21 zeeland Ziekenhuisfusie Onderbroekenlol Ff woensdag 6 weken voor 18 euro! ZIEKENHUISFUSIE Een halfjaar na de ziekenhuisfusie kijkt het personeel terug: hoe is het nu, en wat betekent het voor de patiënt? Geen ov-kaart voor jonge mbo'ers Maatregelen voor Thermphos Miljoen subsidie voor Zeeuwse monumenten woensdag 6 juli 2011 door Guido van der Heijden En dat heb ik dan weer. Ben ik zonder dat ik er om gevraagd heb lid van een onderbroekenclub. Ja, u leest het goed, niet boeken club maar onderbroekenclub Mijn lieve vrouw, altijd op zoek naar koopjes, wilde me een paar maanden geleden verrassen en be stelde via gratis.nl een mannenlin- geriepakket. Een boxershort met bijpassend hemd, voor slechts 2,90 euro (verzendkosten). Tot zover niets bijzonders. Kortgeleden viel er opnieuw een zending met boxershorts in de bus. Bijgesloten een papier waar op ik welkom werd geheten bij de Tonoclub en waar al een tip van de sluier werd opgelicht over wel ke onderbroeken ik bij de volgen de zending kon verwachten. Was ik nu ineens lid van een on derbroekenclub?? Ik zocht op in ternet meer informatie over Tono International. De paniek sloeg me om het hart Het wemelde van de klachten over deze oplichtersben de. Genoeg voer voor vijf afleve ringen van Radar. Het veilig in Zwitserland gevestigde bedrijf COLOFON PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118- 43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91,4330 AB Middelburg T: 0118-43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113-31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T: 0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111-45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland Merken en Diensten, Business-to-Business/ de Ondernemer, Zorg, Onderwijs, Onroerend Goed T: 0118-434070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088-0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088- 013 9910 Toets 1bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) nabezorging bij melding voor 12.00 uur Toets 2: informatie over uw abonnement' Toets 3: informatie over abonneevoordeel Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 26,45 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 74,65 (acceptgiro €77,75) Jaar €285,25 (acceptgiro €288,35) Auteursrechten Alle auteursrechten voorbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht. Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Ja, ik neem de PZC en ontvang de eerste 4 weken gratis en neem aansluitend: een doorlopend abonnement met automatische betaling van 74,65 per kwartaal <na28) een doorlopend abonnement met betaling per accept van 77,75 per kwartaal (na28) ik neem een proefabonnement van 6 weken voor 18,-. Na deze periode stopt de bezorging vanzelf, (ik heb de laatste 3 maanden geen proef gehad) (P8) Stuur de bon naar: PZC, Afdeling Lezersservice, Antwoordnummer 54050,5004 VB Tilburg. Bellen kan ook: 088 - 013 9910 Woonplaats ADMIRAAL DE RUYTER ZIEKENHUIS liet een indrukwekkend spoor van klachten na. Mensen die zich nergens op geabonneerd hadden werden op de huid gezeten door Tono en een incassobedrijf als partner in crime. Ik begrijp dat dus niet. Dat er naast alle keurige bedrijven altijd een groepje zal bestaan dat liever wollen dekens aan ouderen ver koopt, kinderen verleidt om dure sms-diensten af te nemen en ar me huisvaders abonnementen voor onderbroeken aansmeert. Gelukkig is er een fijne wet die ons een beetje beschermt tegen praktijken als die van de onder- broekenleurende Zwitsers. Wie een product toegezonden krijgt zonder daar om gevraagd te hebben, mag het zonder meer houden. Wel is het verstandig de gever een briefje te sturen met de mededeling dat ze maar niks meer moeten sturen. En dat heb ik dus maar gedaan. Wat betreft de toekomstige aan maningen, klaagbrieven alsmede de onderbroeken zelf... Daar heb ik wel een plekje voor. Voor meer columns: www.pzc.nl/columns door Ondine van der Vleuten Geleidelijk daalt het stof van de reorganisatie neer in het Admiraal De Ruyter Ziekenhuis. „Alles is redelijk tot rust geko men", zegt poli-medewerkster en medisch secretaresse Petra Ver sluis. „Al is het hier en daar nog steeds zoeken naar de meest effi ciënte werkwijze. Ik weet nu beter waar ik de mensen naartoe moet doorverwijzen als ze aan de balie komen. En ik weet dat ik altijd heel duidelijk moet uitleggen op welke locatie ze moeten zijn." Versluis zit aan de balie tijdens de spreekuren van verschillende spe cialisten, in Vlissingen zowel als in Goes. „Vóór de fusie alleen in Goes, nu reis ik heen en weer. Ik heb meer collega's, zie meer specia listen, en'dat bevalt mij. Sommige specialisten hebben op de éne loca