41 binnenland Hillen wil ingreep opnieuw bezien TO©S 'Daar ligt mijn man, ik wil naar hem toe!' 19 MORGEN 50 op snelweg Fietsreis ZWARTE WOUD KRA5.NL Plotseling stortte gistermiddag een deel van het nieuwe dak van het Enschedese stadion De Grolsch Veste in. Een man kwam om. De ontreddering was groot. Onderzoek kan wedstrijden hinderen vrijdag 8 juli 2011 c^=x^) Ringsteken met sjezen in Veere 10-17 uur Op de Markt, met Stadhuis als achtergrond. Neem uw fototoestel mee! heerenveen - De politie in Fries land heeft: woensdag een dronken bejaarde automobilist van de weg gehaald die met een gangetje van 50 kilometer per uur over de snel weg bij Heerenveen reed. De 77-ja- rige man uit het Drentse Wilhelmi- naoord kreeg een proces-verbaal voor gevaarlijk rijgedrag en nog een voor rijden onder invloed. den haag - Minister van Defensie Hans Hillen wil dat de bezuinigin gen op zijn ministerie opnieuw worden bezien. Dat heeft hij gisteren gezegd in het tv-programma EenVandaag. Hillen vreest dat door de besparin gen de veiligheid in het geding komt en wijst op het gegeven dat tegelijkertijd wel meer geld wordt uitgetrokken voor de zorg. Hij vraagt zich af of die balans scheef raakt. „De zorg is de rest eruit aan het drukken", analyseerde de CDA-bewindsman. „In dit kabinet moeten we 18 mil jard euro bezuinigen, terwijl er in dezelfde periode 15 miljard euro in de zorg bij komt", brengt Hillen in herinnering. „Natuurlijk is goede zorg belang rijk. Maar als wij morgen de veilig heid in de waagschaal stellen om dat wij vandaag alleen maar goede zorg willen, moeten wij die afweging nog een keertje extra ma ken." Minister Hillen stelde dat er bin nen Defensie veel weerstand is te gen de bezuinigingen. „Het doet heel veel au." Een woordvoerder van het departement stelde na de tv-uitzending dat de minister wel de 'bezuinigingen waar hij voor heeft getekend loyaal zal uitvoe ren'. D66-Kamerlid Wassila Hachchi vindt dat de minister niet moet zeuren. „Omdat dit kabinet, inclusief de minister, weigert echte hervormin gen in de zorg door te voeren om de zorgkosten te beheersen en de zorg betaalbaar te houden, wordt op andere posten zoals onderwijs en defensie hard en visieloos bezui nigd", aldus de parlementariër. „Dat is een bewuste keuze. Minis ter Hillen moet staan voor die keu ze en niet steeds als een veronge lijkt jongetje zeurend in de hoek gaan staan. Daarmee vergroot hij de onrust bij Defensie alleen maar." Tegen de vakbonden zei minister Hillen eerder deze week: „Ik maak me grote zorgen over de ongerust heid en het cynisme onder het de fensiepersoneel. De huidige onze kerheid trekt een zware wissel." 7-daagse fiets/-busreis Duitsland Op basis van 6 x ontbijt en diner Vertrek: 30 juli en 13 augustus beide data met 100% vertrekgarantie. populaire reis! Ontdek op sportieve wijze het natuurgebied Taubergiesen, de glasblazerij van Wolfach en het wijngebied rond de Kaiserstuhl. optioneel een dagje naar de Franse Elzas. inclusief Comfort Class busreis, verblijf, ontbijt, diner, Gazelle huurfiets en NL-sprekende reisleiding. Zie www.kras.nl/21604 waarom zou je meer betalen PAUL KUSTERS STADIONDRAMA De paniek is groot nadat het dak van De Grolsch Veste is ingestort. Hulp wordt snel geboden. „Je moet er niet aan denken dat dit was ge beurd in een vol stadion." door Hennie Talens Erik Koster, roostermaker bij de in het stadion geves tigde sporttak van het ROC iWente, heeft eerst niet in de gaten wat er gebeurt. „Rond kwart voor twaalf zat ik achter m'n bureau. Het leek alsof er opeens een harde windvlaag on der ons gebouw doorging. Ik hoor de een raar geluid. Het leek of er gens iets viel. Het gebouw trilde. Wat er precies was, hoorde ik tien minuten later. Toen belde onze lei dinggevende en meldde dat het dak van het stadion was ingestort. Even later ging het ontruimings alarm en moesten we naar bui ten." Door nieuwsgierigheid gedreven gaat Erik het stadion