Ontdek Schouwen per fiets Maak kennis met de kerken in Middelburg Tuin vol daglelies in Schoondijke woensdag 6 juli 2011 ker, omdat je maar met één been kunt afzetten. Even smokkelen en naast de step lopen is niet erg. Dan kun je mooi even genieten van de bo men en de rust. Na ongeveer 900 meter is het weer tijd om een nieuw punt in te stellen. Af en toe is het goed kij ken naar de pijl op het GPS-apparaat. Een klein nadeel is dat je de hele tijd op die pijl aan het let ten bent en steeds denkt: ga ik nog wel goed? Eén keer maak ik ongewild een flinke omweg. Ik rijd rechtdoor, terwijl ik rechtsaf had gemoeten. Dat is even zoeken, maar uiteindelijk wijst de pijl mij wel weer de weg terug. Met een step val je op. Voorbijgangers kijken om en zeggen allemaal vrolijk gedag. Onder de hoge bomen steppen is leuk, wel is het zwaarder dan fietsen, omdat je niet comfortabel op een zadel zit. Gelukkig is het instellen van een nieuw punt een goed excuus om eventjes uit te rusten. Het leuke is om te zien waar je elke keer uit komt, zeker omdat het Schoüwse bos voor mij onbekend terrein is. Het punt bij de duinen is het mooiste, voor mij liggen de hoge zanddui nen en links is het bos. Prachtig. Na anderhalf uur voer ik het laatste punt in: ho me. Al steppend kijk ik nog één keer naar de groene omgeving en laat de step het werk doen. Eenmaal terug leest de instructrice de GPS uit: 7,7 kilometer. Het was niet alleen een leuke tocht, maar ook een goede work-out. Mijn kuit- spier is te voelen. Een goed teken. Step huren B Zin gekregen om te steppen? ForestHill Events verhuurt de hele zomer steps. 5 Een step zonder GPS-apparaat is voor drie uur te huren. 10 euro (volwassenen) 7,50 euro (kinderen van 8 tot en met 12 jaar). Met GPS-apparaat komt er 10 euro bij. Er zijn drie verschillende routes, een korte, middellange en lange over verharde paden. De helm is verplicht. Van tevoren even bellen, want soms zijn de rinstructeurs zelfweg met een groep. Tele foonnummer: 0111- 45 00 45 - Het beginpunt is altijd De Molenberg, Hoge- weg 53 in Burgh-Haamstede. a Meer informatie: www.foresthillevents.nl Even een nieuw punt invoeren op het GPS-apparaat. WESTERSCHOUWEN - Ga fietsend terug in de tijd öp Schouwen-Duiveland! Vanaf trampolinecentrum en informatie centrum Westerschouwen kan je vandaag vanaf 11.00 uur deelnemen aan de ontdek kingsfietstocht 'Springen in de tijd'. Tij dens deze tocht van 15 kilometer, die ook leuk is voor kinderen, krijgen deelnemers informatie over de geschiedenis van Schou wen-Duiveland vanaf 2460 voor Christus. Morgen is er een tocht van 34 kilometer dwars door het eiland, met veel aandacht voor het Schouwse landschap. Ook op andere dagen worden fietstochten gehouden. Er zijn ook verschillende wan delroutes en skeltertochten mogelijk. De skelters kunnen zowel door personen als door gezinnen gehuurd worden. Voor kin deren is aan het einde van de tocht een ver rassing te winnen. Voor meer informatie: telefoonnummer 0111 -652721 of kijk op de website www.jantrampoline.nl Het GPS-apparaat met de pijl wijst de weg. MlbDELBURG - Deze zomer is het weer zo ver. Voor de 23e keer dit jaar houdt de Raad van Kerken in Middelburg het Lange Jan Project. Dit betekent dat het vanaf mor gen mogelijk is om elke donderdag in ver schillende kerken in de Middelburgse bin nenstad een kijkje te nemen. Onder bege leiding van een gids worden de Abdijker ken, de rooms-katholieke kerk, de Gasthuis- kerk, de Doopsgezinde kerk en de synago ge aangedaan. Zo kunt u goed kennis ma ken met het religieuze erfgoed dat Middel burg te bieden heeft. Q Aanvang: 13.30 uur. Aanmelden bij de balie in de Wandelkerk, ingang links van de Lange Jan. 4 euro per persoon. Zie ook www.middelburgsekerken.nl SCHOONDIJKE - Liefhebbers van daglelies kunnen dit weekend hun lol op in Schoondijke. Kees Jacob- se houdt een komende zaterdag en zondag voor de zevende keer een hemerocallis-weekend in zijn kijk- tuin 'Juust wa'k wou'. Er zijn zo'n 150 verschillende soorten daglelies te zien in de tuin, die 5200 vierkan te meter groot is. De tuin heeft borders, tuinkamers, vijvers en ter rassen. Er is ook een expositie ruimte. Juust wa'k wou, Tragel Oost 21 in Schoondijke. Open van 10.00 tot 17.00 uur, toegang gratis. Kijk ook op www.juustwakwou.com Hemerocalissen, ook wel daglelies genoemd. Dinsdag bezochten ze op camping Duin en Strand in Renesse. Benieuwd naar het oordeel? Bekijk het Z2-videojournaal via www.Z2.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 61