Lobby huizenmarkt loont ÜK ESS Vermiste Limburgse na weken terecht PZC S 'Sterke arm der wet' blij met hulp burgers NS gedoogt gratis krantjes niet meer MAATREGEL Kabinet gezwicht voor noodkreet om overdrachtsbelasting te verlagen -wF Kabinet: 'minder parlementariërs', SCP ligt dwars Nieuwe onthullingen in Brits afluisterschandaal slaan in als een bom 9 Jaap Blokker (69) was de grote inspirator van Blokker 13 fto DONDERDAG 7 juli 2011 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 253e jaargang nr. 161 - los nummer 1,60, zaterdag 2,40 ilf nu1 MHI) t i i» i 'i'iiifawBMim den haag - Het kabinet heeft on der druk vanuit de woningmarkt lobby de overdrachtsbelasting vori ge week verlaagd. Op Prinsjesdag in september zou de 6 procent ver- huisbelasting pas aangepakt wor den, maar minister Donner (Wo nen) en staatssecretaris Weekers (Financiën) zijn gezwicht voor de noodklok die makelaars, project ontwikkelaars en huizenbezitters luidden. „De lobby is uiterst suc cesvol geweest", zegt Hans André de la Porte van Vereniging Eigen Huis. „Gelukkig hebben we het ka binet kunnen overtuigen dat het erg belangrijk was dat de maatre gel voor de zomer zou worden ge nomen." In de Zeeuwse makelaarswereld is het (tijdelijk) verlagen van de over drachtsbelasting van 6 naar 2 pro cent een hot item, zegt NVM-voor- zitter Mark Faasse. En hoewel de maatregel amper een week oud is is het effect al goed te merken. Sven Langenberg, voorzitter van de Zeeuwse afdeling van de make laarsorganisatie VBO, geeft aan dat het aantal transacties weliswaar niet enorm is toegenomen, 'maar we krijgen verschillende signalen dat de belangstelling voor de aan koop van een woning stijgt'. Lan genberg: „De reacties van kopers en verkopers zijn positief" Mark pagina 10/11: weer een pleister ZIERIKZEE - In het Zierikzeese politiebureau zijn gisteravond vier getuigen van de gewapende overval, maandag op een supermarkt in Scharen- dijke gehuldigd. Kastelein Pat Brondgeest en duik- instructeur Bastian Mathijsen verrichtten ieder een aanhouding. Vakantiegangers Cynthia en Joep Littooij uit Amsterdam wezen de politie het bosje waarin nog twee overvallers zaten. „Eén van u Zei: 'dit laat ik niet in ons dorp gebeuren'. Die mentaliteit bewonderen wij", merkte hoofd nijmegen - Voor treinreizigers kan het sinds kort even zoeken zijn om een gratis krantje te bemachti gen op het NS-station van Nijme gen. De krantenjongens van Spits en De Pers zijn daar niet meer wel kom. De NS wil dat die kranten gaan betalen voor de verspreiding op de stations. „Het is een tijdje ge doogd", laat NS weten. „Maar het is niet meer dan normaal dat je toestemming nodig hebt als je iets op de stations verspreidt." Ook op diverse andere stations worden krantenverspreiders geweerd. nerja - Na weken van onzeker heid, hebben de zoon, dochter en ex-man en drie vrienden de in Spanje vermiste Mary-Anne Goos- sens gisteravond in de armen kun nen sluiten. De vrouw was weken lang spoorloos, maar wandelaars vonden haar levend in een moei lijk toegankelijk gebied in het Zuid-Europese land. Goossens raakte tijdens haar va kantie verdwaald tijdens een wan deltocht. In plaats van terug te ke ren, ging ze tevergeefs op zoek naar een volgend dorp. Ze kon met haar gsm geen contact met de buitenwereld krijgen, doordat ze in het afgelegen gebied geen be reik had. Bij een rivier hield de vrouw zich zelf in leven door vers water te drinken en gras en rozemarijn in de omgeving te eten. Ze overnacht te in een inham in een rots. Aan vankelijk ging het verhaal dat ze hoog in de bergen zou zijn geval len en klem was komen te zitten in een kloof dat bleek niet waar. De Spaanse politie hield in de afge lopen weken een grote zoektocht met honden en helikopters om de 48-jarige vrouw te vinden. De poli- WALCHEREN Faasse voegt eraan toe dat het echt een maatregel is waarvan de effec ten rechtstreeks in de zak van de koper voelbaar zijn. „Het wordt weer iets interessanter om een huis te kopen. Misschien dat het een rol speelt dat mensen voor de vakantie nog een koop willen af ronden, maar hoe dan ook: we hebben goede verwachtingen." ALGEMEEN KLASSEMENT 1Hushovd 17.36.56 2. Evans 0.01 3. Frank Schleck 0.04 15. Gesink 0.20 Voor meer tournieuws zie pagina's 24 t/m 26, 30 en www.pzc.nl/tourdefrance den haag - Het kabinet zet het plan door om het aantal parlemen tariërs fors te verminderen. Het aantal Tweede Kamerleden gaat te rug van 150 naar 100 en het aantal Eerste Kamerleden van 75 naar 50. De ministerraad bespreekt mor gen een voorstel van die strekking van minister Donner (Binnenland se Zaken, CDA), melden bronnen- rond de ministersploeg. Het kabinet trotseert daarmee weerstand bij de SGP, die deze re gering gunstig gezind is. De ortho- dox-christelijken hebben als kleine partij baat bij een zo laag mogelij ke kiesdrempel. In het plan van Donner gaat die juist omhoog. Ingewijden stellen dat het de vraag is of het kabinet uiteindelijk zijn zin krijgt. Voor het voorstel moet de Grondwet worden gewijzigd. politiezaken Ronald Weydema op. Het viertal kreeg een cadeaubon van de politie en een fles wijn van de gemeente. Vlnr: Weydema, Mathij sen, Brondgeest, teamchef Ben Sterenborg met Cynthia en Joep Littooy. foto Dirk-Jan Gjeltema tie ging lange tijd uit van een mis drijf De zoektocht werd dinsdag gestaakt. Goossens was sinds 17 juni vermist. Een paar dagen eer der was ze in haar eentje op vakan tie gegaan naar het zuiden van Spanje. De vermissing kreeg grote rucht baarheid doordat de familie een speciaal telefoonnummer in het le ven riep om meer informatie over de zaak te krijgen. Uiteindelijk von den wandelaars de onfortuinlijke vrouw. AM pagina 4 en 5: rivierwater redt Mary-Anne Opleving van de woningmarkt is van tijdelijke aard reageer op www.pzc.nl reacties: 192 Cadel Evans wint de Tour eens 20% 80% Word ook abonnee! Zie bon op pagina 2 of bel 088- 013 99 10 8 711688"555530

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 1