Zeeland i PZCU Kopers krijgen financiering niet rond SïraHi Autotellers actief in Terneuzen op groenteplantjes ZEEUWS-VLAANDEREN 18 en 19 20 en 21 NIEUWBOUW SLUISKIL Projectontwikkelaar zoekt heil in ouderenhuisvesting Wenskaarten maken kleuters in Kenia blij Woensdag 6 juli 2011 Zwingodin krijgt asiel bij Zeemeeuw Het is tijdelijk angstig stil rond de vos Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Harmen van der Werf sluiskil - Het economisch tij zit flink tegen voor de bouw van een nieuw woonwijkje rondom de ou de, al jaren leegstaande zusterflat in Sluiskil. Arnold Joosten van pro jectontwikkelaar Mondriaan Vast goed uit Dinteloord wil het roet daarom omgooien en niet alleen eengezinswoningen bouwen, maar ook inzetten op ouderenhuisves ting met zorg. Voor de te slopen verpleegstersflat en omgeving is een plan gemaakt met 27 woningen. Acht liefhebbers meldden zich voor het wijkje, wat een aardig begin was. „Helaas heb ben drie kandidaten zich echter al weer teruggetrokken en de andere vijf krijgen hun financiering bij de bank nauwelijks rond", geeft Joos ten de stand van zaken weer. „Dit speelt overigens niet alleen in Sluis kil. We lopen hier in heel Neder land tegenaan." Joosten heeft vandaag, woensdag, bij de gemeente Terneuzen een be spreking over de voortgang van het project. Het college van B en W maakt zich daar zorgen over. De zusterflat die nog dienst heeft gedaan als hotel en asielzoekerscen trum, staat al enkele jaren leeg en gaat er niet op vooruit. Omwonen den vinden dat er snel iets moet gebeuren. Zekerheid kan [oosten niet geven. Mondriaan Vastgoed heeft een de finitieve sloopvergunning voor de zusterflat, maar nog geen onher roepelijke bouwvergunning. Voor dat tot sloop wordt overgegaan, moet volgens loosten 'een redelijk deel van de huizen verkocht zijn'. Hij vraagt zich af of dit op korte termijn Tukt en daarom zoekt hij andere mogelijkheden, met name ouderenhuisvesting. „We hebben indirect via zorginstellingen verno men dat daar behoefte aan is. De ouderenhuisvesting kan ook in de verhuursfeer." Joosten verwacht na de bouwvakvakantie meer dui delijkheid. J 1 I Druk- en zetfouten voorbehouden. Geldig t/m 9 juli 201.1. Intratuin Koudekerke - Galgeweg 5 - www.intratuln.nl Dagelijks het nieuws in twee minuten videojournaal. Ma. l[m vr. om 10.00,16.00 en 22.00 uur, za. en zo. om 18.00 uur Q www.z2.nl hulst - De verkoop van wenskaar ten heeft Stichting Buru Nyakwe- re Nederland (SBNN) 2.400 euro opgeleverd. De setjes bestonden uit kaarten met sprekende foto's die genomen zijn in Kenia, het werkgebied van de stichting. Alle sets zijn uitverkocht. Met de opbrengst brengt SBNN de bouw van een kleuterklas bij de Kamtu- di Primary School op gang. Kleu ters op deze school zitten nu in een erg kleine, lemen behuizing. Een nieuwe kleuterklas in dat ge bied kost gemiddeld 3.500 euro. Ontwikkelingsorganisatie Impulsis betaalt een derde van de bouwkos- ten„SBNN de rest. terneuzen - 's Ochtends om vier uur zijn ze al vertrokken uit Apel doorn en Zutphen, Alle lan Pelstra en het echtpaar Vera en Aflri Berk hout. Ze moeten auto's tellen aan de westkant van Terneuzen voor onderzoeksbureau Goudappel Cof- feng. De provincie wil zo de ver keersstromen rond het sluizencom- plex en de toeleidende wegen in kaart brengen. Aanleiding zijn klachten over toenemende opstop pingen. Pelstra en het echtpaar Berkhout zitten er lekker rustig bij. „We trek ken het hele land door", vertellen de vutters. Pelstra vindt de roton de richting chemiebedrijf Dow en de Westerscheldetunnel 'een aardi ge plek'. „Het moet niet te rustig zijn. Hier komen honderd a twee honderd auto's per kwartier voor bij. Dat is lekker." Het drietal telt van 7.00 tot 9.00 uur, van 11.00 tot 13.00 uur en tussen 16.00 en 18.00 uur. De 'oosterlingen' zijn al vaker in Zeeland geweest, maar nog niet in Terneuzen. Vera Berkhout kijkt al uit naar de pauzes. Ietwat balda dig zegt ze: „We gaan de stad on- Alle Jan Pelstra, Vera en Adri Berkhout (vlnr) hebben zich dinsdagochtend even buiten Terneuzen geïnstalleerd bij de rotonde richting Westerscheldetun- veilig maken." nel en chemiebedrijf Dow om auto's te tellen voor onderzoeksbureau Goudappel Coffeng. foto Mark Neelemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 37