8l Denemarken hervat grenscontroles t i- In 1941 schreef de Indiase dichter Ullor S. Parameswa- ra Iyer al over de schat. De omvang ervan was echter onduidelijk. En dat diende volgens de beheerders van het Hin doe-heiligdom, de erfgenamen van de eerste koning van Travanco- re, Marthanda Varma, ook zo te blijven. De twist' die elke dag relaxed maakt Di Rupo let FORTUIN Kelders tempel woensdag 6 juli 2011 KOPENHAGEN - Denemarken heeft 1 1 MttlfKi i'lin'l 'n v..SWÉMi Een woordvoerder van Eurocom- AA A^WoAAvA AA A KOPENHAGEN - Denemarken heeft gisteren een begin gemaakt met de omstreden grenscontroles. Er zijn vijftig extra douaniers ingezet bij de grenzen met Duitsland en Zwe den. Volgens Denemarken zijn de extra grenscontroles, die vorige week vrijdag het groene licht kregen van het parlement, nodig om de crimi naliteit en illegale immigratie bin nen het Schengen-gebied tegen te gaan. „We hebben nu meer personeel en dat stelt ons in staat om meer willekeurige controles uit te voe ren", aldus de directeur van de Deense douane Erling Andersen. De eerste personenwagen die giste ren werd onderworpen aan een controle was van een Nederlandse vrouw. Bij de grensovergang bij Froslev werd zij aan de kant gezet door acht douaniers. Op de Deense televisie werd de controle aan de grens rechtstreeks uitgezonden. De douaniers troffen geen drugs en wapens aan, slechts hondenkoekjes, chips en brood. Deense douaniers spreken een bestuurder bij de grensovergang in Froslev aan voordat ze met een hond tot controle overgaan. foto EPA De Nederlandse vrouw kon dan ook zonder problemen haar reis vervolgen. Duitsland gaat voorop in de kri tiek op de controles. Berlijn waar schuwt dat de grenscontrolës in druisen tegen de principes van het Schengen-akkoord, dat vrij ver voer van personen en goederen re- geit. Jörg-Uwe Hahn, een Duitse parle mentariër voor de deelstaat Hes sen, meent dat reizigers niet ak koord moeten gaan met de maatre gelen. „Als Denemarken opnieuw grenscontroles gaat uitvoeren in het vakantieseizoen, dan kan ik al leen maar adviseren om te keren en op vakantie te gaan naar Oos- 'tenrijk of Polen", zei hij. Alexander Alvaro, een Duitse euro parlementariër, noemde de nieu we grenscontroles een 'grote stap terug' die de 'samenhang van de Europese Unie als geheel in gevaar brengt'. Een woordvoerder van Eurocom missaris voor Binnenlandse Zaken Cecilia Malmström zei dat Dene marken niet van plan is om de Eu ropese wet te breken en dat het land bereid is samen te werken met de Europese Unie. De Europese Commissie gaat bo vendien heel scherp toezien op de manier waarop de nieuwe contro les door de Denen worden inge voerd. De hernieuwde controles aan de Deense grens worden geleidelijk opgevoerd. Er worden nieuwe pos ten langs de grenzen gebouwd, de snelheidslimiet bij deze posten wordt omlaag gebracht en er komt nieuwe apparatuur om nummer platen van passerende auto's te kunnen lezen. Tegen het eind van 2011 moet het aantal douaniers uitgebreid zijn met 98 man. „Binnen twee tot drie jaar zijn er 24 uur per dag dou aniers aan het werk. Maar dat wil niet zeggen dat we de hele dag con troles uitvoeren", aldus Erling An dersen. twist® Collection online: Ontdek de twist®. De meest relaxte fauteuil van Nederland. Een slanke designstoel die verbaast door zijn verborgen talent. Bewonder het revolutionaire draaisysteem waarmee de ergonomische voetensteun volledig onder de zitting verdwijnt. Een briljant idee van ontwerper Matthias Fischer. Het Nieuwe Relaxen is begonnen Vraag meteen de modellenwaaier aan via 0341 - 26 06 76 of www.twistcollection.nl of kom proefzitten bij één van onze dealers. Sinds de waarde van de Indiase tempel zijn in totaal honderd bewakers ingezel Dat er een schat ligt in de Sree Padmanahaswamy- tempel, was al decennia be kend. Maar dat hij zó groot is, dat niet. De vraag in In dia is nu: verdelen of niet? door Carel Goseling Het Indiase hooggerechtshof be sliste in mei echter anders. De staat diende het beheer over het tempelcomplex over te nemen om dat de veiligheid niet was gewaar borgd. Het was op grond van deze beslissing dat plannen werden ge maakt de zeven kluizen onder de tempel te openen. Zes zijn inmid dels ontsloten, over de zevende BRUSSEL - De Belgische formateur Elio Di Rupo heeft zijn nota met forse hervormingsvoorstellen ge schreven na een ontmoeting met de Griekse premier George Pa- pandreou, evenals hijzelf een socia list. Een anonieme partijgenoot van Di Rupo heeft dat gisteren ge zegd in de krant De Morgen. „Elio keerde terug met tranen in de ogen: hij was zo geraakt door de verhalen van de drastische be sparingsmaatregelen in Grieken land dat hij meer dan ooit besefte

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 8