tie een andere werkwijze dan op de andere locatie; dat houdt je scherp." Algemeen chirurg Willem Rinse- ma werkte in het verleden alleen in Goes en Zierikzee. Sinds de fu sie zit hij ook in Vlissingen. Dat be tekent dat Rinsema veel vaker dan vroeger in de auto zit. „Ik ben in Goes gaan wonen omdat ik graag op de fiets naar mijn werk ga. Nu moet ik vaak halverwege de dag van locatie wisselen." De chirurg heeft dat er graag voor over, want hij ziet een groot voor deel aan de fusie: „Die geeft artsen de mogelijkheid zich te specialise ren. Daar wordt de patiënt beter van en de chirurg ook." Door specialisatie kan een chirurg namelijk zijn vaardigheden op een bepaald gebied verfijnen. Daar heeft de patiënt direct baat bij. Daarnaast maakt specialisatie Zee land als vestigingsplaats aantrekke lijker voor chirurgen. „Tegenwoor dig worden alle chirurgen specialis- Algemeen chirurg Willem Rinsema. foto Peter Wijkhuys den haag - Het kabinet voert geen ov-kaart in voor minderjarige mbo-leerlingen. Een week- of weekendabonnement kost circa 125 miljoen euro en dat geld is er nu niet. Dat schrijft staatssecretaris Halbe Zijlstra (Onderwijs) aan de Twee de Kamer. De ROC's Zeeland en Westerschelde pleitten begin dit jaar voor een gratis ov-jaarkaart voor minderjarige mbo-leerlingen. In een uitgestrekte provincie als Zeeland worden ze nu op kosten gejaagd en dat stimuleert niet om verder te leren, aldus de schoolbe sturen. Zijlstra wijst erop dat het onderwijs voor 16- en 17-jarige mbo'ers gratis is en dat ouders aan spraak kunnen maken op kinder bijslag. Ook kunnen minderjarige mbo-leerlingen 34 procent korting krijgen op abonnementen van het stads- en streekvervoer. vlissingen - De provincie Zeeland pakt de geurhinder van Therm phos aan. De fosforfabriek in Vlis singen moet op korte termijn haar productiemethodes verbeteren zo dat het aantal klachten van omwo nenden afneemt. Het provinciebe stuur heeft dat gisteren aangekon digd. De laatste jaren zijn de klach ten over geurhinder rondom Thermphos sterk toegenomen (351 klachten in 2010 tegen 63 in 2009). Volgens omwonenden ruikt het op sommige dagen constant alsof er lucifers zijn aangestoken. De provincie verwacht dat de opgeleg de maatregelen de overlast terug zullen dringen. Vorige maand zijn de GGD en RI VM al gestart met een onderzoek naar de uitstoot van schadelijke stoffen door de fabriek. tisch opgeleid", vertelt Rinsema. Ze zijn alleen nog maar geïnteres seerd in banen waar je dat soort chirurgie kunt doen." Rinsema is nog opgeleid als algemeen chirurg, maar hij legde zich wel speciaal toe op operaties van maag en-darm, hoofd en hals en buikwand. De fiisie gaf hem en zijn collega's de mogelijkheid zich verder te ontwikkelen. Vroeger 'deed' Rinsema zo'n zestig liesbreu ken per jaar; nu is dat aantal ver dubbeld. Ze worden achter elkaar gepland in een 'straat', zodat er op één dag zes tot acht 'aan de lopen de band' kunnen worden uitge voerd. „Dat gaan we in de toe komst meer doen, met galblazen bijvoorbeeld", zegt Rinsema. Hij merkt dat.hij, na een halfjaar werken op de nieuwe manier, be ter is geworden in zijn werk. „Hoe meer operaties je kunt doen, hoe meer je leert. Hoe sneller je gaat opereren en hoe minder complica ties er optreden. Ook het team om de chirurg heen leert ervan. Dat geldt voor ingewikkelde operaties, maar ook voor de eenvoudige zo als liesbreuken." Wat hij nog mist is de afslag van de A58 bij het ziekenhuis in Goes. „Het zou ideaal zijn als die er kwam, en niet alteen voor de dokter, maar voor al het ziekenhuispersoneel." En dan nog iets over spoedeisende hulp en complexe chirurgie: „We zijn nog niet op het punt dat we al les in de provincie kunnen behan delen. Iemand die bij een ongeluk ernstig borstletsel oploopt, moet nu nog naar Rotterdam. We stre ven ernaar dat iemand met een ernstig trauma gewoon in Goes ge holpen kan worden." (Morgen deel 2: verlaten zalen) den haag - De Rijksdienst voor het Cultureel Erfgoed geeft 1,2 mil joen euro subsidie voor het be houd van 14 Zeeuwse monumen ten. De subsidie is bedoeld voor onder houd en restauratie van rijksmonu menten die geen woonhuis zijn, zoals boerderijen, molens, kerken, parken en archeologische monu menten.. De grootste bedragen gaan naar de hervormde kerk Burgh-Haamstede (236.756 euro), de .hervormde kerk in Kapelle (230.000 euro), de hervormde kerk Noordgouwe (168.137 euro) en de hervormde kerk in Water landkerkje (137.953 euro). In totaal is bijna 58 miljoen euro subsidie verstrekt aan eigenaren van zo'n 500 monumenten. Meer dan de helft, 31 miljoen euro, gaat naar de instandhouding van 230 kerkge bouwen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 2