in mezelf ge loof. Maar het is absoluut niet zo dat ik denk dat ik hier even de pole pak en de race win. Het komt nooit vanzelf." Vettel won tot dusver zes van de acht races. vrijdag 8 juli 2011 AZ-verdediger Ragnar Ktavan werkt de bal weg voordat spits Niek van Sprundel van Maldegem er bij kan komen. foto Mark Neelemans door Hans Leber SILVERSTONE - De naam doet de harten van autosportliefhebbers sneller kloppen: Silverstone! Maar terwijl de Grand Prix van Enge land enorm tot de verbeelding spreekt, is de Formule 1 allang 'on- tengelst'. Was het land ooit de ba kermat van de Formule 1 en domi neerden Engelse teams, inmiddels kunnen ze op het eiland alleen maar hopen dat een van de Brit ten - Jenson Button en Lewis Ha milton - zondag een goede dag heeft. En bidden dat de McLaren de Red Buil kan bijhouden. Formeel zijn er nog drie Engelse teams actief in de Fi. Behalve McLaren-Mercedes zijn dat Renault, van origine Frans maar in handen van het Engelse automerk Lotus, en natuurlijk het roemruch te Williams. In de race-industrie heeft Engeland nog wel een groot stuk van de taart. Acht van de twaalf Fi-teams houden er domici lie, hebben er hun fabrieken: McLaren (Woking), Lotus Renault (Enstone), Force India (Silversto ne), Lotus Racing (Hingham), Red Bull Racing (Milton Keynes), Mer cedes (Brackley), Virgin (Dinning- ton) en Williams (Grove). Het mekka van de Britse au tosport, Silverstone, was in 1948 het decor van de eerste Grand Prix in de Formule 1. Het voormalige opleidingsvliegveld uit de Tweede Wereldoorlog onderging de laatste jaren een grondige renovatie. Er verrezen nieuwe gebouwen, voor zieningen werden gemoderniseerd en vorig jaar werd al een nieuwe lay-out van het circuit in gebruik genomen. Het nieuwe Silverstone mag contractueel tot 2027 de GP van Engeland huisvesten. Teams uit Engeland, het land van British Racing Green, de donker •«••«•••eseoeessftfi BEACHSOCCER ZATERDAG Negende editie Beachsoccer toernooi Kantje la Vantje. Mannentoernooi met deelname van Beachboom/Sport2000, Pompebled, Biddinghuizen, Umdet ut mot, Souburgse Boys, Fc. Canaria, Echte Bakker Akershoek, Surf-inn, Hou me te- guh!, Hefty/Jonker, Tullepetaoners en Ido's Football Club (IFC). Vrouwentoer nooi met deelname van Brouwershaven, WFB Ouddorp, Nieuwland, MEVO, GSC Dordrecht en Zierikzee. Aanvang wedstrij den: 11.30 uur. Mannenfinale om 17.15 uur. Locatie: Noordzeestrand Brbuwers- dam, nabij Beachclub Perry's te Scharen- dijke. BEACHVOLLEYBAL ZATERDAG EN ZONDAG Eredivisie Beach Volleyball. Ook wed strijden Beach Volleyball Circuit Beach Li fe en eerste, tweede en derde divisie. Aanvang: 9.00 uur. Finale zondag om streeks 17.00 uur. Locatie: Boulevard Evertsen in Vlissingen. BILJARTEN VRIJDAG Driebanden groot. Kees Verbeek drie banden koppeltoernooi. Finale. Locatie: groene kleur die ooit als lands- kleur in de autosport werd ge bruikt, wonnen in de geschiedenis van de Formule maar liefst 33 keer de constructeurstitel. Deze prijs voor het team met de meeste WK-punten ging vanaf 1958 naar Vanwell (1 keer), Cooper (2), BRM (1), Lotus (7), Brabham (2), Tyrrell (1), McLaren (8), Williams (9) en Benetton (1). De laatste échte Engelse construc teurstitel was die van McLaren in 1998. De titel van Brawn GP in 2009 heette weliswaar een Engelse te zijn, maar was eigenlijk een Ja panse want de auto was ontwik keld door Honda dat zich eind 2008 terugtrok uit de Formule 1. Italië (zestien titels voor Ferrari) en Frankrijk (één keer Matra, twee keer Renault) verdeelden tot vori ge jaar de overige constructeursti- tels. In 2010 meldde zich een vier de land: Oostenrijk, met Red Buil Racing en wereldkampioen Sebas tian Vettel en Mark Webber als coureurs. Zondag is het merendeel van de ruim 120.000 toeschouwers (de ra ce is uitverkocht) op Silverstone van Britse komaf. Het was Lewis Hamilton die daar in 2008 zijn land in vervoering bracht met een thuisoverwinning. Diezelfde Ha milton, dit seizoen worstelend met het ene incident na het ande re, reageerde deze week als door een wesp gestoken toen Nigel Man- sell, de Engelse wereldkampioen uit 1992 met Williams, hem een vertrek bij McLaren afraadde om het vertrouwen van McLaren te rug te betalen. Hamilton bitste: „Het interesseert me niet wat hij zegt. Laat hij zijn mening maar voor zich houden." In Engeland hopen ze dat Hamilton zijn erger nis omzet in grootse daden dit weekeinde. En anders moet Jenson Button het maar doen. mmmBammmmmmmam 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 19.00 uur. ZONDAG Driebanden groot. Kees Verbeek drie banden koppeltoernooi. Finale. Locatie: 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 13.00 uur. Driebanden klein. Kees Verbeek drie banden koppeltoernooi. Finale. Locatie: 's Lands Welvaren, Kwadendamme. Aan vang: 13.00 uur. MOTORCROSS ZATERDAG Vijfde Clubwedstrijd. Locatie: Sloehaven- circüit, Vlissingen-Oost. Organisatie: MSV De Uitlaat. Aanvang trainingen 10.00 uur; wedstrijden 12.15 uur. PAARDENSPORT VRIJDAG Zeeland Outdoor. 8.30 uur: paarden L2. 9.00 uur: paarden L1.10.30 uur: paarden M1. 12.00 uur: paarden M2. 15.30 uur: paarden Z1 en pony's Z. 16.00 uur: paar den Z2. Locatie: Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. ZATERDAG Zeeland Outdoor. 11.00 uur: ZZ-licht. door Barry van der Hooft MALDEGEM - Na 41 doelpunten in dertig competitieduels stapte Niek van Sprundel deze zomer van KW Zelzate over naar Maldegem. Gisteravond speelde de spits met zijn nieuwe club de eerste oefen wedstrijd van deze voorbereiding. Tegen AZ (0-6) kon Van Sprundel zijn faam nog niet waarmaken. Toch hoeven ze zich bij de vier- de-nationaler geen zorgen te ma ken, want de Aardenburger heeft bij zijn vorige clubs altijd en overal gescoord. Een AZ achterna gereisde journa list uit Noord-Holland stelt daar om voor de wedstrijd een logische vraag. Waarom speelt zo'n jongen niet bij Hoek? Van Sprundel, die met rugnummer 2 speelt, moet er na afloop om lachen. „Dat had ik misschien wel gewild. De mensen van Hoek hebben half mei ook nog gebeld. Een beetje laat hè? Maldegem vroeg in november al of ik wilde komen praten. Bel in ja nuari of februari maar terug, heb ik toen gezegd. Dat deden ze ook. Dat Hoek in mei nog belde is leuk. Als Zeeuwse spits wil je graag bij de hoogst spelende club voetbal len. Maar ik ben ook een man van mijn woord. Ik heb er dus niet eens meer over nagedacht." Maldegem was een paar jaar gele den nog een trotse club, die op het derde niveau van België speelde. Na een paar magere jaren wist de ploeg afgelopen seizoen weer te promoveren naar het nationale ni veau. Met Van Sprundel hoopt het een garantie voor doelpunten te hebben binnengehaald. Maar heeft Maldegem nu ook een ploeg om mee te draaien in de Vierde Klas se? „Dat kan ik moeilijk inschatten", zegt de aanvaller. „We hadden voor deze wedstrijd zes keer ge traind. Iedere keer trainingen van twee uur, dat is pittig. Vier jon gens zijn er nu nog niet, dus ik weet niet wat voor ploeg er staat als we compleet zijn. We krijgen nu vijf dagen rust en gaan dan 13.00 uur: ZZ-zwaar. 15.00 uur: finale paarden B, L en M. 17.00 uur: Grand Prix. 18.00 uur: Grand Prix Kür op Muziek. Lo catie: Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. ZONDAG Zeeland Outdoor. 