zeeland 119 je hier niet' Kevin is enige van groep 7 Rabobank steunt leefbaarheidsidee WOW OPRUIMING bij - Genoeg scholen in Borsele 't Waskot gaat weer open mod# sweaters va. 29,- overhemden overhemden kostuums kolberts pantalons shirts casual jack's polo shirts v^a. 29," 2 voor 69," door Frank van Cooten woensdag 6 juli 2011 B écht slecht rijden niet naar de cur sus komen. „Dat is begrijpelijk, want ze schamen zich een beetje. Maar aan de andere kant zou je juist deze mensen willen helpen om wat beter te gaan rijden." De mensen met wie Moerland de afgelopen dagen in de auto kroop, konden stuk voor stuk prima rij- i den. Hier en daar gaf hij ze wat tips. Met name het kijkgedrag is I vaak voor verbetering vatbaar. „Bij het afslaan worden de buitenspie- 1 en het over de schouder kijken nogal eens vergeten." Ook het oprijden van de snelweg, en dan met name het invoegen, zorgt bij veel ouderen voor de no dige zenuwen, evenals het inhalen op de snelweg. Moerland probeert ze daarover weer wat meer zeker heid te geven." De instructeur, die ook nog rijexamens afneemt voor het CBR, zegt dat het niveau van de 55-plussers over het algemeen dik in orde is. „Slechts één keer heb ik iemand geadviseerd om geen auto meer te rijden." Juist omdat de echt slechte rijders niet naar een broemcursus komen, pleit hij ervoor om mensen na hun 65ste elke vijfjaar verplicht een examen te laten afleggen." De gemeente gaat de cursus bin nenkort evalueren. Daarna wordt bepaald of er een vervolg komt. HEINKENSZAND - Het aantal kinde ren in de gemeente Borsele daalt de komende jaren fors. Dat zijn al thans de prognoses. Scholen mer ken dat in de leerlingaantallen. Dat worden er op veel scholen steeds minder. Goed voorbeeld is openbare basisschool De Beren burcht in Baarland. Deze school sluit morgen definitief En toch dient de Borselse gemeen teraad donderdagavond formeel een besluit te nemen over het al dan niet uitbreiden van het aantal openbare basisscholen. Dat klinkt merkwaardig maar dat moet zo op grond van een artikel van de Wet op het primair onder wijs. De gemeenteraad moet jaar lijks voor 1 augustus een plan vast stellen voor nieuwe openbare of bijzondere basisscholen. Een nieuwe openbare basisschool is gerechtvaardigd als er binnen tien kilometer geen andere is en als er voldoende leerlingen voor zijn. Het college vindt dat het huidige aantal openbare basisscholen vol doende. Ook van de besturen van de bij zondere basisscholen zijn geen ver zoeken ontvangen. foto Ronald den Dekker. Communicatieadviseur Janine Schoneman-van den Hoek en directievoorzit ter Ad de Korte van Rabobank Oosterschelde. foto Ronald den Dekker door Luc Oggel WEMELDINGE - Museum 't Waskot in Wemeldinge gaat weer open. Vanwege een grote verbouwing in het naastgelegen huis van [aap en Jannie Smits is het de afgelopen tijd gesloten geweest. De heropening wordt gevierd met een tentoonstelling van borduur werken, waaronder enkele zeer oude merklappen. Ook zijn er uit- vouwkaarten uit het begin van de twintigste eeuw te zien. Natuurlijk is de uitgebreide collectie wasattri- buten ook nog aanwezig. Museum 't Waskot is te vinden aan de Julianastraat 1 in Wemeldin ge. Het is elke maandag, woens dag, donderdag en vrijdag geo pend van 13.00 tot 17.30 uur. GOES - Vijf initiatieven in de Oos- terschelderegio die de leefbaarheid ten goede komen en het maat schappelijk belang dienen, maken kans op geldprijzen van respectie velijk 15.000, 10.000 en 5000 euro van Rabobank Oosterschelde. De bank is afgelopen voorjaar be gonnen met de wedstrijd 'Het bes te coöperatieve idee rondom de Oosterschelde'. Tot 10 juni konden verenigingen, scholen en andere groeperingen een idee indienen. Er kwamen in totaal 37 inzendin gen binnen en inmiddels zijn vijf lokale projecten genomineerd voor de prijzen. De finalisten zijn: Sportvereniging MZC '11 uit Zie- rikzee, twee gefuseerde voetbalver enigingen op één complex die nu ook graag één kantine wil. Bed en broodje 'Bonifacius', het inrichten, van een bed&breakfast in de voormalige pastorie van de R.K. H. Bonifaciusparochie in kwa- dendamme. Muziek in de klas, het verzor gen van muziekonderwijs door muziekvereniging Scheldegalm in Hansweert. Om de tafel; Kunstpark Zeeland wil een speciale tafel maken, met werkzoekenden en studenten ver bonden aan 'de brugwerkplaats'. Aan de tafel kunnen lokale onder nemers samenwerkingsverbanden smeden. Musical Scrooge, vereniging Mu sicalvrienden wil een extra voor stelling van de musical geven voor vrijwilligers, mantelzorgers en cliënten van zorginstellingen. Ad de Korte, sinds 1 mei de nieu we directeur van Rabobank Oos terschelde, was verrast door alle ideeën. „Nog belangrijker dan het geld is dat wij iets hebben kunnen stimuleren, namelijk dat mensen bij elkaar zijn gekomen om hun projectvoorstel in elkaar te zetten. Hopelijk gaan ze ermee verder, ook al winnen ze niet." Leden van Rabobank Oosterschelde bepalen uiteindelijk wie de eerste, tweede en derde prijs winnen. Rabobank Oosterschelde heeft zo'n 19.000 le den, overigens is dat iets anders dan een klant. Zij kunnen tot 2 september stemmen op de vijf ge nomineerde ideeën via de www.hetbesteideevanoosterschel- de.nl. Daar staan fimpjes over elk initiatief Op de coöperatieavond die 27 oktober plaatsvindt in de Mythe in Goes worden de drie prijswinnaars bekendgemaakt. Dit is de negende aflevering van een se rie over de tien leerlingen van basis school De Berenburcht in Baarland. De ze school gaat morgen definitief dicht. Vandaag: Kevin (11). door Frank van Cooten Kevin vindt groep 7 wel lekker overzichtelijk. Hij is namelijk de enige. „Als ik ziek ben, missen ze de hele klas", grinnikt hij. Als Kevin een keer niet zo'n zin in school heeft, of gewoon een baai dag heeft (dat hebben we allemaal wel eens), kan hij niet zijn snor drukken. Dat valt gelijk op. „Maar daar geef ik niet zo veel om. De Be renburcht is leuk en overzichtelijk. Het is daarom best jammer dat ik foto Willem Mieras naar groep 8 ga op een andere school." Die andere school is de Mgr. Heyligersschool in Kwaden- damme. Zo'n drie kilometer ver derop. Dat is wel even wennen voor Kevin, want hij loopt nu nog naar school. „Maar drie kilometer is niet zo ver." korte mouw lange mouw lange mouw v.a. 179," v.a. 98," v.a. 59," v.a. 29," v.a. 89," v.a. 25," Kevin (11) t Plein 1940 nr. 20 - Middelburg - Tel. 0118 612508

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 49