'Parkeren met een glimlach' Zwingodin komt meer 181 zeeland Voorvechter behoud veerdienst overleden Duidelijk BELEID Toerist niet wegsturen met boete Inzameling oude mobiele telefoons almanak ZWINGODIN De Zwingodin verscheen vorig jaar zomer aan de rand van het Zwin. Ze zou via snelle sociale media de lof van natuurgebied en kust bezingen, maar werd in het najaar geveld door storm. Explosieven weg woensdag 6 juli 2011 door Wout Bareman TERNEUZEN - Toeristen die het stadscentrum van Terneuzen be zoeken moeten met open armen worden ontvangen en niet met een parkeerboete. Die boetes moe ten zoveel mogelijk worden verme den, zo nodig door een aanpassing van het parkeerbeleid. De Wijkraad Binnenstad Terneu zen is voorstander van zo'n aange past beleid, bleek maandagavond tijdens de maandelijkse vergade ring in De Triangel. En ook raads lid en centrummanager Bram Stof fels (Top Gemeentebelangen) vindt dat het allemaal best wat 'be- zoekersvriendelijker' kan. Door bij voorbeeld een drie- of viertal feest dagen aan te wijzen waarop in het hele stadscentrum gratis (boven gronds) mag worden geparkeerd, ook op plaatsen van vergunning houders. De wijkraad en Stoffels denken aan bijvoorbeeld de Haven dagen, Koninginnedag en het Jazz festival. Stoffels zag het op de zondag van de voorbije Havendagen met eigen ogen gebeuren. „Met name op de Scheldekade werden tientallen be zoekers op de bon geslingerd voor fout parkeren. De situatie is daar nogal verwarrend. Je hebt er plaat sen voor vergunninghouders, een stukje vrij parkeren en een stuk be taald parkeren. Maar zo'n bordje zien de mensen over het hoofd. Ze krijgen dan wel een boete van 75 euro. Die mensen zie je vermoede lijk niet meer terug en dat moeten we voorkomen." Stoffels verwijst naar andere ste den, zoals Hulst, waar tijdens eve nementen wel gratis kan worden geparkeerd. „Wij hebben dat enkel op de koopzondagen, de laatste zondag van de maand. Maar je moet juist als er veel volk komt die mensen ontvangen met een glim lach. En ze niet ook nog eens met een boete wegsturen. Begrijp me goed, de parkeerwachters verwijt ik niets; die voeren een opdracht uit. Het is een kwestie van beleid." Wijkraadsvoorzitter Hans Vlottes onderschrijft het pleidooi van Stof fels. „Het is een leuk gebaar van de stad naar z'n bezoekers." Verkeerswethouder Co van Schaik is minder enthousiast. „Allemaal heel sympathiek hoor, maar voe ren we die maatregel in, dan wordt het parkeerbureau platge- beld door vergunninghouders, die hun betaalde plek opeisen. Ik denk dat we het moeten laten, zo als het nu is." iir ■BMBMBHBHBaHaHMI KOEWACHT - Wie een oude mobie le telefoon of een ander (kapot) te lefoontoestel overheeft, kan die sinds begin deze week schenken voor een goed doel. Sam's Kleding- actie die al bijna 45 jaar kleding in zamelt voor ontwikkelingsorgani satie Cordaid Mensen in Nood, is met deze actie begonnen onder de MEEST CELEZEN 1Mannen 'voor niets' opgepakt, 2. Middelbare scholen voelen krimp, 3. Pontje al twee keer uit de vaart. TIPS NAAR zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto Hij ziet de zin er niet van in. Waar om zou je hoofdletters en leestekens gebruiken... Ieder mens kan toch zien waar een zin begint en ophoudtEn al dat gedoe met dubbele aas en en kele e's, sterke en zwakke werkwoor den en dof tof allebei: het zal de ne genjarige een zorg wezen. Voor hem zijn er wel belangrijker