Cadel Evans moet masker laten vallen sport 123 LASTMINUTES Robert Gesink kan leven met tijdverlies Een minuutje €369,- €449,- €649,- €649,- Primeur in bolletjestrui Van km tot km MÏCorendon BULGARIJE woensdag 6 juli 2011 door Patrick Oelait MÜR-DE-BRETAGNE - Cadel Evans lachte voor de start van de Tour de France in zijn vuistje. Dat Alberto Contador en Andy Schleck alge meen als topfavorieten voor de eindzege naar voren werden ge schoven, was voor de Australiër van BMC geen enkel bezwaar. Daags voor de Tour-start wentelde hij zich tijdens een persconferen tie van zijn ploeg nog met zicht baar genoegen in de underdogrol die hem door de media werd toege dicht. Langer dan vier etappes heeft Evans de schijn niet'kunnen ophouden. Met zijn ritzege op de Mür-de-Bre- tagne, pas zijn tweede ooit in de Tour, toonde de 34-jarige renner gisteren dat er serieus rekening met hem moet worden gehouden. Dat hij zijn wiel in een adembene mende sprint een fractie eerder over de streep drukte dan Alberto Contador, gaf zijn overwinning nog meer glans. Het was de Spanjaard die als eerste de knuppel in het hoenderhok gooide op de twee kilometer lange klim. Gedwongen door de achter stand die hij opliep in de eerste etappe vocht de Madrileen voor el ke seconde. Dat Contador in deze Tour nog niet mag worden afge schreven, ondervonden vooral An dy Schleck en Robert Gesink. Niet bestand tegen de explosiviteit van de drievoudige Tour-winnaar verlo ren beiden acht seconden. Dat de gele trui op de Mür-de-Bre- tagne in handen bleef van de aan klampende Thor Hushovd kwam Evans niet slecht uit. De strijd om het geel zal volgende week pas echt losbranden als het peloton de Pyreneeën in trekt. Tot dan wil Evans zo weinig mogelijk druk op zijn schouders. Dat hij er beter voorstaat dan in de voorbije twee Tours, dat kan hij intussen niet meer verbergen. Zijn volledig sei zoen is er op afgestemd om in Pa rijs met het geel te kunnen pron ken. Waar hij vorig jaar veel ener gie verspilde in de Giro heeft Evans dit seizoen amper 35 koers- dagen op de teller staan. Toespelingen op een eventuele Tour-zege werpt Evans nog ver van zich. Vorig jaar reed hij in het geel toen hij door een elleboogbles sure ver werd teruggeworpen. De man die zowel in 2007 als 2008 als tweede eindigde in Parijs is al lang blij dat hij tot nu toe van pech is gespaard. „De bonus die ik nu al pak op mijn concurrenten is goed voor mijn vertrouwen en dat van de ploeg. Bij BMC hebben we maanden naar deze Tour toege werkt. Het zou mooi zijn als al die inspanningen in Parijs worden uit betaald." Johnny Hoogerland uit Yerseke reed bijna de hele etappe met de Spanjaarden Imanol Erviti en Gor- ka Izaggire en de Franse renners Biel Kadri en Jeremy Roy op kop. Hoogerland won onderweg de tus- sensprint en kwam als eerste bo ven op een bergje van de vierde ca tegorie. In de laatste kilometers werden de vluchters terugge- pakt.Izaggire deed nog een poging alleen weg te rijden en kreeg Hoo gerland met zich mee. De twee moesten zich uiteindelijk ook ge wonnen geven. De titel van strijdlustigste renner van de dag liep Hoogerland ook mis. Die ging naar Jeremy Roy. door Edward Swier MÜR-DE-BRETACNE - Robert Gesink beleefde gisteren een vervelende dag. „Ik heb altijd een hekel aan da gen als deze. Een kopgroep die heel rustig gaat rijden, slecht weer, de hele tijd kleine rotweggetjes. Van dagen als deze word ik niet be ter." Dat Gesink uiteindelijk aan de streep acht seconden inleverde op onder anderen Cadel Evans en Alberto Contador had daar niets mee te maken overigens. De Mür-de-Bretagne is er één van het type dat Gesink niet bevalt. „Een pokkeding. Ik werd goed afge zet, maar voor mij zijn klimmetjes Met zijn zege op de Mür-de-Bretagne nam Cadel Evans tevens de leiding in het bergklassement. De kopman van BMC schreef daarmee historie. Evans (34) is de eerste Australiër ooit die de bolletjestrui in de Tour om zijn schouders mag dragen. Wielrenner Johnny Hoogerland rijdt met Vacansoleil-DCM de Tour de France. Op verzoek van deze krant houdt de Yersekenaar een dagboek bij. jjuMUMiaittaimi LORIENT - Met nog altijd 198 ren ners ging het peloton gistermiddag om 13.10 uur in de regen van start voor de vierde etappe over 172,5 ki lometer met de aankomst op de Mür-de-Bretagne. 9 km: Na diverse mislukte pogin gen slagen vijf renners erin uit het peloton weg te rijden: de Neder lander Johnny Hoogerland, de Spanjaarden Imanol Erviti en Gor- ka Izaggire en de Franse renners Biel Kadri en Jeremy Roy. 24 km: De vijf pakken een voor sprong op het peloton van 4.55. 40 km: De Belg Jurgen van de Walle stapt als eerste renner in de ze Tour af 78 km: Hoogerland rijdt weg bij zijn medevluchters en pakt een punt voor de bolletjestrui. 