EIZIE R SIJIU 'Pornozaak is te oud voor een celstraf zeeland 127 'Een heel milde eis' 'Meer voorwaardelijk' 'Gevangenis op z'n plaats' vrijdag 8 juli 2011 Dymphina Kappetein Gerard Willemse Dymphina Kappetein „Ik vind het een heel milde eis, gezien de om- (29), uit Westkapelle; vang van het aantal films en foto's dat hij in be- huismoeder. zit had. Er wordt wel gekeken naar zijn persoon lijke situatie, maar ik heb zoiets: als je dit soort dingen doet, weet je waar je mee bezig bent en dan moet je ook de gevolgen dragen op het mo ment dat je wordt gepakt. Een jaar onvoorwaar delijke gevangenisstraf of in ieder geval een deel daarvan, had ik toch wel op z'n plaats gevonden. Ook al heeft het drie jaar geduurd voordat deze zaak voor de rechtbank kwam. Als hij direct na die politie-inval zelf had besloten in therapie te gaan, had ik deze eis van de officier van justitie nog wel een beetje kunnen begrijpen." „Dat hij zegt dat zijn gezin kapot gaat als hij. naar de gevangenis wordt gestuurd en dat zijn eigen kinderen daar dan de dupe van zullen wor den, vind ik ook geen argument. Hij heeft van tevoren geweten waar hij aan begon. Juist omdat hij zelf kinderen heeft, had hij dit niet moeten doen." Gerard Willemse (63) „Dat hij dit delict heeft gepleegd, is overduide- uit Noordwelle; lijk en dat moet bestraft worden. Wat in mijn MKB-adviseur. ogen in zijn voordeel speelt, is dat hij de beel den niet heeft doorgestuurd, maar dat het puur voor eigen gebruik is geweest." „Maar ik vind toch dat de eis van de officier van justitie wel wat pittiger had gemogen. Ik zou zelf dat halfjaar voorwaardelijke gevangenisstraf verruimen tot een jaar. Dat de zaak nu pas ter zitting wordt gebracht, moet naar mijn idee wel degelijk meespelen. Maar het gaat er om het gevaar van recidive terug te brengen tot nihil. Wanneer hij weet dat alsnog een jaar gevangenisstraf boven z'n hoofd hangt, is dat een extra stok achter de deur. Daarom vind ik het opleggen van een verplichte therapie ook heel goed." „Dat hij niet direct naar de gevangenis wordt gestuurd, kan ik met de he le geschiedenis rond deze zaak nog wel begrijpen. Zeker wanneer je daar mee ook in aanmerking neemt dat dan ook de andere gezinsleden extra beschadigd worden door deze hele kwestie. Timothy Klap (31) uit Vlissingen; politie agent. RECHTBANK Eis werkstraf tegen Middelburger Timothy Klap „Ik vond dat de rechter de verdachte in het be gin goed confronteerde met zijn daden. Op dat moment moest hij nog eens goed nadenken over wat hij heeft gedaan. Dat had ik in eerste in stantie niet verwacht, dat het zo zou gaan. De rechter gaf hem gelijk flink op z'n kop en je kon aan de man ook wel merken dat hij dat verve lend vond. Ik vond dat wel goed. Ook de manier waarop de rechter hem confronteerde met het feit waarom hij tot nu toe niet in therapie was ge gaan. Ik vind ook na drie jaar een gevangenisstraf nog op z'n plaats. In de richtlijn staat voor dit soort zaken een jaar. Dat hij en zijn gezin zo lang in onzekerheid hebben gezeten, moet je wel meewegen. Dus alles bij elkaar zou ik gaan voor de eis van een halfjaar onvoorwaardelijke ge vangenisstraf Er moet ook iets gedaan worden naar de maatschappij toe. En dat halfjaar kunnen bovendien voor hem en zijn gezin een rust periode zijn. Wat me verder opviel is dat zijn advocaat hem heel netjes verdedigde, ondanks de korte voorbereidingstijd die hij heeft gehad." door Emile Calon middelburg - Op het moment dat de politie bij een Middelburger aanbelde was hij bezig met het downloaden van