'Ik ben vrolijk, dus ik heb voor een kleurig rokje gekozen' mum ïv3J Zeilboten varen naar Wemeldinge Expositie Sybille Bil in Sluis NewYorker H&M woensdag 6 juli 2011 Middelburg Tweedehands boeken- en plateri- lllmarl<t- Iedere eerste woensdag van JUfde maand, van 10.00 - 17.00 uur op de Vismarkt in Middelburg. Stadswandeling 'In de voetsporen van de Oranjes'. We nemen je mee door het monumentale Middel burg langs de beelden en plaatsen die de verbon denheid van de Oranjes met de stad duidelijk ma ken. Ook laten we je de verhalen horen over de Oranjes die hier verbleven, Middelburg met een be zoek vereerden of een herinnering achterlieten. We laten je beleven hoe het voelt om net als de konin gin op 30 april door Middelburg te wandelen. Kaar ten a €4,75 zijn verkrijgbaar bij alle VW's in Zee land, het Zeeuws Museum in Middelburg of direct online via het tabblad 'E-tickets'. Zeeuws Museum, Abdij 3-4, van 14:30 tot 15:00 uur. Oostkapeile Zeeuws landschap in de tuin bij Terra Maris. Achter het museum ligt een landschapstuin met een op pervlakte van 2,2 ha. Zeeuwse landschappen met hun bijbehorende planten en insecten zijn in het klein te bewonderen. Ruik de planten, bespiedt de insecten en luister naar het verhaal van de tuinman. Maximaal 20 deelnemers. Deelname: entreeprijs museum. Bij de balie melden voor deelname. Duinvlietweg 6, van 11:00 tot 12:00 uur. Speelin: Kinderfeest op het strand. Spelletjes en schatgraven met prijzen, poppenkast, knutselen en nog veel meerVoor alle kinderen en ouders. Auch Deutsch. In juli en augustus van 2 to 4 uur. Bij goed weer dinsdagmiddag in Domburg, bij rest. Ste nen Toko, woensdag in Oostkapeile bij de Piraat - Duinweg donderdag in Oostkapeile bij de Lage Duintjes. Vandaag: Strandpaviljoen De Piraat - Duin weg, van 14:00 tot 16:00 uur. Sluis Rondleiding op Struisvogelboerderij Monnikenwer- ve, Hogeweg. Bekijk en aai de loopvogels en kom al les over ze te weten. Daarnaast cadeaushop, tearoom, eieren, vlees, lederwaren, veren, documen tatie etc. Dagelijks rondleidingen om 11:00 uur, 12:30 uur, 14:00 uur en om 15:30 uur. Entree: 4,00 p.p. kinderen t/m 11 jaar €2,00 p.p. O Terneuzen Bezoek het informatiecentrum Por taal van Vlaanderen, maak een rondleiding over het sluizencom- plex onder leiding van een gids én maak een rondvaart over het ka naal van Gent - Terneuzen. Duur ca. 3,5 uur (13.30 tot 17.00 uur.). Locatie: Portaal van Vlaanderen aan het sluizencomplex in Terneuzen - Zeevaartweg 11 Juli en Augustus: woensdag, donderdag, vrijdag, za terdag en zondag. Deelname: 15,00 euro p.p. kin deren 5 t/m 12 jaar 8,50 euro p.p. kinderen t/m 4 jaar gratis. Reserveren verplicht via 0115-616268. Het informatiecentrum is ook apart te bezoeken. Veere Om 14.00 uur start aan de steiger bij de Campveer- se toren te Veere een excursie naar De Haringvre ter, een van de eilanden, die na de afsluiting van het Veerse Gat, ontstond. Met een gids verkent u het ei^nd. Flora, fauna, maar ook de geschiedenis van het gebied krijgen aandacht. Rond 17.00 uur bent u weer terug in Veere.Kosten: volwassenen 9.70 (incl.vaart),kinderen €7.30. Meer informatie verkrijgbaar via 0118-419367 of 0118-597262. Wemeldinge Puzzel-wandeltocht Camping Linda Wemeldinge. De wandeltocht is gratis af te halen bij de receptie van Camping Linda. Ook geschikt voor kinderen. Oostelijke Kanaalweg 4, 09:00 tot 17:00 uur. Westenschouwen "Springen in de tijd" is een ontdekkingsfietstocht (15 km) vanaf het jaar. 2460 voor Chr. tot heden, waarbij ook aandacht voor de Noormannen die in 837 Schouwen binnenvielen. Start vanaf Natuurin- formatiepunt /trampolinecentrum 'Westerschou- wen" op het grote parkeerterrein bij de rotonde te Westenschouwen. Vanaf 11.00 uur. Westkapelle Rondwandeling 'Westkapelle: een dijk van een dorp'. Het dijkdorp Westkapelle heeft een roerige geschiedenis. Eén van de meest aangrijpende perio- des in de geschiedenis van het dorp is de Tweede Wereldoorlog met de bombardementen van 1944 op dijken in Walcheren, de inundatie die er op volg de, het dichten van de dijk en de wederopbouw van het dijkdorp. Met een gids maak je kennis met het ontstaan van het dorp en het belang van de dijk. Op eigen gelegenheid kun je de vuurtoren be klimmen: zeer beroemd en vaak geschilderd. Bij hel der weer