za ken in het leven. „Je kan toch snap pen wat er staat??", is steevast zijn verweer als opgemerkt wordt dat zijn schrijfsels tekort komen aan taal vaardigheid. Laatst had hij een tekening ge maakt. Prachtige treinen uit het stoomtijdperk. Het werk droeg een ti tel en een signatuur: 'Stoommooklo- tiet. Almaal van Robin.' Tja. Wat valt er nu niet te snappen? door René Hoonhorst Geen genade, ook niet voor een godin. Nie mand had last van haar aan de rand van natuur gebied Het Zwin, maar de gemeen te Sluis handhaaft de regels. En wees de Zwingodin - nadat ze van haar plek was geblazen door een felle najaarsstorm - uit als illegale, ongewenste vreemdeling. Beschermvrouwe en maakster Ma rie-Louise Osté zat niet bij de pak ken neer. Ze vroeg asiel bij de Zee meeuw. Een paal bij het paviljoen zou prima voldoen als troon. Na tuurgebied Het Zwin is weliswaar wat verder weg, maar de godin is wel direct veel meer onder de mensen. Paviljoenhouder Jannis van de Voorde had er geen be zwaar tegen als de verslaggeefster een sociaal mediaoffensief begint vanaf het enige strandpaviljoen in Retranchement. „Als ze maar niet twittert dat er slappe koffie in de Zeemeeuw wordt geschonken, want dan maak ik haar een kopje kleiner", dreigde hij half serieus, half gekscherend. Osté laat zich niet bang maken. „De Zwingodin moet natuurlijk wel onafhankelijk verslag kunnen blijven doen. Maar ze houdt zich niet zo zeer bezig met de horeca. Ze verslaat vooral gebeurtenissen in Het Zwin, discussieert en filoso feert over de toekomst van het na tuurgebied." Vanaf de Zeemeeuw kan ze haar gedachten in elk geval vrij laten gaan, verzekert Van de Voorde. Hij pacht de grond onder en om het paviljoen. „Het strand is van Domeinen, dat het beheer tot aan de laagwaterlijn heeft over gedragen aan Het Zeeuwse Land schap. Zo'n natuurorganisatie en beheerder zal ook de cultuur een goed hart toedragen", stelt de pavil joenhouder. Het nieuws van de 'herrijzenis' van de Zwingodin was de laatste weken al uitgelekt via diverse blogs en internetkranten. Als pro motor van het gebruik van de 'snelle' sociale media juicht Osté dat natuurlijk toe. Maar aan de an dere kant had ze de wederopstan ding van de goddelijke vrouwe nog even geheim willen houden om vrijdag met een onverwacht ca deautje uit te kunnen pakken. De echte verrassing is er af. Maar toch wordt de Zwingodin de komende dagen nog afgedekt door een doek. Pas vrijdagmiddag wordt haar aan gezicht officieel onthuld, waarbij de Terneuzense poëet André van der Veeke een 'wederopstandings gedicht' voordraagt. Daarna is het aan de godin om niet alleen tot geestelijk leidsvrouwe, maar ook tot wereldlijke koningin van het Zwin uit te groeien. De 'merchan dise' komt op gang. Via de site www.zwingodin.nl zijn al foto's en posters, al dan niet mooi ingelijst, te bestellen. De Zwingodin speelt binnenkort, vanaf zondag 17 juli, ook een grote rol op de Midzomer- expositie in galerie D'Ouverture. naam Sam's Telefoonactie. Niet al leen mobiele telefoons, maar ook draadloze huistelefoons, opladers, snoeren en kabels kunnen worden ingeleverd. Contactpersoon van de actie in Zeeuws-Vlaanderen is me vrouw Van Denderen, die de mo bieltjes inzamelt op het adres: Het Zand 32, 4576CC in Koewacht. BRESKENS - De Explosievenoprui mingsdienst Defensie ruimt don derdag het laatste deel van de ex plosieven, die in mei werden aan getroffen bij het