Een kek ding, zo'n step! u Vakantie in Zeeland is ontspannen 2 Zomergasten woensdag 6 juli 2011 Steppend een heuveltje af gaat gemakkelijk en snél. Heuvel tje op gaat het moeilijker. Zomerverslaggeefster Karen Ha gen huurt een step en sjeest door het Schouwse bos 'de Boswachterij'. Niet alleen, maar een GPS wijst haar de weg. Verdwalen is onmogelijk, zegt instructrice Inge voor af „Als je terug wilt, moet je op 'home' klikken. Dan komt het altijd goed." door Karen Hagen foto's Izaak Verkeste Inge Kasius van ForestHiU Events is net be zig de mountainbikes buiten te zetten als ik mij meld voor een ochtendje steppen. Het vertrekpunt is De Molenberg aan de Hoge- weg in Burgh-Haamstede. „Steppen is best wel populair, mensen vinden het erg leuk om te doen", zegt ze terwijl ze de fietsen keurig op een rijtje zet. Ze vertelt dat er verschillende routes zijn, korte en lange. Mijn laatste step-ervaring was ruim tien jaar geleden, dus het wordt de kor te route. Het GPS-apparaat is niet zo'n ding dat tegen je praat en precies vertelt waar je heen moet. „De ze GPS geeft alles hemelsbreed aan", legt Inge uit. „Op het scherm verschijnt een pijl die wijst welke kant je op moet. Net als een kompas." Dat is eventjes wennen. Na de uitleg over de GPS is het tijd om de step uit het rek.te pakken. „We hebben grote en kleine steppen, zodat ook kinderen deze activiteit kunnen doen." De step is een 'kek' ding. Zo één met luchtbanden en een bagagedragertje. Voor de tocht begint, rest nog één ding. „Deze helm moet echt op. Voor de veiligheid", zegt In ge. Niet erg charmant, maar wel logisch. Als laat ste geeft de instructrice een kaartje mee met de punten om in te voeren op de GPS, zodat het niet fout kan gaan. Er staan ook telefoonnum mers bij. „Mocht er iets zijn, dan halen we je op." Gelukkig is het nog nooit zover gekomen dat ze daadwerkelijk iemand uit het bos moes ten oppikken. Het is tijd om te gaan. Na het instellen van het eerste punt, wijst de pijl de richting aan. Ik kom uit aan het begin van het bos. Na ongeveer vijf minuten steppen, gaat er een piepje. Dat is het signaal om het volgende punt in te stellen. Het gaat gemakkelijk, want al les is al voorgeprogrammeerd op woorden. P-AUTO staat er op mijn lijstje. Het punt blijkt midden in het bos te liggen. Het is erg leuk om eens op een andere manier door het bos te trekken. Het is fijn dat de route alleen over de verharde paden loopt. Dat stept wel zo makkelijk. Zeker de heuveltjes af gaat hard. Mijn handen houd ik dan voor de zeker heid aan de remmen. De heuvels op gaat moeilij- De helm is verplicht op een step. Steppen over verharde paden is leuk en gaat snel. Ada Dubbeldam en Demi Vermeulen 'Lees eerdere afleveringen van Zomergasten op www.pzc.nl/zomer' PASPOORT Naam: Ada Dubbeldam (47) en Demi Ver meulen (11) Woonplaats: Sliedrecht Gespot: op de Markt in Middelburg door Maartje Geels Al twaalf jaar brengen ze hun vakanties door in Zeeland, en dan het liefst op camping Julianahoeve in Renesse. Daar hebben Ada Dubbeldam, haar man en dochter Demi al jaren een eigen stacaravan. „Als we in Sliedrecht geen sociale verplich tingen hebben en het weer is goed, dan gaan we naar de camping!" vertelt Ada. Kennissen in Zeeland hebben ze niet. „De ra sechte Zeeuwen zijn een beetje stug", vindt ze. „Kort van stof en no-nonse." Wel heeft het gezin een vaste groep vrienden op de camping, die net als Ada en haar gezin, ieder jaar terug keren naar Renesse. „Het was puur toeval dat zij ook uit Sliedrecht kwa men. We kenden elkaar aanvankelijk niet, maar zoiets schept toch een band", zegt Ada glimlachend. Het liefst verblijven Ada en haar gezin 's zomers drie aaneengesloten we ken in de provincie. „Voor ons staat een va kantie in Zeeland gelijk aan ontspannen. Na tuurlijk brengen we veel tijd door aan het strand, maar we maken ook vaak fietstocht jes of we bezoeken een van de Zeeuwse stad jes." Zo zijn moeder en dochter vandaag met de bus naar Middelburg gekomen, maar ook Goes of Burgh Haaamstede zijn favoriet. Af en toe neemt Demi een vriendinnetje mee naar de camping. „Vorig jaar zijn we toen samen naar Neeltje lans geweest. Super leuk!", vertelt ze enthousiast.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 60