4l Agenda Vooruitblik woensdag 6 juli 2011 WOENSDAG 6 JULI Aardenburg Handboogschieting op staande wip. Sehieting voor toeristen en liefhebbers op de staande wip. Elke woensdagavond in juli en augustus. Bogen en pijlen worden door het Gilde beschikbaar gesteld. Deelna me 2 euro p.p. Kinderen vanaf 10-16 jaar 1 euro p.p. Info Handboogschuttersvereniging StSebasti- aan tel. 0117-492118 06-22149325. Locatie: "Schutters terrein" - Herend reef 28 (bij voetbalvel den), van 19:15 tot 22:00 uur. Borssele Polderavonturen voor kinderen, Kwekerij Sluishoek. 4 tot 7 jaar: Onder begeleiding van een volwassene gaan de kinde ren op avontuur rondom het erf. Men krijgt opdrachten, een verrekijker, loep, snoeischaar, zoekkaarten en iets lekkers. 7 tot 10 jaar: Onder begeleiding gaan de kinderen op avontuur in een roeiboot. Er gaat mee, schep net, verrekijker, loep, opdrachtkaarten enz. Uiter aard gaat iets te drinken en snoepen mee. 10+: De kinderen gaan alleen op stap met de boot, de volwassene kan op de kant meelopen of zich vermaken in of om de kwekerij. De kinderen krijgen een opdracht mee en een kaart om te ont dekken waar ze een ijsje kunnen halen. Jurjaneweg 5, vanaf 10:00 uur. Breskens Sleepnetvissen, rondvaarten op de Westerschelde. Bij het "sleepnetvissen" willen we graag laten zien wat er nu eigenlijk allemaal op de zeebodem rond kruipt en -zwemt. Net als bij de rondvaart hopen we ook nu weer vele vogels en zeehondjes te zien. De vaartocht duurt 1,5 uur! Vertrek vanaf het ponton aan de West-/Handels- haven in Breskens, Haven Westzijde.Let op: in de periode 4 juli t/m 26 augustus zijn er elke maan dag, woensdag en vrijdag afvaarten om 9:00 uur én om 10:30 uur. Deelname: €10,- p.p. kinderen tot 12 jaar €8,- p.p. Aanmelden verplicht, dit kan telefo nisch via 06-53225401 Voor meer informatie: www.defestijn.nl info@defestijn.nl 06-53225401. Burgh-Haamstede Poëtische wandeling 'langs kerk en pad' Kerkstraat, Burgh, 14.00 - 16.00 uur. Met Maarten Diepen- broek, de dominee van de kerk in Burgh, wandelen de deelnemers langs "Kerk en Pad". Thema: Psal men. De deelname is gratis. Een boekje met gedich ten is verkrijgbaar tegen kostprijs. Kamperland Het Ezelhuis organiseert elke woens dag en zaterdag vanaf 10u een prachtige wandeltocht van 2 uur met unieke ezels, waaronder de met uitsterven bedreigde Franse reu zen-ezels, door de polders en langs het veerse meer op Noord-Beveland. Deelname kost 25 euro vanaf 12 jaar. Voor kinderen onder de 12 jaar geldt het kindertarief van 17,50 euro. Optioneel kunt u meedoen aan de picknick onderweg, meerprijs hier voor is 10 euro en voor kinderen onder de 12 jaar 7,50 euro. Kinderen kunnen eventueel wanneer zij moe zijn meerijden op de ezel vanaf 4 jaar. Vooraf aanmelden. Een deel van de opbrengst gaat naar Stichting Ezelspoor welke ontspanningsactiviteiten met ezels aanbieden voor mensen met beperkin gen. Stroodorp 1 -2, vanaf 10:00 uur. Cadzand Rondleidingen in Fuchsiatuin 'Zomerweelde'. Nostal gisch boerenerf, tevens welkomboerderij. Groot as sortiment fuchsia's in alle kleuren en vormen. Ver der vele kleine boerderijdieren die je ook op schoot mag nemen! Gratis'toegang. Woensdag: 10.00-12.00 uur Zaterdag: 10.