11.00 uur: Subli com petitie jonge paarden en Prix St George. Aansluitend Intermediaire 1 en 2 en Kür op Muziek lichte tour. Locatie: Stal de Kroo, aan de Boomdijk te Nieuw- en Sint Joosland. TENNIS VRIJDAG Arkema Open Souburgtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Oost-Souburg. Aan vang: 14.00 uur. Thermphos Open Jeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging MLTC te Middel burg. Aanvang: 14.30 uur. Van Sabben Open Puye. Locatie: tennis vereniging De Puye te 's-Heer Hendriks kinderen. Aanvang: 18.00 uur. Finales Flo4Kids Open Jeugdtoernooi. Locatie: tennisvereniging 's-Heer Abtsker- ke. Aanvang: 16.00 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereni ging De BruTèn te Bruinisse. Aanvang: 17.00 uur. dinsdag op trainingskamp naar de Ardennen. Ik weet inmiddels wel dat Maldegem een mooie club. Dit is een goede keus geweest." Ook omdat Maldegem in een mooie klasse is ingedeeld. Van Sprundel: „De verste uitwedstrijd is een uur rijden. We spelen negen keer in West-Vlaanderen en hoe ven niet naar Wallonië. Dat is wel lekker." Tegen AZ krijgt hij als een zame spits aan het front nauwe lijks een voet aan de grond. In de rust maakt Van Sprundel plaats voor Junior van Acker. De spits uit Cadzand werkt zich een slag in de rondte, maar slaagt er eveneens niet in gevaar in de Alkmaarse ver dediging te stichten. Bij rust staat het 0-5 door doelpun ten van Brett Holman (2x), Erik Falkenburg (2x) en Rajiv van la Parra. Gertjan Verbeek, die met zijn ploeg tot zondag in Cadzand verblijft, haalt na 45 minuten voet ZATERDAG Arkema Open Souburgtoernooi. Loca tie: tennisvereniging Oost-Souburg. Aan vang: 9.00 uur. Thermphos Open Jeugdtoernooi. Loca tie: tennisvereniging MLTC te Middel burg. Aanvang: 9.00 uur. Van Sabben Open Puye. Locatie: tennis vereniging De Puye te 's-Heer Hendriks kinderen. Aanvang: 9.00 uur. Mosseltoernooi. Locatie: tennisvereni ging De BruTèn te Bruinisse. Aanvang: 9.00 uur. ZONDAG Finales Arkema Open Souburgtoer nooi. Locatie: tennisvereniging Oost-Sou burg. Aanvang: 9.00 uur. Finales Thermphos Open Jeugdtoer nooi. Locatie: tennisvereniging MLTC te Middelburg. Aanvang: 9.00 uur. Finales Van Sabben Open Puye. Locatie: tennisvereniging De Puye te 's-Heer Hen drikskinderen. Aanvang: 9.00 uur. Finales Mosseltoernooi. Locatie: tennis vereniging De BruTèn te Bruinisse. Aan vang: 9.00 uur. VOETBAL Vriendschappelijk: Zeeuws elftal-FC ballen zijn hele elftal naar de kant en brengt elf - veelal jeugdige - spe lers binnen de lijnen. Die formatie is duidelijk minder dan die van de eerste helft. Kevin Luckasen zorgt nog voor 0-6, daarna mist de in het nabijgelegen Bassevelde opge groeide Maarten Martens nog een, strafschop. „Het was vooral een avondje ach ter de bal aanlopen", zegt Van Sprundel later. „Eigenlijk weet je dat al van tevoren als je tegen een ploeg als AZ speelt. Ik vind het ook niet erg. Ik wil vooral een goe de voorbereiding hebben en dan in de competitie laten zien wat ik kan." Tegen de verdedigers van AZ heeft hij weinig uit kunnen rich ten. „Ze deden het slim. Iedere keer als de bal in mijn richting kwam kreeg ik al een duwtje in mijn rug. Ik aasde op dat ene kans je, maar heb dat helaas niet gekre gen." Twente. Locatie: sportpark De Veerse Poort van Zeelandia Middelburg. Loket ten open vanaf 12.00 uur. Aanvang wed strijd: 14.30 uur. WIELRENNEN VRIJDAG Ronde van Heinkenszand. Locatie: Dorpsstraat, Heinkenszand. 18.00 uur: S/P-klasse. 18.45 uur: amateurs 40+. 18.46 uur: amateurs B. 20.00 uur: ama teurs A. ZEILEN VRIJDAG Deltaweek. Veronicarace (Roompotsluis- Roompotsluis) nabij Colijnsplaat. Zeewed strijden voor ORC en IRC. Aanvang: 8.00 uur. ZATERDAG Deltaweek. Zaterdagwedstrijden nabij Colijnsplaat. 10.00 uur: start wedstrijden ORC/IRC/First 31.7. 11.00 uur: start wed strijden R&P. ZONDAG Deltaweek. Finalewedstrijden nabij Co lijnsplaat. 10.00 uur: start wedstrijden ORC/IRC/First 31.7. 11.00 uur: start wed strijden R&P. Prijsuitreiking na afloop. m

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63