(eer volgens plan sport! 31 204] Net Barack Obama 'Geen bollenbroek' Johnny Hoogerland wordt derde Zeeuwse drager van bolletjestrui vrijdag 8 juli 2011 EffiSSSflBBBSKBSSSBBBBBSSHHSH 'Lieuwe (Westra) mag me alles vragen wat hij wil. Ik zal alles voor hem doen.' Johnny Hoogerland, drager van bolletjestrui Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Tour de France. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. ^HOOGERLAND S „Ik denk dat de meeste wielerlief- hebbers me al kenden. Maar na gis teren weet ik bijna zeker dat ze al lemaal weten wie ik ben. Het vero veren van zo'n bolletjestrui heeft een enorme impact. Het begon al meteen na de finish. Daar werd ik opgewacht door een paar kleerkas ten die me in de richting van het podium dirigeerden. Het leek wel alsof ze met Barack Obama te ma ken hadden. Wat een heisa alle maal. Maar wel leuk trouwens, ook al word je helemaal geleefd." De dopingcontrole was in een mum van tijd gepiept. Daarvoor heb ik minstens twintig journalis ten te woord gestaan. Voor het eerst deze Tour had ik het daar echt druk mee. Naast Nederlands spreek ik alleen Engels, dus voor een aantal van die jongens was het lastig communiceren. En daarna kom je op dat podium. Een groots moment. Niet alleen het aantrek ken van die trui en het kussen van de rondemissen, maar ook dat Ber nard Hinault je een hand geeft. Ik heb geloof ik ook de burgemeester van Lisieux een hand gegeven. En natuurlijk nog meer notabelen van wie ik totaal geen idee had wie het waren. Maar afijn, dat hoort erbij." „M'n vader stond te glimmen van trots. Ik hoefde geen enkele moei te doen om hem er in het publiek tussenuit te pikken. Mooi toch? Hij was 's nachts vertrokken om te komen kijken. Hij had een voorge voel dat het in de zesde etappe zou gebeuren. Gelukkig klopte dat voorgevoel." „Cadel Evans is z'n bolletjestrui nu kwijt. Ik denk niet dat hij er een seconde van wakker ligt. Hij heeft immers een hoger doel. Ik zelf ben er dolgelukkig mee. De eerste Zeeuw sinds Maarten Du- crot die 'm draagt. Best iets om trots op te zijn, vind ik. Hij zit ook best lekker. Ermee slapen, net als vroeger toen je bijvoorbeeld dolbij was met je nieuwe voetbalschoe nen, doe ik niet. Dan zullen ze me ongetwijfeld vragen of ik wel hele maal lekker ben." „Aan speechen en andere flauwe kul bij het eten heb ik niet gedaan. We genieten er met z'n allen op bescheiden wijze van. Het was trouwens dik na negenen voordat we eindelijk konden eten. De ver plaatsing van de finish in Lisieux naar het hotel in Mulsanne was ruim 165 kilometer. Na zo'n zware dag gaat dat niet in je kouwe kle ren zitten. Maar goed, na zo'n mooie etappe kan dat er allemaal wel bij. Natuurlijk heb ik Lieuwe (Westra) uitgebreid bedankt voor zijn inspanningen. Zonder hem had ik die bolletjestrui nooit vero verd." mmmms&m door Rudy Boogert MIDDELBURG - Johnny Hoogerland is de derde Zeeuwse renner die de bolletjestrui veroverd in de Tour de France. In de jaren tachtig wa ren Jan Raas (geboren in Heinkens- zand) en Maarten Ducrot (gebo ren in Vlissingen) de 28-jarige wiel renner uit Yerseke voorgegaan. Sinds de jaren dertig wordt er in de Tour een klassement bijgehou den voor de beste klimmer. Sinds 1975 wordt die eer echter pas be loond met een bolletjestrui. Joop Zoetemelk was in dat jaar de eer ste drager. Johnny Hoogerland werd gisteren de twaalfde Neder lander en de derde Zeeuw die het tricot mocht aantrekken. Jan Raas was in 1982 de eerste Zeeuwse drager. De antiklimmer Raas had zich in de proloog in Ba zel voorgenomen als een bezetene het enige heuveltje in het parkoers op te rijden. Na de gele en de groe ne trui wilde hij ook wel 's de bol letjestrui om zijn schouders heb ben. En dat lukte. In het klasse ment was hij niet bij de eerste vijf tig te vinden, maar het heuveltje had hij als snelste verorberd. Drie jaar later was Maarten Ducrot de tweede Zeeuwse renner in het bergshirt. Bij zijn Tour-debuut ging de 27-jarige neo-prof meteen door Edward Swier LISIEUX - Johnny Hoogerland zal vandaag niet in een bolletjesbroek starten, noch zal hij speciale sok ken dragen. Een helm met bollen- print is wel voorhanden. Tegen woordig hebben de meeste ploe gen al een compleet ontwerp klaar liggen, proberen ze een trui zoveel mogelijk publicitair uit te melken. „Maar aan al die andere onzin gaan wij niet meedoen. We gaan ons onderscheiden door het niet te doen", aldus ploegleider Michel Cornelisse van Vacansoleil-DCM. De ploegleider had Hoogerland gis termiddag overigens moeten hel pen toen het wat al te hard begon te regenen. „Johnny was sowieso de enige van de vijf in de kopgroep die zonder regenjack reed. Dat is typisch iets voor hem. Toen hij het echt te koud kreeg, heb ik hem moeten helpen met het aantrekken. Hij kon zijn vingers amper nog bewe gen." Tweets over Johnny in de eerste etappe op avontuur. Na een solo van 207 kilometer werd hij twintig kilometer voor de streep ingerekend door het pelo ton. Onderweg had hij echter wel voldoende punten verzameld om de rode sprinttrui én de bolletjes trui als beloning te krijgen. Voor de huldiging moesten de bobo's wel even wachten, want Ducrot kwam dik vijf minuten na het pe loton binnen. Moe, maar voldaan. Hoogerland werd gisteren de der de Zeeuwse eigenaar van de bolle tjestrui. Daarmee was hij de opvol ger van Karsten Kroon, die in 2005 de laatste Nederlandse bergkoning was. Het veroveren van de bolletjestrui door Johnny Hoogerland leverde een bombardement aan twitterbe- richten op. Een kleine greep. Nomen est omen: Hoogerland was vandaag de beste klimmer. d>schwalbekoenig Door drukte in Den Haag prachtige prestatie van Johnny Hoogerland en Lieuwe Westra gemist. Na jaren in #tdfweer echte Ned bergkoning... @atsmajoop ja super hè! 3 jaar geleden reed Hoo gerland zijn laatste amateurwedstrijd in Kwadendamme (mijn woonplaats). Dus heel speciaal. @annevdswaluw Wie zoet is krijgt Johnny, wie stout is de Roux. @>MarkRijk Gert Jacobs' uitspraak vd dag: John nie Hoogerland is de 'King of the mountain'. Niet slecht voor een ren ner uit het ultravlakke zeeland. @>FBrouwer76 Best hoor die strategie van de Rabo bank in de Tour de France, maar voor lopig beleven we toch meer plezier aan Vacansoleil. @rene_schrier Bummer, account Johnny Hoogerland heeft een slotje @avancampen In de regen 'danst' Johnny Hoogerland naar de top van Cote de Saint Michel de Montjoie. Hij legde er de basis voor het veroveren van de bolletjestrui. foto Christophe Ena/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 31