buitenland 19 Marrea ban van sprookjesschat ich inspireren door Grieks drama www.marrea.nl Ontsnapping via koffer mislukt Leger Syrië doodt mensen in Hama Troepen Kaddafi doden rebellen Yale haalt bijna vier miljard dollar op 'uilen uit van goud en edelstenen 'Aanklachten tegen DSK worden ingetrokken' I Veruit de beste in reisjes dichtbij woensdag 6 juli 2011 Zeker elf rebellen zijn gisteren om gekomen door een aanval van de troepen van de Libische leider Muammar Kaddafi op rebellenstel- lingen ten westen van Misrata. Ze ker 35 mensen zijn gewond ge raakt. Dat meldden een verslagge ver en medewerkers van zieken huis al-Hekma in de stad. Misrata is een bolwerk van het verzet. De Amerikaanse universiteit Yale heeft 3,88 miljard dollar (2,67 mil jard euro) opgehaald met de groot ste fondsenwervingscampagne in de geschiedenis van de instelling. Het geld wordt gebruikt voor een grote uitbreiding waarmee het in-, ternationale bereik moet worden vergroot. Ook wordt het conserva torium van Yale gratis. Graag laten wij u kennismaken met het Gelderse dorp Beek bergen, midden op de Veluwe: het bekendste natuurgebied van Nederland! In Nationaal Park De Hoge Veluwe vindt u naast natuur ook veel architectuur en kunst, met name in het Kröller Muller Museum en de beeldentuin. Natuurlijk mag een bezoek aan Apeldoorn of Arnhem niet ontbreken. Uitgebreid winkelen, borrelen in gezellige cafés en misschien een hapje eten. Kortom, laat u verrassen door de veelzijdigheid van de Veluwe. Arrangement 2 x overnachting in een comfortabele hotelkamer 2 x uitgebreid ontbijtbuffet 1 x 3-gangendiner van de Chef 1 dag fietshuur met routes Gebruik van het binnenzwembad Gebruik van wireless internet Van C 125,00 voor C 99,00 t/m 30 september 2011 Prijs p.p. o.b.v. een 2-persoonskamer. Toeslag kamer met privé terras: 15,00 p.k.p.n Toeslag alleengebruik 20,00 p.n. excl. toeristenbelasting a 2,00 p.p.p.n. Reserveringskosten: 7,50 per boeking. Golden Tulip deWipselberg (4*) ligt centraal op de Veluwe, aan de rand van het dorp Beekbergen. De sfeervolle hotelkamers zijn ondergebracht in verschillende gebouwen welke verspreid liggen over het 12 hectare grote landgoed. Uw kamer is van alle gemakken voorzien. In het landhuis vindt u RestaurantThe Cottage met een gezellige bar/lounge. Verder is er een verwarmd binnenzwembad, een sauna, Turks stoombad, solarium, tennisbaan en jeu de boulesbaan. Boeken via www.marrea.nl/WEG037 CHETUMAL DAMASCUS Een Mexicaanse vrouw is betrapt bij een poging haar man in een kof fer uit de gevangenis te smokkelen. Ze maakte een nerveuze indruk toen ze na een echtelijk bezoek de gevangenis in Chetumal verliet, een zware koffer op wieltjes achter haar aan zeulend. Bewakers maak ten de koffer open en troffen daar haar man aan in foetushouding. Syrische veiligheidstroepen heb ben gisteren zeker tien mensen doodgeschoten in de stad Hama. Zeker 35 mensen zijn gewond ge raakt. Het is de tweede dag dat het Syrische leger acties uitvoert in de stad waar vrijdag volgens activis ten massaal werd gedemonstreerd. De stad telt circa 800.000 inwo ners. MISRATA NEW HAVEN at veel groter blijkt te zijn dan altijd werd aangenomen, wordt het grote complex dag en nacht in de gaten te houden. Er foto Aijaz Rahi/ANP die vergrendeld is met drie dikke stalen deuren, valt vrijdag een be sluit. De inhoud van de eerste vijf geo pende kluizen - de zesde bevatte gereedschappen - heeft alle ver wachtingen overtroffen. Tonnen gouden en zilveren munten, veel nog uit de tijd van de Oost Indi sche Compagnie (1602-1799) en Napoleon Bonaparte (1769-1821). Gouden kronen. Gouden kettin gen waaronder een exemplaar van zes meter, 2,5 kilo zwaar. Goud klompjes in de vorm van rijstkor rels. Enorme hoeveelheden ringen en juwelen. Diamanten en andere edelstenen. Gouden beeldjes. C.S. Rajan, oud-rechter en lid van de zevenkoppige commissie die op last van het Hooggerechtshof toe zicht op de opening van de klui zen moet houden, schat de waar de van het tot nu toe ontdekte op 20 miljard dollar. Er is nog geen re kening gehouden met de antiek en archeologische waarde. De tempel is inmiddels afgegren deld. Er zijn 100 gewapende poli tieagenten rond het complex van 28.000 vierkante meter gepos teerd. Ook is er een commando post ingericht. Iedereen