gevangen, maar wat dan?' zeeland 121 Buurthuis Oudelandse Hoeve gaat verbouwen 50o/o korting 500/o korting 50o/o korting woensdag 6 juli 2011 Z Cor Reijn (tweede links) en Hennie Klein Hesselink (rechts) in buurthuis Ou delandse Hoeve dat een stevige opfrisbeurt wacht.foto Mark Neelemans slachtoffer. Ook katten vielen ten prooi aan rovende vossen, lagers en natuurbeschermers ruzieden in de media over de vraag of de vos vogelvrij moet worden verklaard, of juist niet. En toen ook de pro vinciale politiek er zich mee ging bemoeien was het circus com pleet. Er kwam een speciale werkgroep om de provincie te adviseren over de aanpak van de vossenproblema- tiek in Zeeuws-Vlaanderen. Inten siever bejagen en gebruik van vang- kooien, kwam al snel als oplossing uit de bus. Overdag houden vos sen zich schuil dus bejagen zou vooral zijn vruchten kunnen af werpen in de nachtelijke uren, liefst met kunstlicht. Maar dat mag niet en die toestemming komt er van de provincie ook niet. Daar hebben de jagers zich inmiddels bij neergelegd. „Het idee van zo'n inloopkooi is in principe nog niet zo slecht", vindt secretaris Paul Prince van de Wildbeheereenheid Koewacht. „Maar wat moet je als er een vos in zit?" Een inloopkooi wordt ge plaatst tegen het gaas van een vo lière of kippenren. Een vos die een vogel wil verschalken loopt er in en dan klapt de val achter het dier dicht. Prince: „Prima, maar wat kun je er dan verder mee? Onlangs had ie mand op die manier een vos ge vangen en belde ons om advies te vragen wat hij moest doen. Maar wij weten het ook niet. Het beest afschieten? De nek omdraaien? We hebben het gevraagd aan de provincie, maar daar zijn we niets wijzer van geworden. Een ambte naar verwees ons door naar het mi nisterie. Ook daar zijn we van het kastje naar de muur gestuurd." Omdat hobbydieren vooral in de bebouwde kom worden gehou den, mag een jager daar een vos die in de val is gelopen niet afschie ten. Maar je mag volgens de wet ook geen wild verplaatsen. „We krijgen gewoon niet te horen wat er dan wel kan." Roger van Hoecke uit Zuid- dorpe doet er niet moeilijk over. „blaast de val een die pe put graven en dat beest er in gooien. Dat mag wel." Van Hoecke verloor dit jaar zelf ook een flink aantal kippen. Hij heeft inmiddels vijf vallen geplaatst en recent twee vossen gevangen. Om zijn kippen hok heeft hij een 2,30 meter hoge afrastering gemaakt met stroom er op. Daar waagt geen vos zich meer aan. „Het is inderdaad vrij stil", beaamt Van Hoecke. Maar drie weken gele den lukte het een vos toch weer om een volière met siervogels aan de Hoofdweg Zuid uit de moor den. Bij een andere inwoner zou den twee weken geleden nog 14 kippen zijn afgeslacht. „En afgelo pen zondag is een jonge haas met zijn kop afgebeten bij een vuilnis emmer gevonden. Hij kwam altijd bij een oudere mevrouw aan de kool in de tuin knabbelen. Die had daar wel lol in, een verzetje voor haar." De stilte rond de vossen is volgens Van Hoecke slechts schijn. 'Neem maar van mij aan dat ze er nog zijn. En meer dan we denken." „Dit najaar duiken ze wel weer op", voorspelt Prince. Hij vraagt om vossenactiviteiten te melden via wbekoewacht@zeelandnet.nl door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Buurthuis Oudeland se Hoeve aan het Edvard Grieghof in Terneuzen wacht na de zomer vakantie een stevige verbouwing. „We willen er een eigentijds multi functioneel centrum van maken", geeft penningmeester Cor Reijn van wijkraad/buurtvereniging Ou delandse Hoeve en Katspolder de ambitie weer. „Met hulp van de ge meente, een aantal fondsen en vrij willigers gaat dat lukken." Een opknapbeurt plus interne ver bouwing van buurthuis Oudeland se Hoeve zit al enkele jaren in de pen. „Het is ook niet voor z'n tijd, want het dak lekt behoorlijk als het regent", weet voorzitter Hen nie Klein Hesselink uit ervaring. De gemeente draagt de kosten van de reparatie van het dak die pen ningmeester Reijn schat op twee a drie ton. Voor de interne verbou wing is door de gemeente 65.000 euro beschikbaar gesteld. Daarmee kan het buurthuis nog niet zo wor den ingericht dat het voldoet aan de wensen van met name de wijk raad/buurtvereniging. „We hebben het Oranje Fonds aan geschreven en die wil ons een aan zienlijk bedrag geven, 30.000 euro, en ook woningcorporatie Clavis is bereid een bijdrage te leveren. We zijn er dan nog niet. Veel werk zal verzet moeten worden door vrij willigers en gelukkig hebben we er een flink aantal dat de handen uit de mouwen wil steken." Een groep biljarters speelt dinsdag middag in het buurthuis. Ze zitten bij de buurtvereniging. Er zijn nog meer vaste gebruikers, waaronder schaakclub Terneuzen, koninklijke harmonie De Vliegende Hollander en een showband. Reijn: „Met alle gebruikers zijn we tot een plan ge komen. Intern vinden verschuivin gen plaats, in goed overleg. De peu terspeelzaal is bij brede school De Stelle ingetrokken. De schaakclub verhuist intern naar de lokalen van de peuterspeelzaal." De grootste verandering wacht de ruimtes die de wijkraad/wijkvere- niging in gebruik heeft. De entree en de bar worden vernieuwd. Ook komt er een volwaardige keuken. Klein Hesselink: „Hier in de wijk hebben we een eettafel, waar men sen van allerlei nationaliteiten met elkaar eten. Die kunnen we straks goed onderdak bieden." Het enige jammere is dat de werk zaamheden later beginnen dan ge pland was, vinden Reijn en Klein Hesselink. De start was op 1 juni voorzien, dat wordt na de zomer vakantie. „Het was ideaal geweest, als al veel gedaan had kunnen wor den in het voor ons stille zomersei zoen. Het mag niet zo zijn. Ons is nu verzekerd dat het voor de win ter gereed is." De wijkraad/buurt vereniging wil dan uitpakken met een openingsfestiviteit voor alle be woners van de buurt. Fons van Damme uit Zuiddorpe toont eind februari dit jaar een aantal van zijn kippen die zeer waarschijnlijk door een vos te grazen zijn genomen. foto Peter Nicolai Bij het Alles-in-één Pakket vanaf 45r /mnd op eenjaar Interactieve TV van KPN op eenj'aar Pluspakket op een Sony S280 Blu-ray speler plus Blu-ray pakket 'Het Alles-in-één Pakket bestaat uit Interactieve TV, Internet en Bellen. De korting wordt verrekend op het AUes-in-één Pakket. Vraag de verkoper naar de beschikbaarheid en de voorwaarden of kijk op kpn.com sluit je aan "Het Pluspakket kun je aanschaffen bij Internet en Interactieve TV of bij het Alles-in-één Pakket van KPN van 45,- /mnd met Interactieve TV, Internet Basis en Bellen. Vraag de verkoper naar de beschikbaarheid en de voorwaarden of kijk op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 41