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur Zondag: 14.00-17.00 uur Voor meer informatie: 0117-391254 Fuchsiatuin 'Zomerweelde', Herenweg 2. Domburg Mondriaan Rondwandeling. De badplaats Domburg is een geslaagde mengeling van historie, natuur schoon, cultuur en vertier. De plaats heeft een in drukwekkend verleden, waarin zee, landschap, hui zen en vooral bijzondere mensen de typisch Dom- burgse sfeer hebben geschapen. De gids vertelt over de tijd van dr. Mezger en de kunstenaars als Piet Mondriaan. Tickets kosten €5,00 per persoon voor volwassenen en €3,00 per persoon voor kinde ren t/m 12 jaar. Tickets zijn verkrijgbaar bij allé VW's in Zeeland (inclusief VW Ouddorp aan Zee) of direct online via het tabblad 'E-tickets'. Opgeven kan ook bij de VW-vestiging in Domburg tot 12.45 uur. Schuitvlotstraat 32, van 13:00 tot 14:30 uur. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Mu seum de Bevelanden. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de regionale klos- en naaldkant- vereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. De expositie wordt aangevuld met een gedeelte uit de verzame ling "Hollands Kanfvan de Landelijke Organisatie Kant en Kunst. Singelstraat 13, 11 tot 17 uur. Hoofdplaat Rondleiding met huifkartocht op Schapenpark Goe de Hope. Een uitgebreide rondleiding langs 44 ver schillende zeldzame, buitenlandse, primitieve scha penrassen. Inclusief huifkartocht langs de Schelde door het Voorland van Nummer EEN, aan de mon ding van de Westerschelde, waar je bij laag water de zeehondjes kunt zien. Deelname: €4,00 p.p. Meer informatie is te vinden op www.schapen- park.nl. Westlangeweg 16, vanaf 14 uur. De complete agenda is ook te vinden op de website van de VW: www.vwzeeland.ni ledereen kan meedoen aan het boogschieten in Aardenburg. Beach yoga DONDERDAG 7 JULI Burgh-Haamstede Ringpromotiedag, Braderie Toeristische markt, Noordstraat Ring, 10.00 tot 16.00 uur. Het centrum van Haamstede is dan weer het decor van een gezelligé markt met leuke attracties voor jong en oud. De markt bied een breed assortiment. Colijnsplaat Rondleiding "Verrassend Colijnsplaat". Iedere donderdag staat Colijnsplaat in het teken van vis. De rondleiding gaat langs alle belangrijke plaatsen in het dorp, zoals o.a. de Vismijn, de Neha- lenniatempel en de Voorstraat. Prijs volwassenen: €11,- p.p Kin- deren-t/m 12 jaar: €5,- incl. versnapering Havelaarstraat 22, vanaf 11:30 uur. Goes Tentoonstelling "Kantje Boord" in Historisch Museum de Beve landen. Een unieke tentoonstelling in samenwerking met de re gionale klos- en naaldkantvereniging "De Ortelaan"uit Kapelle. Obejecten uit het museum hebben als inspiratiebron gediend voor kantwerken. De expositie vyordt aangevuld met een gedeel te uit de verzameling "Hollands Kanfvan de Landelijke Organisa tie Kant en Kunst. Singelstraat 13, van 11:00 tot 17:00 uur. Middelburg Fietstocht 'Zuring voor Zeelui'. Onder leiding van een deskundi ge IVN-gids wordt het zuidelijk deel van Walcheren bekeken. De route is ongeveer 20km lang. Er wordt om 13.30 uur vertrokken vanaf de voorzijde van het NS-station Middelburg en langs oude vaarroutes via Nieuw- en St. Joosland, Ritthem en Oost-Souburg weer naar Middelburg teruggefietst. Minimum-leeftijd is 12 jaar. Kosten: €3per persoon; leden IVN-Walcheren gratis. Ouddorp Beachyoga op strand Brouwersdam. Elke donderdag en zondag van 10.00 tot 11.00 uur. Locatie: Natural High, Brouwersdam. Deelname: €7,50 p.p. per les, vrije inloop. Voor meer informatie: Yogastudio Ouddorp, www.yogastudioouddorp.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 62