graven van de wa terberging langs de Golepolderse- dijk in Breskens, Al direct op 11 mei werd een belangrijk deel van de vondst onschadelijk gemaakt. De rest werd afgedekt. De rui mingsactie neemt waarschijn lijk de hele dag in beslag. De explosie ven worden die dag nog op de springlocatie aan de Verdronken Zwarte Polder bij Nieuwvliet-Bad tot ontploffing gebracht. waam Tip? redactie@pzc.nl Jannis van de Voorde Kunstliefhebber zou de paviljoen houder zich niet willen noemen. Maar een godin van het Zwin moet je niet van haar beschermgebied we ren. Die hoort haar Rijk te kunnen overzien. Als de gemeente Sluis zo 'kinderachtig' is haar weg te sturen, dan mag de Zwingodin onder de vleugels van de Zeemeeuw schuilen. Pleun Beijsens, Wiesje en Joep Het Utrechtse gezin geniet van de zon op het terras van paviljoen de Zeemeeuw. Dat de Zwingodin naast het terras neerstrijkt, vindt Pleun wel leuk. Als ze hoort dat er in Het Halve Maentje al een mosselgod staat, stelt ze voor om langs het Zeeuws-Vlaamse strand een beel denroute op poten te zetten. Marie-Louise Osté De kunstenares wilde onbekend blij ven. Het gaat niet om haar, het gaat zelfs niet in de eerste plaats om kunst: het gaat om het gebruik van sociale media. Zwingodin wil via in ternet, Facebook, weblog, linkedin en twitter discussies losmaken over - onder meer - de schoonheid van het Zwin en Zeeuws-Vlaanderen. HULST - Oud-leraar Albert Broek mans uit Hulst is vrijdag op 87-jari- ge leeftijd overleden. Hij ontpopte zich door de jaren heen als een ac tievoerder, die niet van wijken wist. Broekmans - geboren in Ber gen op Zoom - procedeerde regel matig tot voor de Raad van State om zijn gelijk te halen. De meeste energie stak hij onte genzeggelijk in het behoud van een veerdienst tussen Perkpolder en Kruiningen. Hij schreef er tien tallen bezwaarschriften, ingezon den stukken en protestbrieven over. Tot op het laatst bleef hij strij den voor - in elk geval - een fiets-voetveer op het traject van de oude veerverbinding. Albert Broek mans verzette zich oo'k tot bij de Nationale Ombudsman tegen het feit dat met name de gemeente Hulst en de provincie hem op den duur niet eens meer antwoord ga ven op zijn brieven. Bij de Socialis tische Partij vond hij wel gehoor. Die gaf zijn boekje over de strijd voor behoud van het veer uit en plaatste hem in 2005 op de negen de plaats van de kandidatenlijst. Broekmans was ook tegen het Baalhoekkanaal en de bouw van appartementen op de plaats van het voormalige ziekenhuis in Hulst. Hij wordt vrijdag om 13.00 uur in Terneuzen gecremeerd. Uit het exploot dd. 30-06-2011 van gerechtsdeurwaarder A.A.A.M.G. van Damme te Terneuzen, blijkt dat ten verzoeke van Samia Marzouk, wonend te Terneuzen, aan Meshil Hanna Rezkalla Ekaldious, thans zonder bekende woon- of verblijf plaats in Nederland en daarbuiten, is betekend het namens requirante opgemaakt verzoekschrift tot echt scheiding, hetwelk is ingediend ter griffie van de rechtbank Middelburg, waarbij tevens is aangezegd dat gerequireerde via een advocaat uiterlijk 12-10-2011 een verweer schrift dan wel een verzoek tot uitstel daar toe kan indienen. Van dit exploot kan belanghebbende afschrift verkrijgen op onderstaand adres: VAN DAMME C.S. GERECHTSDEURWAARDERS Adres: Axelsestraat 12 4537 AJ Terneuzen T: 0115 613651 E: deurwaarders vandamme-holland.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 38