Poft Stadiondrama schokt FC Twente Doek valt voor Britse krant na afluisteraffaire m PZC 30 en 31 20 gewonden Twente gelast trainingskamp in Zeeland af f Duiker tijd vermist bij Wemeldinge SS Buiig, 21° 2011 - PROVINCIA Hoogerland koerst voor een keer volgens plan VRIJDAG'8 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 162 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 Het ingestorte dak van FC Twente-stadion De Grolsch Veste. foto Carlo ter Ellen/GPD dishoek - Een trainingskamp moet de geboorte van nieuw gé- loof en nieuw vertrouwen inlui den. Maar het lentegevoel dat zich op het trainingskamp meester had gemaakt van FC Twente, werd gis teren in een verwoestende klap weggevaagd. Enkele uren na de tra gedie in de Grolsch Veste verlieten de spelers zwijgend en aangesla gen het Zeeuwse land. De dag lijkt er eentje van zonnig heid en vrolijkheid te worden. Zo als alle dagen op het trainings kamp van FC Twente in Zeeland tot dusverre. Op het veld van Zee- landia Middelburg klinkt de na galm van de uitstekende wedstrijd van de avond ervoor bij AA Gent prettig in de oren. Het is iets na twaalf uur, en de spelers naderen het prachtig gelegen hotel in de duinen van Dishoek, als in de bus het eerste verontrustende bericht uit Enschede binnenkomt. Meteen slaat de stemming om. Ongeloof, verbazing, verwarring en paniek vechten om voorrang als de spe lers de bus verlaten. De gezichten staan strak, niemand weet nog wat er precies is gebeurd. Wout Brama en Peter Wisgerhof bekij ken vol afschuw de eerste foto's die via Twitter de wereld zijn inge stuurd. Op datzelfde moment zit Joop Munsterman aan de andere kant van het hotel met zijn zoon op het terras en de voorzitter heeft dan nog geen weet van de tragedie die zich op dat moment afspeelt in De Grolsch Veste. Als teammanager Toon Renes hem de jobstijding brengt, staat hij direct op en pakt hij aangeslagen zijn spullen bij elkaar. In het spelersho tel begint daarna het lange wach ten. Wat te doen met de laatste twee dagen van het trainings kamp? Al snel wordt de wedstrijd van zaterdag tegen de Zeeuwse se lectie geschrapt. „We hebben niet de behoefte onder deze omstandig heden te voetballen", Iaat een woordvoerder weten. Blijven of weggaan? Dat is vervolgens de kwestie. Tegen kwart over vijf komt teammanager Renes met het antwoord: de spullen worden bij eengepakt. Om half zeven rijdt de bus de parkeerplaats af bij het ho tel. Donkere wolken pakken zich boven Zeeland samen. Het regent bij vertrek. Treffender kan de af tocht na al die onbezorgde zonni ge dagen niet begeleid worden. pagina 4 en 5: 'daar ligt mijn man, ik wil naar hem toe' pagina 30: 'we leven mee met FC Twente' ZESDE ETAPPE 1Edvald Boasson Hagen 2. Matthew Goss 3. Thor Hushovd 23. Rob Ruigh ALGEMEEN KLASSEMENT 1. Thor Hushovd 22.50.34 2. Cadel Evans 0.01 3. Frank Schleck 0.04 14. Robert Gesink 0.20 Voor meer Tour-nieuws zie 'pagina's 30 t/m 34 en www.pzc.nl/tourdefrance LONDEN - News International stopt met de uitgave van de Britse boule vardkrant News of the World. De krant is ten onder gegaan aan een afluisterschandaal, waarover de laatste tijd steeds meer onthullin gen naar buiten kwamen. De laatste News of the World ver schijnt zondag, zei gisteren James Murdoch, hoofd Europa en Azië van News Corporation, moederbe drijf van News International. Door het schandaal verloor de krant zo wel lezers als adverteerders. News of the World kwam er zelf al voor uit dat beroemdheden en politici niet veilig waren voor de af luisterpraktijken. Maar nu de krant zich mogelijk ook schuldig heeft gemaakt aan het afluisteren van de telefoons van een vermist meisje, familieleden van terreur- slachtoffers en oorlogsveteranen was voor adverteerders en lezers de maat vol. Premier David Cameron gelastte woensdag een onafhankelijk onder zoek naar het afluisterschandaal en ook de Britse politie stelt een on derzoek in naar beweringen dat agenten door de krant zijn betaald voor het doorbrieven van informa tie. pagina 8: Murdoch kiest eieren voor zijn geld WEMELDINGE - In het water van de Oosterschelde ter hoogte van We meldinge is gisteravond een tijd lang een duiker vermist geweest. Politie, brandweer en de KNRM rukten gisteravond uit voor een zoekactie. De duiker werd gister avond laat levend gevonden en met een heli naar het ziekenhuis gebracht. Details over leeftijd en nationali teit van de duiker waren nog niet bekend. Ook is niet duidelijk hoe hij eraan toe was. De Veiligheidsregio Zeeland kreeg om vijf voor tien gisteravond de melding binnen van de vermiste duiker. Afgelasten oefenwedstrijd Zeeuws elftal-FC Twente is terecht reageer op www.pzc.nl reacties: 344 Opleving van de woningmarkt is van tijdelijke aard 82% ps 18% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088 - 013 99 10 8"711688 555530"

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1