Zeeland Krabbendijke behoudt bieb PZC 7 Duidelijk BEVELANDEN-THOLEN 18 en 19 20 en 21 'Betrokkenheid bij Goes2040' almanak Kortgenes molen heeft weer grandeur Woensdag 6 juli 2011 Slechte chauffeurs zie je niet bij opfriscursus 55-plus BESLUITRAAD Minder budget Kunst van Lezen Laatste dagen van Le Serpent boven water zijn geteld Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl mmwiMimiKBHiMMiaB i i S38JS "Tl" door Lilian Dominicus KRUININCEN ->Niet alleen de biblio theek in Yerseke, ook de vestiging in Krabbendijke zal openblijven in het beleid van de gemeente Rei- merswaal. Dat hebben CDA en SGP gistera vond tijdens de besluitvormende raad afgedwongen met een door hen ingediend amendement. Alle andere fracties, een kleine minder heid van negen tegenover tien raadsleden, stemden tegen het gea mendeerde voorstel. Een en ander gaat waarschijnlijk wel ten koste van Kunst van Le zen, een onderwijsproject waarbij bibliotheekmedewerkers naar de basisscholen gaan om kinderen en thousiast te krijgen voor het lezen. Andere elementen uit het voorstel bibliotheek 'nieuwe stijl' blijven overeind: de introductie van plug-in bibliotheken, het verdwij nen van de bibliobus en het vast stellen van budget voor bibliothe ken op 475.000 euro. Ook hebben CDA en SGP wethouder Hans de Kunder (CDA, cultuur) opgedra gen in gesprek te gaan met de dorpsraden, WMO-raad, senioren raad en het onderwijs. WD, Leefbaar Reimerswaal, Lijst Laban en Christenunie konden niet met het amendement leven. 'Een motie van wantrouwen je gens het eigen college van burge meester en wethouders', vonden Izak Vogelaar (WD) en Andries Jumelet (Christenunie). „Ze flui ten hun eigen college terug. Het be leid zal blijven gaan over het ste ken van geld in stenen in plaats van in bibliotheekwerk", zo sprak Izak Vogelaar. Jumelet had middels een sprookje, vrij vertaald naar Olivier B. Bom mel, duidelijk gemaakt dat hij het oorspronkelijke voorstel van het college had willen steunen, maar dat er eerst met de dorpsraden ('de Kleine Volkjes', gewaar schuwd door journalist 'Argus') moet worden gepraat. „Het college laat nu eerst de gemeenteraad be sluiten en gaat dan pas de dorpsra den en andere belanghebbenden inlichten", zei Jumelet. Volgens hem moest burgemeester Jan Huis man ('burgemeester Dickerdack van Reimerswaal - Rommerswaal - Rommelswaal - Rommeldam) geen overhaast besluit nemen. [oke Louwrink van de PvdA vond het amendement 'een uitgeklede versie van het bibliotheekwezen' „Dit lijkt op een bezuiniging, hier kunnen we niet in meegaan." GOES - Instellingen, ondernemers, organisaties en inwoners tonen zich betrokken bij Goes2040, de structuurvisie die Goes voor de lange termijn opstelt. Een informatiemarkt in het voor malig postkantoor, trok gisteren de hele dag door mensen die met suggesties of vragen kwamen. Ook vorige week donderdag ge houden werkbijeenkomst voor be trokkenen leverde veel input op. Tot tevredenheid van wethouder Jo-Annes de Bat. „We krijgen veel complimenten over hoe we het aanpakken, het wordt gewaar deerd dat we de structuurvisie op basis van idee"en en suggesties van Goesenaren. Dit is een goed begin." KORTGENE - Alles gleed met groot gemak op zijn plaats, gistermorgen bij molen De Korenbloem. Het nieuwe mo- lenkruis zat met behulp van een kraan in geen tijd op zijn plaats. Molenmakerij Berkhof had het in de werk plaats in Zwartebroek al pasklaar gemaakt. De bekro ning van de molen, een half jaar geleden nog niet meer dan een afbrokkelende stomp, werd gadegeslagen door veel dorpelingen en twee broers Salomé, zonen van de laatste molenaar. Na de bouwvak wordt het maalmecha- niek afgemaakt. foto Ronald den Dekker Tip? redactie@pzc.nl Hij ziet de zin er niet van in. Waar om zou je hoofdletters en leestekens gebruiken... Ieder mens kan toch zien waar een zin begint en ophoudtEn al dat gedoe met dubbele aa's en en kele e's, sterke en zwakke werkwoor den en dof tof allebei: het zal de ne genjarige een zorg wezen. Voor hem zijn er wel belangrijker za ken in het leven, „je kan toch snap pen wat er staat??", is steevast zijn verweer als opgemerkt wordt dat zijn schrijfsels tekortkomen aan taal vaardigheid. Laatst had hij een teke ning gemaakt. Prachtige treinen uit het stoomtijdperk. Het werk droeg een titel en een signatuur: 'Stoom- mooklotiet. Almaal van Robin.' Tja. Wat valt er nu niet te snappen? Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. t/m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, Ma. za.enzo. om 18.00 uur www.z2.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 47