20| zeeland De laatste dagen van Le Serpent boven water zijn geteld IN2Q13 5 49750 Tankstation Bal naar Stenen Kruis Afwijzing beroep Waterdunen Nee nEW eluk komt vanzelf, je moet het alleen wel pakken DE HELFT EN DE HELFT 2 Jaar 0% rente. «120% Verwacht meer woensdag 6 juli 2011 B «scsssaBaas^cMfflBBBaMaaM.iwgBaBiaisg^^ door Marcel Modde Met een schokje raakt de RW-75 de slikdrempel voor de Schelp- scharendijke - De gezagvoerder hoek. De Serpent steekt lager, dus van de RW-75, maant tot enige is het even afwachten of de Zephy- haast. Het is afgaand tij in de Oos- rus voldoende trekkracht heeft om terschelde en de waterstand in de zijn sleep door de ondiepte te krij- slikkerige Schelphoek zal nu snel gen. Met behulp van het bagger- te laag zijn voor scheepvaart. schip Ri-Jos, rechts langszij stevig Kort na tienen 's ochtends is alles vastgesjord voor de stabiliteit en in gereedheid voor de laatste reis motorvermogen, wordt ook deze van Le Serpent. Die voert naar de hobbel zonder al te veel moeite ge- Grevelingen, waar de in 1920 ge- nomen. Al trekt de Serpent nog bouwde Franse kolenvaarder ter wel even vervaarlijk naar links hoogte van duikcentrum De Kab- weg. belaar bij Scharendijke wordt afge- De reis verloopt verspoediger dan zonken als duikobject. verwacht. Nog voor het middag- Het volledig uit beton opgetrok- uur passeert het konvooi de Zee ken schip lag sinds 1970 werkeloos landbrug en drie uur later vaart Le tegen het eveneens overgeschoten Serpent door de sluizen van Brui caisson aangeschurkt; half op de nisse de Grevelingen op. Tegen de bodem, in zicht van strandje. Ge- avond arriveert het schip op zijn rius van Woudenberg van Rijkswa- eindbestemming. Vandaag worden terstaat sprong gretig in op het ver- op diverse plekken doorzwemga- zoek van duikbond NOB het wrak ten in het beton gezaagd en een te bergen en verslepen. Later volgt gidslijn aangebracht voor duikers, ook nog het caisson en daarmee Morgen of vrijdag wordt het ruim komt er ruimte voor een opknap- vol water gepompt en het wrak zo beurt van het recreatie- en natuur- naar een gespreid stenenbed op gebied aan de Schouwse zuidkust, maximaal 12 meter diepte geleid. Een klein konvooi begeleidt Le Serpent naar zijn eindbestemming in de Grevelingen. foto Dirk-Jan Gjeltema door Rob Paardekam tholen - Autobedrijf Bal mag van de gemeente Tholen waarschijn lijk een tankstation beginnen bij de stoplichten aan het Stenen Kruis. De mogelijkheden daartoe worden de komende tijd onder zocht. Bal is nu nog gevestigd op bedrij venterrein Noord, maar daar moet de onderneming vertrekken, om dat er een woonwijk met winkels komt. De meeste bedrijven die door de gemeente worden uitge kocht van Noord verhuizen naar bedrijventerrein Welgelegen, maar dat is voor een tankstation geen lo gische keuze. Daarom hebben bei de partijen naar een andere locatie gezocht. Het Stenen Kruis is daarbij in beeld gekomen. Overigens mag al leen het tankstation daar komen. Bal heeft op bedrijventerrein Noord ook nog een autoschadebe- drijf en een showroom, maar daar zal het bedrijf een andere plek voor moeten vinden. Momenteel voert de gemeente een vooronderzoek uit naar de mo gelijkheden voor een tankstation op de genoemde locatie. De raad zal ook nog akkoord moeten gaan. MIDDELBURG: AUTO STURM B.V., IMOORDWEG 467, TEL. 0118 - 612042. GOES: AUTO STURM B.V., AMUNDSENWEG 39, TEL. 0113 - 602000. oostburg - Vrienden van Water dunen Nee mag niet meedoen aan de rechtszaak over natuur- en re creatieproject Waterdunen bij Bres- kens. De Raad van State in Den Haag heeft gisteren beslist dat de vereni ging geen belanghebbende is bij het project. Waterdunen Nee was al eerder afgewezen en ging in be roep. De vereniging wees er onder meer op dat twee van haar leden grond in het gebied hebben. \Jr/ J THinKIHG. nEW HYunom POSSIBILITIES. NU Rij de nieuwe Hyundai Ï20 voor vy KJ en betaal de rest rentevrij over 2 jaar. www.hyundai.nl VfldJAAR M DRIEDUBBELE ISJ GARANTIE i Ie prijzen zijn incl. BTW en BPM en excl koslen rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage. Afgebeelde modellen kunnen afwi|ken van standaarduitvoering Energielabel en wegenbelastingvrijstelling is afhankelijk van de vetkrijgbare uitvoering Actie 15 alleen geldig op de Hyundai MO. Hyundai i20, Hyundai i30 en Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl opties, accessoires en overige kosten. Betaling 2e hellt Na 2 jaar kunt g gebruik maken van het dooilopend krediet met een laailijks kostenperceniage van 5.9% (op basis van de huidige rentestand) Voor de voorwaarden verwijzen wij u naar de brochure. Genoemde uiterlijk 2 jaar na registrahedatum. Geldt niet op actiemodellen. Voor de vaotwaatden verwijzen wij naar de prijzen zijn incl BTW en BPM en excl kosien rijklaar maken, laktoeslag en verwijderingsbijdrage. Atgebeelde modelten kunnen alwi|ken van de standaaiduitvoermg Dit aanbod betreft een uitgestelde betaling brochure Druk- en zetfouten voorbehouden. Actie geldig met datum koopovereenkomst vanaf 15 aphl 2011 met en doorlopend krediet van Hyundai Financial Services. Hyundai Financial Services bemiddelt in financiering van Alpha Credit Nederland (Vergunningnummer 12012518). Toetsing en regislratie bij het BKR een uiterste registratiedalum van 30 september 2011Vraag uw dealer naar de voorwaarden te Tiet Priis- en lentewijzigingen voorbehouden Prospectus verkrijgbaar via www.hyundai nl Gecombineerd brandstofverbruik: 3,7 - 5,8 (1/100.km) 27,0 - 17,2 (km/I); CO2 - emissie: 98- 135 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. Daar word je vrolijk van. De actie is simpel. Je betaalt de helft nu (vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende). En de andere helft over twee jaar; rentevrij. In de tussentijd betaal je geen rente. En ontvang je wel meteen 5 jaar garantie. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Sommigen herkennen kansen. Anderen grijpen ze. Wat doe jij?

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 50