21 zeeland OV-Chipkaart streeft De OV-chipkaart Veiligheidsregio vergeel grensstreek Profielfoto vrijdag De krant 6 weken voor 18 euro! Het is over en uit met de strippenkaart, die in 1980 werd inge voerd als belangrijk vervoerbewijs in het openbaar vervoer. De strippenkaart is nu verdrongen door de OV-chipkaart. vrijdag 8 juli 2011 door Ondine van der Vleuten Ik heb een foto van mijn in nerlijk. Tenminste, een deel daarvan: mijn rechterschou der. Iets daarin is verkalkt, omdat ik veel te hard heb zitten tikken. Wat mij betreft is daarmee bewezen dat rsi niet tussen de oren zit; het zit in mijn schouder gewricht Ik had min of meer verwacht dat ik de röntgenfoto feestelijk ver pakt mee zou krijgen, maar dat was niet zo. „We hebben hem al leen digitaal", zei de assistente verontschuldigend, toen ik vroeg of ik mijn schouder mee naar huis kon nemen. „Maar u kunt hem wel bestellen." Voor nog geen tientje kon ik m'n schouder mee naar huis krijgen. „Gaat u hem inlijsten?", vroeg de vrouw voor de grap. Leuk idee, maar daarvoor wilde ik de foto niet. „Voor Facebook misschien", antwoordde ik. De vrouw zei niets terug, maar ik zag het haar denken: anderen zo'n blik in je innerlijk gunnen? Waar om? Mensen hoeven niet alles van je te weten. En gelijk had ze, natuurlijk. Toen social media nog nieuw waren, werd er veel ge schreven over het verschijnsel dat mensen hun hele hebben en hou wen op internet gooien. Exhibitio nistisch, zeiden sommigen. Zelf ingenomen, zeiden anderen, om te denken dat het anderen ook maar iets interesseert wat jij doet Onverstandig, om jezelf zo bloot te geven. Maar doen ze dat wel? Ik denk dat de meeste mensen slim genoeg zijn om anderen al leen te laten zien wat ze willen la ten zien. Fragmenten van hun le ven: de mooiste stukjes. Een zorg vuldige selectie van kunstige, ver hullende profielfoto's, pakkende oneliners, smakelijke soundbites, hints naar de goede smaak van de schrijver en zijn interessante so ciale leven. Net als een eerste af spraakje, waarbij iemand zich van zijn beste kant laat zien. Een flirt Met alle followers tege lijk, dan. Dat röntgenplaatje van m'n schou der moet ik nog steeds op Face book zetten. Fantastische profiel foto. Of zou die van dat gat in m'n kies leuker zijn? Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON pzc Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 914330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162,4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145,4530 AC Temeuzen T. 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Businéss/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestern-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken'van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de.betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.ni Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal (na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 OV-CHIPKAART door Edith Ramakers „Vanochtend had ik nog een heel boze meneer in de bus die zei naar Brussel te gaan om ons allemaal aan te klagen. Die weigerde echt met iets anders dan de strippen kaart te betalen. Maar het kan niet meer. Hij zei ook nog dat hij de zaak zeker zou winnen en dat wij, alle buschauffeurs, zonder werk zouden komen." De buschauffeur van lijn 56 met vertrekpunt Vlissingen kan er om lachen. Die meneer is een uitzon dering. De strippenkaart is al lang uit de tijd bij de vaste gebruikers van het openbaar vervoer. „Maar gisteren waren er toch ineens nog zo'n tien buspassagiers die met de strippenkaart betaalden", zei hij. „Die wilden denk ik hun strippen kaart leegmaken." Gelukkig kan er ook in de bus nog met gewone euro's betaald wor den. Dat doen dan ook vier Bel gische toeristen, die naar de Mid delburgse