NU 20 zeeland Let op! Geld lenen kost geld Techniek van Robotvish 'Een VOS uitgelegd op panelen IN2013 €5.497,! Muzikanten Geduld Overwint geslaagd Vlaamse sirenes worden getest Topvissers actief aan Kanaal Gent-Terneuzen Open huis mooiste liefhebberstuin Afwijzing beroep Waterdunen Nee DE HELFT EN DE HELFT Verwacht meer. JAAR 2 Jaar 0% rente. woensdag 6 juli 2011 z nEw \^T/ THinKinG. nEw HYURDRI POSSIBILITIES. o-il/jii <ijn ine 81W en 8PV en exc: kosten mvtaar meten, 'aktoes eg e- ve.-w.derngseitlrage Hen kunnen afwijken van standaarduiiviiRring Fne.-gielaoel en wegentelastmgvrijstel.ing is Ilhankelijk van de vedcnjgbaie uitvoering Acne is alleen geldig op de Hyundai ilO. Hyundai i20. Hyundai i3U :n Hyundai i30 CW en geldt op de consumentenprijs excl opties, accessones en ijverige kosten Betaling 2e helft Na 2 iaar kunt u gebruik maken van het doorlopend krediet met oen jaarlijks koslenpercentage van 5.9% fop basis van de huidigerentestand). Voor de vooiwaaulen veiwipen wij u naai de brochure. Genoemde ui<e'hi* 2 laa' "a registratreda.urn Geldt met op actiemodellen Voor de voorwaarden verwen wij naar de prijzen rijn ind. BIWenBPM en excl. kosten rijklaar maken laktueslag en verv;i|denngsbi|drage Afgebeelde modellen kunnen alwi|ken van de standaarduitvoering. Dit aanbod betreft een uitgestelde betaling brochure Druk- en zetfouten voorbehouden. Actie geldig met datum koopovereenkomst vanaf 15 april 2011 met en (looilopcnd krediet van Hyundai Financial Servicer. Hyundai Financial Services bemiddelt in financiering van Alpha Cieilit Nederland (Verguimingnummer 120125181. Toetsing en registratie bij het BKR een uiterste registratiedatum van 30 september 2011 Vraag uw dealer naar do voorwaarden. Contante waaide van het goed Aanbetaling/ inruil (50%l Totale kredieibedrag Maandelijks Oebalrentevoet/jaarlijks kostenDeicentage Duur van de Krediet veiopeding Totaal te betalen bedrag Hyundai i20 10.995.00 5.197.50 €5197.50 €0.00 0.0% 24 €0.00 €5.197 50 Gecombineerd brandstofverbruik: 3,7 - 5,8 (1/100 km) 27,0 -17,2 (km/I); CO2 - emissie: 98 zijn gebaseerd op tests die zijn uitgevoerd volgens Europese Verordening 715/2007/EEG. 135 (g/km). Uitstoot- en brandstofverbruikgegevens IJZENDIJKE De IJzendijkse muziekvereniging Geduld Overwint heeft er dertien gediplomeerde muzikanten bij. Ze hebben de afgelopen weken a- of b-examen gedaan. Elf kandidaten zijn voor theorie en praktijk ge slaagd, twee alleen voor de theorie test. De examens zijn afgelegd op de instrumenten trompet, klarinet, alt saxofoon, slagwerk, tenor saxo foon en dwarsfluit. ZEEUWS-VLAANDEREN Inwoners in de nabijheid van de grens moeten donderdag niet in pa niek raken als ze tussen 11.45 en 13.15 uur sirenes horen loeien. De Belgische Civiele Veiligheid voert dan de driemaandelijkse test uit van het elektronische sirenenet werk. Het netwerk wordt ingezet om de mensen te waarschuwen bij noodsituaties. De test duurt één minuut Als het echt mis is loeien de sirenes drie minuten. WESTDORPE Aan het Kanaal Gent-Temeuzen bij Westdorpe vindt komende zondag de tweede wedstrijd in de topcom- petitie feedervissen plaats met 57 deelnemers. Feedervissen is een manier van sportvissen met een lange werphengel van zo'n drie me ter om heel ver uit te kunnen gooien. De wedstrijd is van 10.00 tot 15.00 uur. In het Kanaal zit vrij veel brasem/voorn en baars. SCHOONDIJKE De mooiste liefhebberstuin van Ne derland, kijktuin ïuust Wa'k Wou aan de Tragel Oost 21 bij Schoondij- ke, is komend weekend gratis toe