Luchtwachttoren aan 221 zeeland Vakantieplannen? Niet-gesprongen Basisschool Eede BSBBEQHI explosieven eind van het jaar |j|JJJiÉi^3 nog niet geruimd in dorpscentrum Maquettes vestingen bouwen in museum The Doors komen tot leven in De Sporthal Aardenburg zingt en swingt tijdens zaterdagbraderie Bloemenplantendagen tuin In Goede Aarde Grote boekenbeurs en historische schepen Grenstoertocht almanak Zelfde shirt Piet Vogelaar als je 'm nodig hebt! vrijdag 8 juli 2011 Z iffnrorwn11 mïi w iiMwriiirTrrwigwiwTwraTiMiT Maak dan gebruik van de vakantieservice! U kunt uw krant bijvoorbeeld bij iemand anders laten bezorgen. Wij ontvangen uw aanvraag graag uiterlijk 2 weken voor uw vakantie. Kijk voor alle mogelijkheden op www.pzc.nl/vakantieservice Heeft u geen toegang tot internet, neem dan contact op met de afdeling Lezersservice. Ronald de Croock voor de toren. Het betonnen bouwsel links van de toren is de bovenkant van de atoomschuilkelder. AutoVermeulen Goes Autohuis Terneuzen Kia Melse Vlissingen 006 ONS DAT MAAR 1JZENDIJKE In museum Het Bolwerk in IJzen- dijke kunnen liefhebbers zaterdag van 13.00 tot 14.30 uur maquettes bouwen van vestingsteden. IJzen- dijke is eerj vestingstadje. Het mu seum heeft daar afbeeldingen van en van vele andere vestingsteden. Aanmelden: museuminfo@zeeland- net.nl of 0117-301200. Kosten 5,50 euro, bouwmaterialen aanwezig. CADZAND The Doors komen aanstaande zater dag vanaf 22.00 uur weer tot leven in De Sporthal aan de Noorddijk in Cadzand. D'n Doars treden dan op, dé The Doors-tributeband van Ne derland. Hits als LA Woman en Ri ders On The Storm zullen door De Sporthal schallen. De zaal is open om 21.00 uur. Entree: vijf euro. BIERVLIET^ DORPSRAAD 'Ook bescheiden militaire geschiedenis moet je niet laten door René Hoonhorst Basisscholieren die de luchrwachttoren in Ee de opklimmen, om zich voor te stellen hoe luchtwachters een hal ve eeuw geleden het luchtruim af speurden naar vijandelijke vliegtui gen... Ronald de Croock, gemeenteraads lid in Sluis en bestuurslid van Dorpsraad Eede, droomde er jaren geleden al van. Maar anno 2011 is hij er van overtuigd dat zijn droom geen bedrog blijft, maar in vervulling gaat. De Stichting Mili tair Erfgoed vindt het goed dat de Dorpsraad Eede de luchtwachtto ren 'adopteert' en opknapt om het voor educatieve, recreatieve en toe ristische doelen toegankelijk te ma ken. De luchtwachttorens schoten be gin jaren vijftig de grond uit, om dat de Navo-landen bang waren dat de Russen onverwachts West-Europa binnen zouden val len. Er was al wel radar, maar als vliegtuigen laag vlogen, werden ze niet gesignaleerd. Vrijwillige lucht wachters van de BB (bescherming burgerbevolking) tuurden daarom naar boven om zo snel mogelijk alarm te kunnen slaan als er een AARDENBURG - Aardenburgse on dernemers pakken zaterdag de he le dag uit met een braderie en rom melmarkt met 's middags tal van optredens onder het motto 'Aar denburg zingt en swingt'. De (rommel)markt begint al om 7 uur, gevolgd door de braderie om 9 uur. Ondernemers presenteren zich back to basics, zoals enkele ja ren geleden. De optredens zijn vanaf t2 uur, door dansgroep Pe- trella, Zumbadansers en kick- bockers. De braderie en (rom- mel)markt eindigen om 17 uur, ge volgd door drive-in-show Eldora do met dj Erwin Wieme op de Markt met Hollandse meezinglie- den van 17.30 tot circa 20 uur. Tuinliefhebbers kunnen vandaag en in het weekeinde hun hart opha len in de tuin van Frans en Fanny Geijsels, kwekerij In Goede Aarde aan de Kapitalendam 7 bij Bier vliet. Kookwinkel Bianca Bonte ver zorgt zondag culinaire hapjes. Ope ningstijden: vandaag van 10.00 uur tot zonsondergang, zaterdag en zondag van 10.00 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. LILLO Fort Lillo in het Antwerps havenge bied verandert zondag in Boeken- dorp en Waterdorp. In het gespaar de Scheldedorpje is een grote twee- handsboekenbeurs en vanuit het haventje kan men meevaren op oude zeilschepen. Er zijn info- stands over varend erfgoed. Lillo is vanaf Doel per pont bereikbaar. AXEL - Toerclub Axel houdt mor gen, zaterdag, de grenstoertocht. De afstanden zijn 60 en 125 kilo meter. Ook is er een sterrit. Ver trekpunt is café Cambrinus aan de Markt 12 in Axel. Starttijd voor de 60 en 125 kilometer: tussen 8.00 en 12.00 uur. Voor de sterrit is in schrijving mogelijk tot 14.00 uur. Tip? redactie@pzc.nl Die inwoner van Scharendijke achter volgde een overvaller. Dankzij zijn goede conditie kon hij at rennend 112 bellen en een signalement van de da dergeven. De achtervolging eindig de in de struiken bij het strand. Daar had de verdachte zich klemgelo pen. De dappere inwoner was dicht bij. Nog even en hij zou de dader grijpen. Tot zijn stomme verbazing voelde hij iets zwaars op zijn rug. Hij werd tegen de grond gesmeten en dooreen agent gekneveld. Tja, het was een goed signalement. Alleen had ik hetzelfde shirt aan als de overvaller, verklaarde hij later toen de verdachten Waren afgevoerd en de rust was weergekeerd. De betrokken agent maakte uitge breid excuus. BRESKENS - De Explosievenoprui mingsdienst Defensie heeft giste ren nog niet alle niet-gesprongen explosieven, die aan de Golepol- dersedijk in Breskens zijn gevon den, kunnen ruimen. Er bleken meer explosieven te liggen dan eer der gedacht. De explosieven die aan de noordkant van de dijk zijn gevonden, zijn gisteren verzameld en op de springlocatie bij Nieuw- vliet toe ontploffing gebracht. De explosieven aan de zuidkant van de dijk worden vandaag verzamel den overgebracht naar de opslag bunker. Ze worden op een nader te bepalen moment volgende week onschadelijk gemaakt. EEDE - De leerlingen Jason en Esmee, die gisteren afscheid na men van de Sint lozefschool, mo gen eind dit jaar de nieuwe basis school in het dorpshart van Eede officieel openen. Rond r december moet de basis school van voormalig restaurant L'Herberie verhuizen naar de oude locatie bij De Hof van Eede. Het schoolgebouw staat er nog net zo bij als na het blussen van de brand eind vorig jaar, maar herstel van het schoolgebouw moet na de va kantie binnen vier maanden kun nen gebeuren. Dat zei directeur Ria Langeraert bij het afscheid van de oudste leerlingen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 46