zeeland 121 Haren zeeheld wekken beetje afgunst 50o/o VtovftrtfJ 100* tCPN 50o/o korting 50% korting 5r 50% korting VLISSINCEN Beeld Michiel de Ruyter is nu bronskleurig woensdag 6 juli 2011 door Emile Calon Zulke lange haren mocht ik als marinier niet heb ben, zegt Hans Blom maart met een brede lach na de onthulling van het beeld van Michiel de Ruyter op het Keizersbolwerk. De oud-mari nier (54) herinnert zich nog als de dag van gisteren dat hij op een dag zelfs vier keer naar de kapper moest voor zijn commandant te vreden was. Blommaart, geboren in Lamswaar- de en nu woonachtig in Nieuw- dorp, was zes jaar marinier. „Di rect na mijn lts meldde ik mij aan", zegt hij na afloop van de ont hulling van het beeld van de zee held. Gedurende zijn hele oplei ding en loopbaan bij het leger hoorde hij over Michiel de Ruyter, de oprichter van het Korps Mari niers. „Hij is onze bestevaer, onze opa. Hij wilde zeesoldaten aan boord en zo werd het korps gebo ren." Ook Harry van Dongen (Arnemui- den, 66) kreeg bij de mariniers con stant te horen over De Ruyter. „Hij was ons voorbeeld." Vervol gens vertelt hij met duidelijke trots dat de mariniers voor het eerst werden ingezet tijdens de roemruchte tocht naar Chatham (1667), waar de Nederlandse vloot de Britse vernietigt en als trofee het vlaggenschip The Royal Char les meeneemt naar de Republiek. Blommaart, Van Dongen en nog een aantal oud-mariniers waren gisteren aanwezig bij de onthul ling van het vernieuwde beeld van De Ruyter. Wat Blommaart betreft ziet het beeld er prachtig uit. Voor de restauratie was het groen. Nu is het weer bronskleurig en staat het te glimmen in de zon. Ook Servo Evegaars is blij dat het standbeeld weer terug is. Hij werkt in de kiosk op het Keizers bolwerk en hij miste het, zegt hij. De afgelopen zeven maanden heeft hij heel wat teleurgestelde mensen gezien die speciaal voor het beeld van Michiel naar dat plekje kwamen. Ook hij vindt het vernieuwde beeld mooi en hij is blij dat 'alle troep' van afbreken en opbouwen nu weer voorbij is en mensen weer gewoon kunnen ge nieten van het beeld en het uit zicht vanaf het Keizersbolwerk. De onthulling gisteren ging ge paard met veel militair vertoon. De mijnenjager Hellevoetsluis vuurde zeventien saluutschoten af En tamboers en pijpers van het Korps Mariniers zorgden voor de muzikale omlijsting. Personeel van de marinekazerne Vlissingen en het patrouillevaartuig Zeeland vormden een erehaag. Het standbeeld van Michiel de Ruyter (1606-1676) dateert uit 1841. Net als bij de eerste steenleg ging in 1840 is er nu weer een ko ker geplaatst. Dezelfde die is terug gevonden toen november vorig jaar het beeld van de zeeheld van zijn sokkel werd getild. De oor spronkelijke oorkonde en die van de eerste verplaatsing in 1894, sa men met een nieuwe oorkonde, muntgeld en zeven foto's van Vlis singen, zitten nu weer in die ko ker. Maar nazaten van Michiel de Ruyter hebben er ook wat inge stopt. Wat, dat blijkt pas als de ko ker in de toekomst weer wordt ge opend. Michiel de Ruyter staat er weer pront bij na de restauratie. op een jaar Interactieve TV van KPN Bij het Alles-in-éën. Pakket Q vanaf 45,- /mnd op een Sony S280 Blu-ray speler plus ray pakket 3 ESS op een jaar Pluspakket *Het Alles-in-één Pakket bestaat uit Interactieve TV, Interneten Bellen. De korting wordt verrekend op het Alt Vraag de verkoper naar de beschikbaarheid en de voorwaarden of kijk op kpn.com stuit je aan **Het Pluspakket kun je aanschaffen bij Internet en Interactieve TV of bij het Alles-in-één Pakket van KPN van 45,- /mnd met Interactieve TV, Internet Basis en Bellen. Vraag de verkoper naar de beschikbaarheid en de voorwaarden of kijk op kpn.com

Provinciale Zeeuwse Courant | 2011 | | pagina 21