92 kmt Hoogerland wint ook de tussensprint voor Roy en Kadri. 150 km: De marge loopt snel terug tot 1.25. 166 km: De voorsprong zakt on der de minuut. Hoogerland en Izaggire doen nog een ultieme po ging om weg te blijven, maar wor den teruggepakt. 172,5 km: Tijdens de beklimming van de Mür-de-Bretagne lijkt Con tador af te gaan op de winst, maar wordt toch nog gepasseerd door de Australiër Cadel Evans. „Tjonge, jonge. Wat was het span nend. Als het peloton ons gisteren een minuutje meer had gegeven en de twijfel in de grote groep zou hebben toegeslagen, hadden we het waarschijnlijk gered. Veel meer dan drie minuten voor sprong hebben we met ons vijven niet gehad. Op zo'n twintig kilo meter van de finish was het gat nog altijd twee minuten. Toen had ik echt het idee dat het zou luk ken. Helaas mocht het niet zo zijn. Met nog maar 3,7 kilometer te gaan werden we toch nog terugge grepen. Toch hou ik er een vol daan gevoel aan over." „Aan kop werkten we prima sa men. Ikzelf voelde me heel goed, maar ook de andere vier jongens (Gorka Izagirre Insausti en Imanol Erviti uit Spanje en de Fransen Biel Kadri en Jérémy Roy) zaten fit. We hebben echt gereden voor wat we waard waren. Die jongens van Omega Pharma-Lotto wilden natuurlijk Philippe Gilbert weer uitspelen. Daarom reden ze als gek ken achter ons aan. Tenminste, dat is wat onze ploegleider Hilaire me vertelde. Een teken dat wijzelf voorin ook aardig bezig waren. Het geluk van Omega Pharma-Lot- to was dat ze hulp kregen van an dere ploegen, want in hun eentje hadden ze het niet klaargespeeld om ons terug te pakken." „Het was een lastige etappe. Het ging voortdurend op en af met twee lastige klimmetjes op de Cöte de Laz en natuurlijk de Mür-de- Bretagne. Dat is letterlijk een muur, met aan het begin een helling van meer dan tien procent. Ook de regen en de wind maakten het zwaar. De eerste tien kilome ter reden we dik vijftig kilometer per uur. Zodra het vlak daarna iets stilviel, gingen we er vandoor. En ook al heb je niet meteen de illu sie dat je voor een overwinning gaat rijden, je moet het een keer doen. En nogmaals, het had zo maar gekund. Het was het probe ren meer dan waard. Ik heb niet het idee dat ik gisteren iets anders had moeten doen. Met Vacanso- leil-DCM hebben we het peloton trouwens al behoorlijk veel pijn kunnen doen. En zo hoort het ook." „Wat me wel verwonderde was de demarrage van Izagirre Insausti. Want dat was echt een kansloze missie. Hij wilde misschien de ti tel van de strijdlustigste renner. Maar ja. die ging naar Roy. Daar be grijp ik nog minder van. Ikzelf won de supersprint. Daardoor zit er weer 1500 euro extra in onze prijzenpot. En ik won ook sprint om de punten voor de bolletjes trui. Die leverde meteen ook m'n allereerste - en hopelijk niet het laatste - punt voor de bergtrui op. Verder heb ik enorm veel kopwerk gedaan. Dan zou je toch denken dat je die prijs voor de strijdlustige renner ook wel hebt verdiend. Niet dus. Maar goed, ik lig er niet wakker van. Ik had liever die etap pe gewonnen." www.corendon.nl S C 023-751 06 06 als deze net iets te kort en te steil. Je moet dan zó knallen, zó explo sief zijn, dat tempo ligt voor mij dan te hoog. Dit zijn voor mij de ergste aankomsten." Met het tijdverlies konden Gesink („Ik ben niet supertevreden, maar verlies ook weer niet veel tijd") en de ploegleiding vrede hebben. Ad- ri van Houwelingen: „Zolang hij geen dertig seconden inlevert, kun nen we er mee leven." Wat de ploegleider betreft, is de Tour, hoe wel het publiek al veel spektakel kreeg voorgeschoteld, nog steeds in de openingsfase. „Voor ons be gint ie zaterdag, met de klim naar Super-Besse." Balkan Logies Ontbijt Kamers met balkon 150 meter van het strand vertrek 15 22 juli 25, 28 29 juli €445 Pliska hotel Logies Ontbijt kamers met balkon 100 meter van het strand v"naf €399,- 29 juli €469 Sunny Beach Balaton Logies Ontbijt ïailfislit r* 200 meter van het strand restaurant en bar ■..mx'-lMU»:'.' M UH. vertrek 22 juli v"naf €399," 28 29 €461 - Nessebar Elena Palace Logies Ontbijt In het centrum van Nessebar 200 meter van het strand nfaét ~V-T„wÉÉö! vertrek 15 22 juli v"naf €399," 25, 28 b 29 juli €465 Arda Hotel Logies Ontbijt 150 meter van het strand poolbar a la carte restaurant v^af^429,- 18, 21, 25, 28 6 29 juli €479 Opal *- Logies Ontbijt 100 meter van het centrum 250 meter van het strand vertrek 18«22j«l| 29 juli €499 Festa Panorama fill Inclusive direct in het centrum diverse bars vertrek 15 22 juli 29 juli €709 diverse bars (o.a. Irish pub) Spa Center vertrek 15 22 juli Nu vanaf - 25, 28 29 juli €699

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 23