binnen. „Ik stond vlak onder vak R Toen zag ik dat het dak van de nieuwbouw over de tribune hing. Ik hoorde mensen schreeuwen. Zag bouw vakkers rennen. Het was een en al paniek. Het leek alsof niemand wist wat hij moest doen. Ondertus sen kwam hulpverlening op gang en werden we weggestuurd." Rond kwart voor een lijkt het wel alsof ambulances, politieauto's en ENSCHEDE - Een technisch onder zoek zoals in Enschede vergt door gaans weken. De ingestorte con structie mag gedurende het onder zoek niet worden opgeruimd. FC Twente moet daardoor mogelijk uitwijken naar een ander stadion voor het spelen van Champions Leaguewedstrijden en misschien ook voor de eerste competitiewed strijden. De club zal grote finan ciële schade lijden door het niet kunnen gebruiken van De Grolsch Veste. De bouwers aan de uitbrei ding leken op schema te liggen. De bouwcombinatie Te Pas/Trebbe/ Dura Vermeer plande het zo, dat de uitgebreide tweede ring aan de stadszijde gereed zou zijn als FC Twente op 26 juli of 2 augustus de eerste thuiswedstrijd voor de Champions League zou spelen. brandweerwagens met loeiende si renes van alle kanten komen aan rijden. De meeste wagens houden halt aan de kant van de waterzuive ring. Daar valt te weinig te doen, waarna een stuk of vijf wagens met veel geraas over een inder haast aangelegde platform het kunstgrasveld oprijden. Daar staat ook de traumahelikopter al pontifi caal op het gras. Vlak daarvoor is het perron van station Drienerlo, dat stampvol nieuwsgierigen stond, ontruimd. Ook de honderden werknemers van callcenter Cendris moeten het gebouw, dat direct naast de getrof fen nieuwbouw staat, verlaten. Uit andere panden rond het sta dion komen werknemers met vei ligheidshesjes in de hand aangelo pen. Onder anderen bedrijfhulp- verleners van het nabijgelegen Es- sent bieden hun hulp aan. Het ge bied dat voor publiek is afgesloten, wordt steeds groter gemaakt. De stoptreinen stoppen niet meer op Drienerlo maar rijden lang zaam door naar het centraal sta tion in Enschede. Aan de achterkant van het sta dion, waar de kantoren zijn, duikt ogenschijnlijk uit het niets een man op, met ontbloot bovenlijf, in korte broek en met stevige werk schoenen aan. Hij heeft een flinke wond aan z'n knie. Een van de bouwvakkers, dat is duidelijk. Hij telefoneert. „Hij is een ooggetui ge", zegt een politiewoordvoerder. „Ik vraag om piëteit. Breng hem niet in beeld." De man wordt tus sen bedrijfshulpverleners naar bin nen geleid. Waar hij zo maar op eens vandaan kwam, is onduide lijk. Dan komt er een jonge vrouw aan. Ze is door de afzetting gelaten. „Mijn man ligt daar", zegt ze. „Ik wil er naar toe." Ze wordt door een agent meegenomen. De ge meente zal een noodnummer voor ongeruste familieleden instel len, zo wordt gemeld. Een lijkwa gen van uitvaartverzorger Vrede hof draait het voetbalveld op. Even later komt hij terug. Hij kan vanaf het veld niet bij het dodelijk slacht offer komen en moet naar de ande re kant van het stadion. De hulpactie loopt op zijn einde. „De slachtoffers zijn er uit", zegt een brandweerman. Ambulances met vijf, zes hulpverleners en aan- hangwagentjes met hulpappara- tuur verlaten het stadionterrein. Een jonge Twentefan langs de af zetting vertelt: „Je moet er niet aan denken dat dit gebeurd was in een vol stadion. Het is heel treurig wat de mensen nu is overkomen natuurlijk. Maar dan waren er veel meer mensen gewond geraakt en waren er meer doden gevallen." Ondertussen loopt de bouwvak ker die het ongeluk heeft zien ge beuren, begeleid door hulpverle ners, verderop. Hij heeft z'n werk- shirtje aangetrokken en belt nog steeds. Rookt een shaggie. Aan z'n gezicht en hele houding is af te le zen dat hij iets vreselijks heeft mee gemaakt. Hij kijkt alsof hij het nog niet kan geloven. zie onze website:binnenland Vergelijk de situatie voor en na het instorten van het dak

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 4