die de tem pel in of uit gaat wordt gecontro leerd en er is videobewaking geïn stalleerd. De schat is bijeengebracht door gelovigen die de op pergod van de Hindoes, Vishnu, wilden eren. Aan hem is de uit 1750 daterende tempel opge dragen. Deze lag op het kruispunt van handelsroutes. Handelaren brachten offers in de tempel, niet alleen om de zegen van Vishnu te ontvangen maar ook om de heer sers vriendelijk te stemmen. De koninklijke familie, noch hun erfgenamen, hebben de offer wa ren ooit aangeroerd noch geprofi teerd van de waarde ervan, ook al kenden zij die naar verluidt wel. Zij zien zichzelf als dienaren van hun god. Hün toewijding is zo groot dat zij, als ze de tempel uitko men, het zand van hun schoenen verwijderen omdat het aan hun god toebehoort. De familie leeft van de verkoop van specerijen. Zo levert men tot de dag van vandaag peper aan het Britse vorstenhuis en diverse ande re koninklijke families in Europa. Het huidige hoofd van de familie, Uthradam Trirunal Marthanda Varma, wil zich ook niet uitspre ken over de waarde van de schat totdat alles is berekend. „Tot dan laat ik mijn ogen spreken." De ontdekking van alle kostbaarhe den heeft in India wel een debat uitgelokt over de vraag van wie de rijkdom is. Van de 1,2 miljard inwo ners van India leven er circa 450 miljoen in grote armoede. Volgens velen moet de schat in de tempel blijven. Het Hooggerechtshof sprak echter uit dat Uthradam Tri runal Marthanda Varma alleen een 'beheerder' is en geen 'heer ser' zoals de Grondwet bepaalt. An derzijds is er een wet uit 1868 die bepaalt dat de overheid zich niet mag bemoeien met de bezittingen van tempels. Fanatieke Hindoes hebben al gedreigd met zelfmoord als de overheid de schat probeert in te pikken. In de hoofdstad New Delhi wordt al gerekend. Twintig miljard dollar is bijvoorbeeld goed voor 290 top- ziekenhuizen, 14.000 kilometer snelweg, 255 gevechtsvliegtuigen of 100 ultramoderne stadions. zie onze website:buitenland Beelden van de tempel Sree Padmanabhaswamy dat de politieke crisis in ons land dringend opgelost moet worden", zo meldde de krant. Di Rupo presenteerde maandaga vond voorstellen om voor 17 mil jard euro bevoegdheden over te he velen van de federale regering naar Vlaanderen en Wallonië. Daar naast wil hij 22 miljard bezuinigen om de overheidsfinanciën te sane ren, onder meer via ingrepen in de sociale zekerheid. De eigen partij van Di Rupo, de PS (Franstalige socialisten), noemt 'diens voorstellen pijnlijk, maar no dig. Van de overige partijen hebben de Franstalige liberalen gisteren als eerste laten weten de nota als een basis te zien voor verdere onder handelingen, al willen ze wel flink wat wijzigingen aanbrengen. De Vlaamse partijen hebben nog niet gereageerd. Di Rupo heeft hun ge vraagd dat uiterlijk morgen te doen. Zowel de Franstalige als de Vlaam se kranten tonen zich opvallend positief over de voorstellen. Ze prij zen de moed om heilige huisjes te slechten. Ook de werkgeversorgani saties zijn redelijk tevreden, al me nen ze dat de formateur te veel be lastingverhogingen en te weinig bezuinigingen voorstelt. De vak bonden'vinden de ingrepen in uit keringen en pensioenen te ver gaan en dreigen met acties. De kabinetsformatie in België duurt al meer dan een jaar. De ge sprekken zaten de afgelopen maan den muurvast. NEW YORK De Amerikaanse justitie gaat de aanklachten tegen de voormalige IMF-topman Strauss-Kahn intrek ken. Waarschijnlijk gebeurt dit op de volgende zittingsdag op 18 juli. Het Openbaar Ministerie twijfelt aan de geloofwaardigheid van de vrouw die 'DSK' heeft beschuldigd. Dat meldden Amerikaanse media gisteren op basis van verschillende bronnen binnen justitie. Een advocaat heeft gisteren na mens de Franse journaliste en schrijfster Tristane Banon (32) aan gifte gedaan tegen DSK in Frank rijk. Zij beschuldigt hem van een poging tot verkrachting tijdens een interview in 2003 in Parijs. Het kamermeisje dat de spil vormt in het Amerikaanse proces tegen DSK heeft de krant New York Post gisteren aangeklaagd voor smaad. In krant is de 32-jarige vrouw een prostituee en een hoer genoemd. LEKKER FIETSEN OP DE VELUWE 3 dagen voortreffelijk genieten! boek online of bel 0571 27 77 4< i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 9