20| zeeland Let op! Geld lenen kost geld bJa De laatste dagen van Le Serpent boven water zijn geteld Rabobank steunt initiatieven IN2Q13 €5 49750 Politie houdt verwarde naakte man aan 4320% DE HELFT EN DE HELFT 2 Jaar 0% rente. uk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken woensdag 6 juli 2011 S door Marcel Modde scharendijke - De gezagvoerder van de RW-75, maant tot enige haast. Het is afgaand tij in de Oos- terschelde en de waterstand in de slikkerige Schelphoek zal nu snel te laag zijn voor scheepvaart. Kort na tienen 's ochtends is alles in gereedheid voor de laatste reis van Le Serpent. Die voert naar de Grevelingen, waar de in 1920 ge bouwde Franse kolenvaarder ter hoogte van duikcentrum De Rab belaar bij Scharendijke wordt afge zonken als duikobject. Het volledig uit beton opgetrok ken schip lag sinds 1970 werkeloos tegen het eveneens overgeschoten caisson aangeschurkt; half op de bodem, in zicht van strandje. Ge- rius van Woudenberg van Rijkswa terstaat sprong gretig in op het ver zoek van duikbond NOB het wrak te bergen en verslepen. Later volgt ook nog het caisson en daarmee komt er ruimte voor een opknap beurt van het recreatie- en natuur gebied aan de Schouwse zuidkust. Met een schokje raakt de RW-75 de slikdrempel voor de Schelp- hoek. De Serpent steekt lager, dus is het even afwachten of de Zephy- rus voldoende trekkracht heeft om zijn sleep door de ondiepte te krij gen. Met behulp van het bagger schip Ri-)os, rechts langszij stevig vastgesjord voor de stabiliteit en motorvermogen, wordt ook deze hobbel zonder al te veel moeite ge nomen. Al trekt de Serpent nog wel even vervaarlijk naar links weg. De reis verloopt verspoediger dan verwacht. Nog voor het middag uur passeert het konvooi de Zee- landbrug en drie uur later vaart Le Serpent door de sluizen van Brui- nisse de Grevelingen op. Tegen de avond arriveert het schip op zijn eindbestemming. Vandaag worden op diverse plekken doorzwemga- ten in het beton gezaagd en een gidslijn aangebracht voor duikers. Morgen of vrijdag wordt het ruim vol water gepompt en het wrak zo naar een gespreid stenenbed op maximaal 12 meter diepte geleid.- Een klein konvooi begeleidt Le Serpent naar zijn eindbestemming in de Grevelingen. foto Dirk-Jan Gjeltema goes - Sportvereniging MZC 'xx uit Zierikzee is één van de finalis ten in de wedstrijd 'Het beste coö peratieve idee rondom de Ooster- schelde' van de Rabobank. Ooster-1 schelde. De twee gefuseerde voet- i balverenigingen willen één kanti- ne. Vijf initiatieven in de regio die de leefbaarheid ten goede komen en het maatschappelijk belang die nen, maken kans op geldprijzen van respectievelijk 15.000, 10.000 en 5000 euro. Andere finalisten zijn Bed en broodje 'Bonifacius' in Kwadendamme, Muziek in de klas van muziekvereniging Schelde- galm in Harrsweert, Om de tafel van Kunstpark Zeeland en Musical Scrooge voor vrijwilligers, mantel- zorgers en cliënten van zorginstel lingen van de vereniging Musical- vrienden. Leden van Rabobank Oosterschelde bepalen de einduit slag. Zij kunnen tot 2 september stemmen via www.hetbesteidee- vanoosterschelde.nl. sint laurens - Een verwarde, naakte man heeft maandagnacht de ruiten van twee woningen in de Van Cittersstraat in Sint Lau rens vernield. Daarna sprong hij poedelnaakt op de motorkap van een passerende auto en probeerde de deur te ope- BURGH HAAMSTEDE: AUTOBEDRIJF LANDEGENT B.V., DE ROTERIJ 22, TEL. 0111 - 658042. beerd^'d^plsaféredeuTteope- nen. De automobilist reed weg. De politie hield de naakte man la ter aan. Daarbij verzette hij zich he vig. Hij schopte de agenten en pro beerde te bijten. De man was ver moedelijk onder invloed van verdo vende middelen. Hij had gistermid dag nog niet verteld wie hij is. new THinKinG. riEw HYUHDRI POSSIBILITIES, Comanie waarde van het goed Aanbetaling/ inruil I50%| Totale kredietbedrag Maandelijks termi|nbedrag Debeirentevoei/jaarhjks koslenpercentage Duur van de overeenkomst Krediet vergoeding Totaal ie betalen bedrag Hyundai i20 10.995.00 €5.497.50 €5.497,50 €0,00 0,0% 24 €0.00 5.497.50 Genoemde prijzen zijn incl BTW en BPM en ezel, kosten rijklaar maken, lakioeslag en verwijderingsbijdrage Afgebeelde modellen kunnen afwijken van siandaarduifvoering. Energielabel en wegenbelasiingvrijsielling is afhankelijk van de verkrijgbare uitvoering Actie is alleen geldig op de Hyundai MO, Hyundai i20. Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl. opties, accessoires en ovenge kosten. Betaling 2e helft uiterlijk 2 jaar na registratiedalum. Geldt met op actiemodellen Voot de voorwaarden verwijzen wij naar de brochure. Dtuk- en zetfouten voorbehouden Acne geldig met datum koopovereenkomst vanaf 15 april 2011 met een uiterste registratiedalum van '30 september 2011Vraag uw dealer naar de voorwaarden Gecombineerd brandstofverbruik: 3,7 - 5,8 (1/100 km) 27,0 - 17,2 (km/I); CO2 - emissie: 98 - 135 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. www.hyundai.nl F*a JAAR ■jH» J DRIEDUBBELE A GARANTIE NU Rij de nieuwe Hyundai Ï20 voor Vw> V/ 1 t en beta n betaal de rest rentevrij over 2 jaar. Daar word je vrolijk van. De actie is simpel. Je betaalt de helft nu (vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende). En de andere helft over twee jaar; rentevrij. In de tussentijd betaal je geen rente. En ontvang je wel meteen 5 jaar garantie. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Sommigen herkennen kansen. Anderen grijpen ze. Wat doe jij?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 56