kinderporno. Toen hij de deur opende en zag wie er op die stoep stond, rende hij naar boven om zijn computer af te sluiten. Een agent volgde hem echter naar boven en zag nog net een zeer bedenkelijke afbeel ding op het computerscherm. Die Middelburger (40) stond gis terochtend terecht voor het bezit en verspreiden van kinderporno. Zeven jaar lang had hij foto's en films verzameld. Volgens recht bankvoorzitter J. Hopmans stond zijn computer alle momenten van de dag te draaien. Zelf zei de man dat hij maar een keer per week keek en dat hij dat alleen deed om zichzelf te kunnen bevredigen. De politie kwam de Middelburger op het spoor na een tip uit Oosten rijk. Op 4 december 2008 belde de politie bij hem aan. Volgens offi cier van justitie W. Suijkerbuijk duurde het vervolgens veel te lang om hem voor de rechter te krij gen. Hij vertelde dat, ondanks alle recente richtlijnen, deze zaak geen hoge prioriteit had gekregen. Ook duurde het meer dan een jaar voor gespecialiseerde agenten alle n.861 foto's en films op zijn computers hadden bekeken. Hopmans vond het zeer opmerke lijk dat de man, nadat hij was be trapt, niet zelf het initiatief had ge nomen om in therapie te gaan. De man wilde dat wel doen, zo zei hij, 'maar door omstandigheden was het er niet van gekomen'. Hij zei dat hij prioriteit had gegeven aan zijn gezin. Hopmans wierp hem voor de voeten dat dat wel erg veel op een sociaal wenselijk antwoord leek. „Als u direct in the rapie was gegaan, dan had u nu een goed verhaal gehad." Volgens Hopmans betrof het kin derporno van de walgelijkste soort en werden er onder andere meis jes van acht en negen misbruikt. Suijkerbuijk stelde ook dat de man, door dat verzamelen, mee werkt aan het misbruik van kinde ren wereldwijd. De man, ge trouwd en vader van twee jonge kinderen, zei dat het verzamelen van kinderporno een obsessie was geworden. Suijkerbuijk hield de man voor dat hij feitelijk thuis hoort in de gevan genis. Omdat hij nog geen straf blad heeft en ook omdat hij zo lang op zijn proces heeft moeten wachten, eiste hij een werkstraf van 240 uur, een voorwaardelijke celstraf van zes maanden en moet hij in therapie. Verder vindt de of ficier dat de man drieduizend euro over moet maken naar de rekening van Defence for Childeren. Raadsman E. Smit wees de recht bank erop dat de Middelburgse man, na de politie-inval, gewoon niet wist wat hij moest doen. „Hij heeft zijn kop in het zand gesto ken." Als voorbeeld haalde hij aan dat de man pas ruim een week ge leden daadwerkelijk rechtshulp zocht. Volgens de advocaat heeft zijn cliënt vreselijke spijt van zijn daden en is hij zeker bereid om in therapie te gaan. Uitspraak 21 juni. De zaak Middelburger (40) staat terecht voor het in bezit hebben en ver spreiden van kinderporno. Zeven jaar lang verzamelde hij fo to's en films. De politie kwam de man in 2008 op het spoor na een tip van de po litie in Oostenrijk. De politie had meer dan een jaar nodig om alle 11.861 foto's en films op de computer van de Mid delburger te bekijken. Volgens rechtbankvoorzitter J. Hop mans verzamelde de man kinder porno van de 'walgelijkste soort'. Justitie eist een werkstraf van 240 uur, een voorwaardelijke celstraf van zes maanden en verplichte the rapie. Ook moet de verdachte drie duizend euro overmaken op de re kening van Defence voor Children. De uitspraak is op 21 juni Officier van justitie W. Suijkerbuijk, de rechters C. van Boven, J. Hopmans en M. Batenburg en griffier M. de Jonge (vlnr) foto Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 27