is zelfs de kust van België te zienIKaarten zijn a €4,75 verkrijgbaar bij alle VW's in Zeeland (in- cl. Ouddorp aan Zee), of direct online via het tab blad 'E-tickets'. Zuidstraat 134, 11:00 tot 12:30 uur. Wissenkerke Amusefietstocht Noord-Beveland. Met deze tocht kunnen zowel de vaste bewoner, als de toerist op een leuke en sportieve manier kennis maken met de prachtige natuur en de gastvrijheid van de Noord-Bevelandse horecabedrijven. U kunt uw rou tes zelf bepalen d.m.v. het fietsknooppuntenkaart, welke op de deelnamekaart staat. Zo kan dus zowel het hele gezin als de geoefende fietser sportief de hele dag op stap. De bedoeling is om meerdere ho recabedrijven te bezoeken, en hier uw amusebon in te leveren vooreen heerlijk broodje, ijscoupe, sala de,...De kaart kost euro 17,50 per persoon En u heeft een besteding van ong. euro 35,00 Diverse startlocaties, van 11:00 tot 19:00 uur. Zoutelande Stratenloop Zoutelande. De stratenloop Zoutelande is een wedstrijd/prestatieloop over 10 km door en om het dorp Zoutelande. Het maakt deel uit van een circuit van vijf lopen op ach tereenvolgende woensdagen. Deelname kan ook per wedstrijd. Langstraat, vanaf 19:30 uur. Kijk voor de volledige agenda op de website van de VW Zeeland: www.vwzeeland.nl. Wilt u een evenement toe voegen, ga dan naar www.promotiezeelanddel- ta.nl/nl/evenement-toevoegen of www.vwzeelandinfo.nl en dan naar evenement toevoegen. door Karen Hagen WEMELDINGE - De zeilboten die meedoen aan de Deltaweek varen vandaag van Yerseke naar Wemel dinge. Om ïi.oo uur begint de wedstrijd in Yerseke. Van 13.30 uur tot 16.00 uur is er een jeugdzeilwedstrijd, en om 19.00 uur begint de avond wedstrijd. Ook aan de wal is er van alles te doen: van 16.00 tot 21.00 uur is er een braderie in We meldinge. De Deltaweek duurt nog tot en met zondag. Kijk voor meer informatie op www.deltaweek.nl. SLUIS - Bij galerie De Twaalf Apos- telen in Sluis is tot en met zondag 31 juli een jubileumexpositie van kunstenaar Sybille Bil uit Westka pelle te zien. Er hangen veel verschillende wer ken, gemaakt met olieverf. Pronk stuk van de expositie is een groot schilderij dat boven een volledige muur in beslag neemt, waarop een detail van de Stenen beer of West poort van Sluis te zien is. De Twaalf Apostelen is geopend van zaterdag tot en met woensdag van 11 tot 17 uur. Enya van der Horst (21) komt net sa men met een vriendin van het Vlis- singse Badstrand af Haar kleurige rokje springt meteen in het oog. „Ik had zin in kleur"zegt de Vlissingse, ter wijl ze ondertussen haar zwarte hakken weer aandoet en het zand van de voeten veegt. „Die hakken doe ik op het strand wel uit hoor, maar nu wisten we van tevo ren niet of we wel naar het strand zouden gaan." Enya vindt het leuk en belangrijk om met kleding bezig te zijn. Haar kledingkeuze ligt aan haar stemming. „Ik was vrolijk, dus ik heb voor een kleurig rokje gekozen. Wan neer ik mij minder goed voel, dan pak ik zo maar iets uit mijn kast." Die kast is overi gens een zooitje, vertelt ze er meteen bij. „Ik gooi mijn kleding er elke keer gewoon in." Met deze outfit was ze 's ochtends snel klaar. „Ik heb er niet heel lang over nage dacht, bij warm weer doe ik vaak een rokje aan. Ik houd ervan om vintage kledingstuk ken te combineren met kleding van de H8cM en de Vero Moda. Vooral de H&M is favoriet. „Bij de H&M slaag ik echt al tijd." De Vlissingse houdt dan ook erg van winke len. „Ik ben echt een winkelgek, maar niet heel de wereld draait erom." Ze winkelt vaak in Leiden, want daar studeert ze. „Het is daar wel leuker winkelen dan hier. Af en toe ga ik naar Rotterdam. Dan ga ik naar winkels die ze in Zeeland niet hebben." Haar kledingcollectie wordt aangevuld met items van haar moeder, zoals de vrolijke strandtas. „Ik leen best vaak iets van mijn moeder. Soms zonder te vragen, maar af en toe leent zij ook wel eens iets van mij." Haar moeder heeft ook abonnementen op modetijdschriften, zoals de Marie-Claire en de ELLE, dat is handig, volgens Enya. „Daar staan leuke dingen in." Zoals iedereen heeft ze ook een favoriet kle dingstuk. „Dat is mijn hoge taille-broek van Levi's. Die heb ik elke week aan en zit echt perfect." 'Dit tasje heb ik van mijn moeder geleend.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 63