In Poppendamme draait alles om bijen 4l O Agenda 2011 Geen cent te donderdag 7 juli 2011 Kerk aan de Ring 1 te Haamstede open voor bezich tiging. Het thema voor deze zomer, waar omheen een aansprekende foto-expositie is gemaakt met 10 impressies uit de Westhoek, luidt: Dichter bij God. Tijdens de openstelling kunnen bezoekers ge nieten van orgelspel, multimediapresentatie, een meditatieve stiltehoek, een gezellige ontmoetingsta fel, mondelinge en schriftelijke informatie over de kerk en een goed gesprek. Ook tijdens de nacht- markt op zaterdagavond 23 juli 2011 van 19.00 tot 22.00 uur staat de kerk voor u open. Deze avond wordt opgeluisterd door orgel en trompet. t Boemeltreintje. Rondritten in en om Burg-Haam stede vertrek om 11.00 uur daarna elk heel uur voor het VW in de Noordstraat. De rondrit gaat via de vuurtoren en het vliegveld en duurt 30 minuten. Noordstraat, vanaf 11:00 uur. Aemstie run. Prestatieloop over 5 en 10 km in de omgeving van Burgh -Haamstede. Jeugdlopen 800 en 1600 meter. Start bij sportpark van Zuijen. Vier donderdagavonden: 7 en 21 juli 4 en 18 augustus. Leliendaleweg, vanaf 19:15 uur. Colijnsplaat Rondleiding "Verrassend Colijnsplaat". Iedere don derdag staat Colijnsplaat in het teken van vis. De rondleiding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp, zoals o.a. de Vismijn, de Nehalenniatem- pel en de Voorstraat. Prijs volwassenen: €11,- p.p Kinderen t/m 12 jaar: €5,- incl. versnapering. Van 12:30 - 14:00 uur. Aanmelden verplicht, B&B "de Eenhoorn", 06-24512582, Havelaarstraat 22. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur. Middelburg Kunst- antiek en ambachtenmarkt op de Vismarkt. Iedere donderdag tot eind september kunst-, antiek en ambachtenmarkt van 09.00 - 16.00 uur. Rondleiding Abdijcomplex. De Abdij werd om streeks 1100 gesticht door Monniken uit Vlaande ren. Het complex is nu, met uitzondering van de kerken, in gebruik als zetel van de Staten van Zee land. U ziet onder meer de Statenzaal en wandelt door de eeuwenoude Kloostergangen naar de idylli sche kruidentuin. Ook betreedt u de crypte in de kelder en bekijkt u de drie aaneengesloten kerken die onderdeel vormen van het gehele complex. De rondleiding Abdijcomplex wordt elke dinsdag en donderdag gehouden vanaf 11.15 tot 12.45 uur. Kaarten zijn verkrijgbaar bij alle Zeeuwse VW's (in clusief VW Ouddorp aan Zee), het Zeeuws Mu seum of direct online via het tabblad 'E-tickets'. Zeeuws Museum, Abdij 3-4, 11:15 tot 12:45 uur. Fietstocht 'Zuring voor Zeelui'. Onder leiding van Bijen krioelen in Poppendamme 'Ons Zeeuwen bin zunig', en dat zullen we bewij zen ook. De zomerredactie onderneemt elke week een activiteit die niets kost. Vandaag: Imkerij Pop pendamme in Grijpskerke. door Dyon Matulessy Bijen vliegen druk heen en weer om het product te verzamelen waar het om draait bij Imkerij Poppendamme: ho ning. De bruine insecten krioelen in open gla zen kasten. Hierin staan korven waar de beest jes ijverig overheen kruipen. Het tafereel is goed te zien vanuit de winkel waar verschillende zoetigheden gratis te proe ven zijn. Het assortiment varieert van honing ijs, honingwijn en honingwafels tot aan kaar sen van bijenwas en natuurlijk 'gewone' ho ning. Er zijn ook Zeeuwse streekproducten te koop zoals jam, mosterd en mayonaise. Imkerij Poppendamme bestaat twintig jaar en heeft in de loop der tijd bijenkasten geplaatst op meerdere locaties in Zeeland. De honing wordt gewonnen, verwerkt en in het bezoekers centrum in Poppendamme verkocht. Een deel van de honing gaat naar België, waar het ver werkt wordt tot heerlijk romig honingijs. Zoals alle producten is ook dit ijs gratis te proeven bij de imkerij. In een andere ruimte draait een film, waarin uitgelegd wordt hoe de bijen samenwerken om de honing te produceren. Ook leuk zijn de ex positie van de Zeeuwse Ringrijders Vereniging op de eerste verdieping, het grote buitenterras in de bijzondere plantentuin, en de antieke werkmaterialen die verspreid staan door het ge bouw. Voor kinderen is er een indoor speelplaats. Niet gratis, maar wel enorm leuk. Jongen be- Roofvogelshow, Brouwershaven De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.nl DONDERDAG 7 JULI Biervliet Rondleiding op Kaasboerderij de Vos, 13.30 uur. Prijs: €3,- p.p., kinderen tot 6 jaar €1,- p.p. De rond leiding begint met een filmpje over het kaasmaken, onder het genot van een hapje en een drankje. Daarna gaan we langs de koeien, de kalveren en de kaasmakerij onder begeleiding van een gids. De kaaswinkel is dag open van 9.00 uur tot 17.00 uur. Breskens Demonstratie Glasblazen. Entee 5,00, kinderen tot 12 jaar €2,50. Dorpstraat 10, 14:00 tot 15:30 uur. Rondvaarten op de Westerschelde. Vanuit de haven van Breskens kunt u met ons mee voor een rond vaart langs o.a. de Zandplaten. Tijdens de vaart ho pen we naast zeehondjes, vele soorten vogels te zien. Verder krijgt u uitleg over de Westerschelde, scheepvaart, de beloodsing van de zeeschepen, enz, enz. Aan boord is een ruime bar waar u eten en drinken kunt kopen. Deelname: €9,- p.p. kinde ren t/m 12 jaar €7,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefonisch via 06-53225401. Voor meer infor matie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401. West-Handelshaven, Haven Westzij de 1van 16:00 tot 17:00 uur. Kermis, Spuiplein, vanaf 17:00 uur. Brouwershaven Roofvogeldemonstratie, Landal Port Greve, van 20.00 - 21.00 uurHeernisweg 1 Zomerconcert Het Zeeuws Orkest Requiem van Verdi. Het Zeeuws Orkest voert samen met het de Middelburgse Oratorium Vereniging en de vier solis ten: Alexandra Untiedt sopraan, Helena Rasker alt, Marcel Reijans tenor, Nanco de Vries bas, één van de meest indrukwekkende werken uit de gehele muziekgeschiedenis uit, de Missa da Requiem van de Italiaanse operacomponist Guiseppe Verdi (1813-1901Grote Kerk, 20:15 tot 22:00 uur. Burgh-Haamstede Ringpromotiedag, Braderie Toe ristische markt, Noordstraat Ring, van 10.00 tot 16.00 uur. Groot Kerk Project. Op de don- de Ringpromotie van 7 juli t/m 25 10.00 - 16.00 uur staat de Grote derdagen tijdens augustus, tussen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 58