markt willen. „Bij ons in België heb je het prodata sys teem. Dat is volgens mij net zoiets als de OV-Chipkaart. Jammer dat die twee systemen niet op elkaar zijn afgestemd. Heel Europa zou uniform moeten zijn. Maar zolang dat niet goed is geregeld moet er wel met euro's betaald mogen wor den." Ook bij het veer Vlissingen-Breskens kan er sinds gisteren met de OV-Chip- kaart betaald worden. En ook met harde munten voor het reizen met de trein, vinden de Belgische passagiers. In het Vlis- singse station kunnen tickets ge kocht worden met 'gewoon geld' in de stationswinkel, die gelukkig lang open is: van 's ochtends vroeg half 7 tot 9 uur 's avonds. En je kunt vreemd genoeg alleen maar munten -géén biljetten- in de auto maten gooien voor een treinkaart je. De OV-chipkaart is het uitverko ren betaalmiddel geworden waar voor de laatste tijd veel reclame ge maakt is. Maar de toerist die voor de eerste keer een OV-chipkaart wil aanschaffen, voelt zich onwen nig. Hij is blij dat hij ongevraagd hulp krijgt van een vaste treinreizi ger. „Lukt het", vraagt hij. „Volg de instructies en druk op 'ik wil een OV-Chipkaart kopen'. Het lijkt lo gisch, maar die toerist zegt liever 'tegen een mens van vlees en bloed te praten. Noem het maar 'apparatenvrees'. Even later valt dan toch de gloednieuwe OV-chip- kaart in de gleuf voor 7,50 euro, be- verschillende kaarten de persoonlijke de anonieme de wegwerpchipkaart (voor eenmalig gebruik) aanschaf - online via ov-chipkaart.nl - schriftelijk aanvragen (formulier af te halen bij OV-bedrijf) - bij verkoop- en oplaadautomaten op stations - - bij OV-bedrijf - bij tabaks- en gemakszaken -bij supermarkten - bij verkoopautomaten op stations - bij buschauffeur - bij veerboot Vanaf gisteren is de strippenkaart geen geldig betaalmiddel meer voor het openbaar vervoer (OV). Nu is de OV-chipkaart ook in Zeeland hét betaalmiddel voor bus, trein en veerboot. waar opladen? wat opladen? -automatisch -via internet - bij automaat of loket - bij klantenservice van sommige ÖV-bedrijven - bestellen via internet dan opladen bij ophaalpunt - bij automaat of loket - bij klantenservice van sommige ÓV-bedrijven - saldo (bedrag in euro's) - persoonsgebonden misproducten, zoals abonnementen - niet persoonsgebonden misproducten - saldo (bedrag in euro's) - niet persoonsgebonden misproducten - saldo (bedrag in euro's) - niet persoonsgebonden misproducten 3SS32Sz£225£S5S£ door Marcel Modde MIDDELBURG - De burgemeesters Jan-Frans Mulder van Hulst en Jan Lonink van Terneuzen hebben kri tiek op het nieuwe beleidsplan van de Veiligheidsregio Zeeland (VRZ). Ondanks herhaaldelijk aandringen van de grensgemeenten is in het overzicht van taken en aandachts punten voorbij gegaan aan risico's die de industrie rond Antwerpen en de kerncentrale in Doel vor men voor Zeeland. Mulder stemde daarom gisteren in het algemeen bestuur tegen het plan van aanpak voor de komende vier jaar. Lonink had begrip voor die stellige stelling- name van zijn collega. Wat hem betreft moet Zeeland niet alleen ook over de landsgrens kijken, maar tevens voorbereid zijn op problemen op de aangrenzende Brabantse bedrijventerreinen, zo als de Moerdijk. Het beleidsplan is sowieso een beetje te algemeen, al dus Lonink. „Dit plan zou bijna voor iedere regio kunnen gelden. Er worden nauwelijks echte priori teiten gesteld. Niet op industrie, noch nucleair of watergerelateerd. Dat zou wel moeten in een risi co-gebied als Zeeland. De criticasters namen genoegen met de toezegging dat de komen de maanden alsnog de risico's in aangrenzende regio's worden geïn ventariseerd en meegewogen in het Zeeuwse veiligheidsbeleid. Als dat er is, stemt ook Hulst in met het beleidsplan beloofde Mulder.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2