gankelijk. Eigenaar Kees Jacobse houdt dan een hemerocallis- ofte wel daglelie-show met 150 verschil lende soorten. Zijn tuin is 5200 vierkante meter groot Kees Jacob se stelt ook aquarellen tentoon. De openingstijden zijn zowel zaterdag als zondag van 10.00 tot 17.00 uur. OOSTBURG - Vrienden van Water dunen Nee mag niet meedoen aan de rechtszaak over natuur- en re creatieproject Waterdunen bij Bres- kens. De Raad van State in Den Haag heeft gisteren beslist dat de vereniging geen belanghebbende is bij het project. Waterdunen Nee was al eerder afgewezen en ging in beroep. De vereniging wees er on der meer op dat twee van haar le den grond in het gebied hebben. Voor de Raad van State is dat geen reden Waterdunen Nee wel toe te laten. Volgens voorzitter Guus Lan- geraert is er alleen gekeken naar de procedure en niet naar de inhoud. Meer partijen hebben bezwaar ge maakt tegen Waterdunen. Het is onbekend wanneer de zaak dient. door Eugène Verstraeten door Wilma Valk BRESKENS - Engineering Design en Innovation (EDI) is de vernieuw de opleiding die leerlingen van de Hogeschool Zeeland vanaf septem ber kunnen volgen. Vijf HZ-leerlin- gen van de-huidige opleidingen Werktuigbouwkunde en Elektro techniek hebben het project 'robot vish' voor Breskens gerealiseerd. Aan de noordzijde van het winkel centrum Spuiplein zijn gistermid dag twee informatiepanelen ont huld over het project. John Schellingerhout, student elek trotechniek, is al sinds november 2010 bij het project betrokken. „Ie dere week hadden we een dag voor dit project. Er was veel con tact met Tiny Maenhout van de ge meente Sluis, onze opdrachtgever. Er werden eisen gesteld zoals wa terspuit aan de bovenkant, voort stuwing, afstandsbediening en een bewegende staart en dito ogen." TERNEUZEN: GARAGE VERBRUGGE B.V., INDUSTRIEWEG 37, TEL. 0115-681200. John slaagde er met vier studenten werktuigbouwkunde, Pim van Eij- zeren, Laurent Kruijsse, Richard Rijk en Jedfffey Uitterhoeve, in om de door kunstenaar Albert Kra mer bedachte vis tot leven te wek ken. „We kregen veel hulp van Ron van den Brakel van Smart Ser vices en vooral van jachtbouwer Rinus Meeusen en ontwerper Frans Maas. Zodra zij er bij waren betrokken kwamen er al snel teke ningen die resulteerden in een defi nitief en begroot concept." „Het bedrijfsleven staat altijd te springen om met ons samen te werken", weet Edward Mouw, do cent van de HZ. „Bij dit project zijn dan ook een aantal uiterst ge specialiseerde bedrijven uit de om geving van Breskens betrokken." De kunstmatige vis zal straks door de haven van Breskens zwemmen. Vijf meter lang en in opvallende kleuren moet hij een bijzondere publiekstrekker worden. www.hyundai.nl DRIEDUBBELE I GARANTIEI Daar word je vrolijk van. De actie is simpel. Je betaalt de helft nu (vaak is de inruil van je huidige auto al voldoende). En de andere helft over twee jaar; rentevrij. In de tussentijd betaal je geen rente. En ontvang je wel meteen 5 jaar garantie. Hoeveel kilometers je ook rijdt. Sommigen herkennen kansen. Anderen grijpen ze. Wat doe jij? Rij de nieuwe Hyundai i20 voor 50 en betaal de rest rentevrij over 2 jaar. Het is de laatste tijd angst vallig stil rond de vos. Begin dit jaar kwam de sluwe roodstaart in het nieuws, nadat in Zuiddorpe tien tallen kippen en vogels waren doodgebeten. De slachtpartijen in volières en kippenhokken gingen een paar weken aan een stuk door en in totaal werden zo'n twintig houders van hobbyvogels het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 40